cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Meno terapija į pagalbą onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems

Šių metų vasarą startavęs socialinis projektas „Mylintys gyvenimą“, skirtas sergantiesiems vėžiu, toliau aktyviai vysto savo veiklą ir šį kartą daugiau dėmesio skirs onkologine liga sergančioms moterims. Šiuo metu sudaryta speciali nemokama meno ir psichologinės terapijos pagalbos programa tokioms moterims.

„Mylintys gyvenimą“ – tai pirmoji tokio pobūdžio socialinė iniciatyva Lietuvoje, kuomet padedant onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms kuriamos meno terapijos ir psichologinės pagalbos  programos. Įgyvendinant šią iniciatyvą psichologai pasitelkė dailę, muziką, fotografiją ir vaidybą ir parengė specialius 10 užsiėmimų terapijos kursus vėžiu sergantiems bei jų artimiesiems.

Vilniaus Universiteto Onkologijos instituto 2010 m. duomenimis, Lietuvoje kasdien beveik 50 žmonių išgirsta, kad susirgo vėžiu, o apie 16 tūkst. šiuo metu gyvena su šia liga. Daugelio užsienio ekspertų tyrimai rodo, kad profesionali psichologinė pagalba susidūrus su onkologine liga mažina emocinę įtampą, nerimo bei depresijos simptomus, stresą bei nuovargį, pagerina bendrą sergančiųjų gyvenimo kokybę, padeda kontroliuoti skausmą, taip pat trumpėja pacientų buvimo ligoninėje trukmė.

„Onkopsichologijos sritis – dar labai nauja Lietuvoje. Meno terapija suteikia galimybę onkologine liga sergančiajam įvardinti bei išreikšti su liga susijusius jausmus, bendrauti su panašią patirtį turinčiais žmonėmis, ieškoti stiprybės ir palaikymo šaltinių bei mokytis gyventi svarbiausiame laike – „čia ir dabar“. Pokalbis su specialistu gali išsklaidyti dažnai baime paremtas mintis, padėti prisitaikyti esamoje situacijoje bei pašalinti psichologines kliūtis, kurios trukdo keliauti sveikimo link“, – apie projekto idėją pasakoja Onkopsichologijos ir komunikacijos centro psichologė Sandra Birbilaitė.

Šiuo metu su įvairiais vėžiniais susirgimais kovoja apie 8 tūkst. moterų ir tik maža dalis jų kreipiasi pagalbos į psichologijos terapijos specialistus. Tuo metu būtent moterims yra itin sudėtinga kovoti su šia liga, kadangi gydymo metu ypač nukenčia jų moteriškumas, išvaizda.

Šių metų rugpjūčio mėnesį startavusi projekto „Mylintys gyvenimą“ nemokama psichologinės pagalbos linija bei specialistai sulaukė nemažai moterų skambučių bei apsilankymų. Tai paskatino iniciatyvas vystyti toliau ir sukurti specialią grupę moterims, sergančioms onkologinėmis ligomis (kiaušidžių, gimdos kaklelio, krūties vėžiu). Grupėje per meno išraiškos priemones bus suteikta galimybė aptarti specifinius onkologine liga sergančių moterų išgyvenimus, susijusius su kūno pokyčiais, seksualumu, moteriškumu, vaisingumu.

Moterims skirtos programos pristatymas vyks šių metų lapkričio 23 dieną 18 val. Vilniuje, Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10). Specialiame renginyje „Moteris, mylinti gyvenimą“ bus kalbama apie moterų išgyvenimus, susirgus onkologine liga – moters kūno grožį, moteriškumą, motinystę, savęs realizavimą, dvasinį augimą ir išlikimą savimi, pagalbą artimajam. Savo vilties istorijomis dalinsis onkologinę ligą įveikusios moterys – rašytoja, menininkė Dalia Bielskytė, fotomenininkė, visuomenės veikėja Eglė Mėlinauskienė, apie gydytojo-paciento santykį kalbės gydytoja Irena Povilionienė. Renginio metu skambės kūrybinės grupės „Stebuklų projektai“ atliekama muzika.

Siekdama, kad psichologinė pagalba onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems būtų prieinama bei apie ją sužinotų kuo daugiau sergančiųjų, tarptautinė farmacijos ir sveikatos priežiūros bendrovė „GlaxoSmithKline Lietuva“ tapo šio projekto iniciatorė, rėmėja ir bendraminte. „Mums šis projektas – tai galimybė prisidėti prie onkologine liga sergančiųjų bei jų artimųjų psichosocialinių sunkumų sprendimo. Tikime, kad vykdydami šią programą kartu su Onkopsichologijos ir komunikacijos centro psichologėmis, galėsime prasmingai padėti bendruomenei, kurioje gyvename ir kuriai dirbame“, – projekto svarbą pabrėžia bendrovės „GlaxoSmithKline Lietuva“ vadovas Kęstutis Čereška.

Meno terapijos užsiėmimus veda kvalifikuoti psichologai, turintys ilgametę darbo su onkologiniais pacientais bei jų artimaisiais patirtį. 10 užsiėmimų, vykstančių kartą per savaitę, naudojamos įvairios meno išraiškos priemonės: piešimas, muzika, šokis, fotografija, Playback teatras. Šią vasarą prasidėjęs projektas truks trejus metus. Pirmaisiais projekto metais veiklos vyks tik Vilniuje, vėliau užsiėmimai bus organizuojami Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje.

Psichologinė pagalba onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems yra teikiama nemokamai. Darbo dienomis nuo 12 iki 16 val. psichologo konsultacijos teikiamos Onkopsichologijos ir komunikacijos centre, įsikūrusiame Vilniuje, Trakų g. 9/1 (Pranciškonų rūmai, 103 kab.) arba telefonu – 8 646 46444.

„Mylintys gyvenimą“ – tai meno terapijos ir psichologinio konsultavimo programa vėžiu sergantiems žmonėms ir jų artimiesiems, kuria siekiama gerinti pacientų gyvenimo kokybę ir didinti jų socialinę integraciją. Projekto metu dalyviams bus suteikiama profesionali nemokama onkopsichologų pagalba: individualus konsultavimas, krizių intervencija, psichologinė pagalba telefonu, meno terapija. Projektą inicijavo ir finansuoja tarptautinė farmacijos ir sveikatos priežiūros bendrovė „GlaxoSmithKline Lietuva“. Projektą vykdo – VšĮ Onkopsichologijos ir komunikacijos centras.

Plačiau: http://www.facebook.com/mylintysgyvenima

Onkopsichologijos ir komunikacijos centras yra viena pirmųjų organizacijų Lietuvoje, kuri teikia  profesionalią onkopsichologinę pagalbą sergantiems ir sirgusiems onkologine liga pacientams ir jų artimiesiems. OKPC centro idėja – profesionali psichologinė ir socialinė pagalba bet kokio amžiaus pacientams, susidūrusiems su gyvenimui grėsminga liga, siekiant gerinti sergančiųjų bei jų artimųjų gyvenimo kokybę ir psichosocialinę adaptaciją bet kuriuo ligos etapu – diagnozės, gydymo, remisijos, ligos atsinaujinimo, paliatyvios būklės.

Meno terapijos aprašymas ir jos nauda

Detalus projekto "Mylintys gyvenimą" aprašymas
 
 

camelia_brontex_202411.jpg
Gydymas
Skaityti daugiau
masks
Gydytojas perspėja, kuriuos gerybinius odos navikus patartina šalinti nieko nelaukiant
masks
Sergantieji žvyneline gydymo moderniais vaistais laukia nepakeliamai ilgai
masks
Ekspertai vėžiui gydyti ragina aktyviau taikyti transliacinę mediciną