cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Šis kvapus prieskonis idealiai tinka ne tik įvairiems kepiniams gardinti. Jis nepaprastai naudingas ir mūsų sveikatai bei grožiui.

Tiesa, vertėtų paminėti, kad cinamono yra ne viena rūšis ir kad padauginti jo nereikėtų. Kodėl? Jame yra kenksmingos medžiagos kumarino, kuris gali pakenkti vidaus organams (kepenims, inkstams). Todėl tarp sveikos mitybos žinovų labiausiai vertinamas Ceilono cinamonas, kuriame kumarino, palyginti su kitomis rūšimis, išties yra nedaug. Tačiau  atskirti jį iš daugybės yra gana sudėtinga. Norint įsigyti tikrai kokybišką cinamoną, geriausiai pirkti jį ekologiškų prekių parduotuvėje.

Cinamonas jau nuo seniausių laikų pasitelkiamas kinų ir ajurvedos medicinoje gydant gripą, virškinimo sutrikimus. Jame gausu kalcio, geležies, mangano, gydančiųjų eterinių aliejų. Štai keletas patarimų, kur galite panaudoti šį nuostabų kvapųjį prieskonį:

1. Paputlinkite lūpas. Juokas juokais, bet kartais, kad suprastumėte, jog turite tobulas lūpas, reikia visai nedaug. Patepkite jas balzamu ar vazelinu ir švelniai patapšnokite cinamonu. Tuomet pirštais patrinkite lūpas keliolika sekundžių ir palikite minutei. Nuvalykite ir dažykitės kaip įprastai. Niekada nedėkite cinamono ant sausų lūpų, nes galite sukelti alergiją.

2. Nušveiskite kūną. Sumaišykite arbatinį šaukštelį cinamono su 3 valg. š. rudojo cukraus, įpilkite 1–2 valg. š. tyro alyvuogių aliejaus – štai ir nuostabi, kvapi ir puikiai kūną nušveičianti priemonė. Vietoj alyvuogių aliejaus galite rinktis migdolų ar vynuogių kauliukų.

3. Kaukė nuo spuogų. Spuogus ir poras bei dėmeles nuo jų padės pašalinti namuose pačių pasidaryta kaukė. Sumaišykite ½ arbat. š. cinamono su 3 valg. š. medaus. Viską sutrinkite iki vientisos masės ir užtepkite ant veido. Laikykite ne ilgiau 10 min. ir stebėkite, kad veidas nepradėtų kaisti. Nuplaukite. Cinamonas naikina spuogus sukeliančias bakterijas, o medus mažina paraudimus, drėkina. Tačiau verta paminėti, kad tiek medus, tiek cinamonas kai kam gali sukelti alergiją, tad pirmiausia atlikite odos jautrumo testą.

4. Skatina plaukų augimą. Sakoma, kad vieną kartą per savaitę darantis plaukų kaukę su cinamonu, plaukai pradeda greičiau augti ir atgauna gyvybingumą. Taigi sumaišykite 2 arbat. š. cinamono su 2 valg. š. medaus, įpilkite pusę puodelio šilto alyvuogių aliejaus, įmuškite kiaušinį ir viską gerai suplakite. Gautą kaukę tepkite ant drėgnų plaukų ir palikite 10–15 minučių.  Vėliau galvą išplaukite šampūnu.

5. Jeigu kamuoja blogas burnos kvapas. Sumaišykite šiek tiek cinamono su šiltu vandeniu ir tuomet gerai praskalaukite burną. Paprasta, bet veiksminga!

6. Suaktyvina smegenų veiklą. Mokslininkai įrodė, kad cinamono aromatas skatina atmintį, smegenų darbą ir pažadina kognityvines funkcijas. Taigi, pravartu šiuo prieskoniu pagardinti rytinį gėrimą. Žvali diena garantuota!

7. Kvepiname namus. Kelis lašelius eterinio cinamonų aliejaus užlašinkite ant sudžiovintų gėlių žiedlapių ar kavos pupelių. Suberkite viską į dailius indelius ir laikykite norimose namų vietose.

8. Mažina cholesterolio kiekį. Specialistai atliko tokį tyrimą: 40 dienų žmonėms, kurie sirgo cukriniu diabetu, buvo duodama ¼ arbat. š. cinamono. Rezultatai pradžiugino. Pasirodo, visi tiriamieji džiaugėsi mažesniu blogojo cholesterolio kiekiu kraujyje.

9. Padeda numesti svorio. Įrodyta, kad cinamonas mažina alkį ir potraukį prisikimšti saldumynų. Todėl, norėdamos išlaikyti figūrą, geriau tieskite rankas ne į dar vieną pyragaitį, o obuolį, pagardintą žiupsneliu cinamono!

Informacija iš:

Cinamonas. 9 būdai jį panaudoti

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
KTU mokslininkė atskleidžia, kodėl kavinių maistas kartais atrodo mažiau sotus
masks
Tvarus šildymas: kaip nekenkti sveikatai ir aplinkai?
masks
Mokyklose neturi būti nuodingųjų medžiagų