
Šiaulių TLK darbuotojai dalyvavo antikorupciniame seminare
Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) darbuotojai dalyvavo konsultaciniame seminare „Antikorupcija 2.0: kaip sukurti gerąjį pavyzdį?“. Seminaro metu lektorius Sergejus Muravjovas pasidalijo naujausiais atradimais ir tendencijomis, kaip užkirsti kelią korupcijai ir padidinti organizacijos skaidrumą. Nagrinėjant įvairias praktines situacijas aptarta, kaip tinkamai reaguoti į su korupcija susijusias rizikas ir jas suvaldyti.
Pagal šiemet paskelbtus „Transparency International“ tyrimo „Korupcijos suvokimo indeksas, 2018“ rezultatus, pernai Lietuvai buvo skirti 59 balai ir 38 vieta tarp tyrime vertinamų 180 pasaulio valstybių. Lyginant su 2017 metais, KSI rezultatas nepasikeitė – Lietuvos įvertis ir pasaulinis reitingas išliko toks pats. Aukščiausiais KSI balais įvertintos šios valstybės: Danija (88 balai), Naujoji Zelandija (87 balai) ir Suomija (85 balai). Vidutinis Europos Sąjungos (ES) valstybių įvertis – 65 balai.
Tarp Baltijos valstybių lydere išlieka Estija, kurios KSI įvertis išaugo 2 balais ir siekia 73 balus, o skirta vieta pasaulio valstybių reitinge pakilo trimis pakopomis į 18 vietą. Latvijos KSI išliko toks pats – 58 balai, tačiau pozicija pasauliniame kontekste sumažėjo viena vieta – Latvija šiemet 41 pasaulyje. Nuo 2012 metų Estijos ir Latvijos KSI padidėjo 9 balais, o Lietuvos – 5 balais.
ES valstybių kontekste Lietuvos balas išlieka 6 balais žemesnis ir Lietuva tarp 28 ES valstybių narių, kaip ir 2017 metais, atsidūrė 16-18 vietoje.
Korupcija yra pavojingas ir sudėtingas reiškinys, darantis didelę žalą valstybei, visuomenei, žmogaus teisėms. Korupcija susijusi ne tik su sąžiningumo ir etikos, bet ir su ekonominiais klausimais, nes ji kenkia teisėtai ekonomikai, sąžiningoms prekybos, investicijų ir konkurencijos aplinkybėms ir sąlygoms valstybėje.
Dėl korupcijos gali būti pažeistos esminės žmogaus teisės į sveikatos apsaugą, nuosavybę, išsilavinimą. Korupcija iškreipia rinkos mechanizmus ir sukuria nelygias sąlygas verslui plėtotis, didina kainas, mažina įplaukas į biudžetą, kai kyšiais išsisukama nuo mokesčių, baudų, kitų privalomų mokėjimų, prastėja viešųjų paslaugų kokybė.
Seminarą vedęs lektorius Sergejus Muravjovas yra „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas. Jis yra ir „Baltosios bangos“ iniciatyvos tarybos narys, „Žinių radijo“ patariamosios tarybos narys bei Vilniaus miesto Centro poliklinikos ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės stebėtojų tarybų narys.
Šiaulių TLK informacija
Infografikus rasite čia.
Informacija iš:

Image: FreeDigitalPhotos.net