Veidą „puošiantys“ spuogai gali būti ne vienintelė bėda – labai dažnai, o ypač šiltuoju metų laiku, nukenčia ir nugara.
Taip nutinka dėl sąlyčio su drabužiais, prakaito, purvo, išsiskiriančių riebalų, kurie užkemša poras, todėl ilgainiui susidaro uždegiminiai spuogeliai, ilgam sugadinantys nuotaiką – nesinori vilktis mėgstamo drabužio, o ką jau kalbėti apie nemalonią savijautą. Kaip jų galima išvengti?
Žiūrėkite, kuo vilkite
Dermatologas Davidas Bankas sako, kad reikia rinktis atitinkamus drabužius, t. y., šiuo atveju geriausia medvilninius baltus marškinėlius, ypač, jeigu sportuojate. Taip išvengsite užsikimšusių porų, leisite odai kvėpuoti, taip pat ji nesudirgs nuo dirbtinių dažiklių.
Atsargiai – kosmetika
Nugara – viena seksualiausių moters kūno vietų. Tačiau dėl streso, įtampos ir kitų veiksnių, tarkime, aktyvaus sporto, netinkamo audinio drabužių, ją pradeda berti. Naudokite įvairius šveitiklius, specialias priemones, padedančias išvengti spuogelių susidarymo. Dar vienas svarbus aspektas – atkreipkite dėmesį, ar jūsų naudojamos priemonės nekemša porų. Dėl nugaros spuogų kaltas gali būti ir paprasčiausias kūno losjonas, kremas, pienelis ir netgi šampūnas ar kondicionierius: kai skalaujate plaukus, jis nubėga nugara ir atlieka meškos paslaugą.
Susiriškite plaukus
Tokie plaukų formavimo produktai, kaip putos, gelis, plaukų lakas nėra tokios nekaltos ne tik plaukams, bet ir jūsų nugarai. Kai plaukai liečia veido sritį, nugarą, dėl jau išvardytų produktų kaltės gali kilti odos bėdų – chemikalai užkemša poras ir vėliau reikia tenkintis liūdnu rezultatu. Taigi, kai sportuojate ir kitaip intensyviai judate, stenkitės plaukus susirišti.
Vandens galia
Jis ne tik šalina toksinus ir skaistina odą. Šiuo atveju kalba eina apie tai, jog laikas po sporto ir lindimo į dušą nusiplauti nuovargį, turėtų būti kuo trumpesnis. Dermatologė Whitney Bowe tikina, kad net jeigu neturime laiko nusiprausti ar tam nėra galimybės, reikia kuo greičiau pasikeisti drėgnus drabužius į sausus, kad išvengtume spuogų atsiradimo tikimybės. Taigi, visad po ranka turėkite sausų rūbų, jeigu jus vargina odos bėdos.
Pamirškite angliavandenius
„Atitinkama dieta gali teigiamai paveikti odos būklę“, – tikina dermatologė W. Bowe. Balta duona, įvairūs miltiniai patiekalai, bulvių traškučiai ir dauguma produktų, kurių glikeminis indeksas kopa į aukštumas bei cukraus kalnus, dažniausiai būna kalti ne tik dėl papildomų kilogramų. Tyrimai atskleidžia, kad mažo glikeminio indekso dietos sumažina uždegimų tikimybę bei riebalinių liaukų veiklą, todėl menksta ir spuogų. Mažo glikeminio indekso produktai padės ir pagražinti formas: rinkitės pupeles, saldžiąsias bulves, pilno grūdo produktus.
Odos šveitimas
Dermatologai pataria nugarą nušveisti specialiomis priemonėmis ir taip pašalinti negyvas odos ląsteles. Tačiau, žinoma, pats procesas turėtų būti kuo švelnesnis, kad nepažeistumėte probleminės odos. Itin riebią odą galima šveisti kasdien, o štai jautresnei užteks ir vieno karto per savaitę.
Išbandykite antibakterines priemones
Jeigu matote, kad įprastinės priemonės jums nepadeda, išbandykite antibakterines, tarkime, kad ir muilą ar prausiklį. Daugiausiai dėmesio jomis prausdamiesi, skirkite viršutinei nugaros daliai, kaklui bei pečiams – šias vietas išberia dažniausiai.
Naudokite priemones, kuriose yra su spuogais kovojančių ingredientų
Jeigu jums nepadės antibakterinė kosmetika, tuomet rinkitės priemones, kuriose yra salicilo rūgšties ir benzoilo peroksido. Tiesa, neskubėkite iškart prausti viso kūno, o atlikite alerginės reakcijos testą – tikinama, kad ingredientas benzoilo peroksidas dažnai suerzina jautrią odą.
Apsilankykite pas dermatologą
Jeigu problema vis labiau „kaista“, tuomet nieko nelaukite ir kreipkitės į odos gydytoją, kuris, įvertinęs situaciją duos geriausią patarimą, patars, kaip geriau prižiūrėti problematišką odą. Kaip teigia dermatologė W. Bowe, problemą galima spręsti ir cheminiu šveitimu, ir specialiais vaistais.
Image: FreeDigitalPhotos.net