Dirbk gudriau, ne daugiau!
Mūsų specialybės ir darbo reikšmė mūsų gyvenimui neabejotinai didelė: pajamos, šeimos gerovė, nauda visuomenei ir t.t. Mums patinkantis darbas teikia gerą nuotaiką ir pasitenkinimą bei kartu leidžia džiaugtis geresne fizine ir emocine sveikata. Ir atvirkščiai – nepatinkantis darbas demotyvuoja, prastina nuotaiką ir sveikatą. Bet šį kartą mes ne apie tai, o apie tai, kaip mūsų darbo aplinka gali pagerinti mūsų darbingumą, motyvaciją ir fizinę bei psichinę gerovę.
Pradėkime nuo kinų harmoningos gyvensenos ir harmoningo būsto doktrinos fengšui. Ši senovės kinų praktika pasitelkia aplinkos moduliavimą tam, kad būtų išlaisvinta pozityvi mūsų energija. Anot fengšui, krištolo vazelė su gėle ant darbo stalo galėtų paskatinti klestėjimą ir laimę tiek darbiniuose, tiek asmeniniuose santykiuose.
Žalumos reikšmę darbingumui įrodo ir Ekseterio universiteto (Australija) atliktas tyrimas. Tyrimo rezultatai parodė, kad naminiai augalai darbo aplinkoje darbingumą gali padidinti net iki 50 proc.
Be to, augalai padeda darbuotojui jaustis laimingesniam ir mažiau koncentruotis į neigiamus dalykus. It to negana, augalai ramina ir pagerina orą, kuriuo kvėpuojama. Tokiame ore mažiau grybelių ir bakterijų. Na ir galiausiai rūpinimasis žaliuoju biuro draugu, jo laistymas gali būti puikus prasiblaškymas.
Kas dar pagerintų darbinę aplinką ir savijautą? Dažnesni atsistojimai, pasivaikščiojimai, mat sėdimas darbas yra glaudžiai susijęs ir su išaugusiu mirtingumu nuo širdies, kraujagyslių ligų, netgi vėžio. Taigi neprilipkite prie biuro stalo ir aplankykite kolegas kituose skyriuose, užlipkite aukštu į viršų ar žemyn, per pietų pertrauką išeikite pasivaikščioti.
Kadaise rašėme apie spalvų įtaką ir poveikį mūsų gyvenimui bei kartu ir sveikatai. Primename, kad kiekviena spalva neša tam tikrą žinutę. Pavyzdžiui, žalia ir mėlyna – ramybę, pozityvumą, darbingumą, harmoniją. Raudona kelia apetitą ir gali būti susijusiu su padidėjusiu pykčiu, geltona ir oranžinė asocijuojasi su tikru energijos pliūpsniu, didina kūrybingumą. Balta susijusi su sterilumu ir švara.
Ne mažiau svarbus ir spalvų intensyvumas. Pasteliniai tonai veiks mus labiau raminamai, ryškūs tonai rėš akį ir gali turėti ne tokį teigiamą poveikį. Visa tai galioja ir mūsų darbinei aplinkai. Neryškus žali, mėlyni ar balti tonai suteiks darbuotojams darbinę ramybę, vidinę motyvaciją, mažins stresą ir gerins susikaupimą. Netgi kompiuterio ekraną galite „nuspalvinti“ jums miela ir raminama spalva.
Šaltinis:
Image: FreeDigitalPhotos.net