cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Dirbtinio intelekto ir „ChatGPT“ naudojimas sveikatos priežiūros srityje

Dirbtinio intelekto panaudojimo galimybės yra pačios įvairiausios, o tarp jų ir sveikatos priežiūra ir jos gerinimas. Sužinokite daugiau apie tokius dirbtinio intelekto privalumus ir kaip jie gali padėti pagerinti jūsų sveikatą.

Dirbtinio intelekto revoliucija

Dirbtinis intelektas gali lengvai išspręsti bet kokią matematikos užduotį, parašyti knygą ar net suplanuoti jūsų kelionę, tačiau nereikėtų pamiršti ir dirbtinio intelekto poveikio sveikatos priežiūros srityje – ten pokyčiai yra ne ką mažesni. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius dirbtinio intelekto panaudojimus sveikatos priežiūroje ir įvertinsime jų poveikį tiek pacientams, tiek gydytojams.

Asmeninis patarėjas sveikatos klausimais

Nors dirbtinis intelektas niekada pilnai nepakeis gydytojų, jis vis tiek gali būti puikiai naudojamas kaip asmeninis patarėjas įvairiais sveikatos klausimais. 

Gal norite sekti savo sveikatos rodiklius ir užtikrinti, kad viskas yra savo ribose? O gal norite kasdien gauti priminimus apie gerus sveikatos įpročius bei sveikatingumo patarimus? Visa ši informacija yra itin lengvai pasiekiama su dirbtiniu intelektu ir gali padėti išvengti įvairių sveikatos problemų ateityje. 

Jeigu norite, taip pat galite dirbtiniam intelektui pateikti daugiau duomenų apie savo sveikatą ir paprašyti patarimų, kurie padėtų pagerinti dabartinę savo situaciją.

Dirbtinis intelektas ankstyvam ligų aptikimui

Jeigu negalime išvengti kai kurių ligų, geriausia alternatyva – greitai jas pastebėti ir pradėti efektyvų gydymą, kuris išspręstų tokias problemas. 

Dirbtinis intelektas gali interpretuoti jūsų duomenis ir pateikti įvairias analizes apie galimus sveikatos sutrikimus. Pavyzdžiui, jam galite pateikti savo kraujospūdžio, aktyvumo lygio arba miego statistikos skaičius, o dirbtinis intelektas jums pateiks apibendrinimus. 

Kartais toks duomenų stebėjimas gali padėti pastebėti net ir nedidelius sveikatos svyravimus ar pokyčius – tokie pastebėjimai leidžia situaciją stebėti ir net išspręsti, kol tai dar netapo didesne sveikatos problema.

Sporto ir mitybos pagalba – pasiekiama keliais paspaudimais

Ar norite pakeisti savo mitybos įpročius arba pradėti sportuoti? Tada jums taip pat gali padėti dirbtinio intelekto programos. 

Pavyzdžiui, dirbtinis intelektas gali išanalizuoti jūsų mitybos poreikius ir pagal tai sukurti jums pritaikytą mitybos planą. Taip pat galite paprašyti ir specialių receptų, kurie atitiktų būtent jūsų sveikatos problemas.

Jeigu jau seniai norėjote išbandyti sportą su treneriu, dabar čia jums gali pagelbėti ir dirbtinis intelektas – tiesiog aprašykite savo fizinio pasirengimo lygį, treniruoti norimas raumenų grupes bei paminėkite, kokio tipo pratimai jums patinka labiausiai. Dirbtinis intelektas paima visą šią informaciją ir sukuria asmeninį treniruočių planą.

Dirbtinis intelektas kaip gydytojo patarėjas?

Žinoma, nereikia pagalvoti, kad dirbtinis intelektas gali pagelbėti tik pacientams – ir gydytojai gali išbandyti „ChatGPT“ lietuvių kalba ir pasinaudoti įvairiais tokių sistemų privalumais.

Tokios programos dažnai naudojamos dėl vienos labai aiškios priežasties – supaprastinti kasdienes užduotis. Jeigu dirbate sveikatos priežiūros srityje, taip pat galite išbandyti dirbtinį intelektą įvairiose situacijose – norint patikrinti vaistų suderinamumą, norint išgirsti kitą  „nuomonę“ apie galimas diagnozes, norint sužinoti daugiau apie specifines ligas. Nors šią informaciją galima rasti ir paprastoje paieškos sistemoje, dirbtinis intelektas tai padarys daug paprasčiau ir greičiau. 

Dirbtinio intelekto revoliucija sveikatos srityje

Nors dirbtinis intelektas ir nepakeis tikrų gydytojų, tai vis tiek gali pagelbėti sveikatos priežiūros srityje. 

Būtent tokios dirbtinio intelekto technologijos leidžia daug greičiau pastebėti įvairias ligas, rasti alternatyvius gydymo būdus arba tiesiog geriau pasirūpinti savo sveikata, kol dar nereikia susidurti su jokiais rimtais negalavimais. Kas galėtų būti geriau? Išbandykite dirbtinį intelektą ir panašias programas į „ChatGPT“ lietuviškai ir užduokite savo medicininius klausimus – galbūt tai bus sėkmingas pirmas žingsnis link geresnės sveikatos.

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
KTU mokslininkė atskleidžia, kodėl kavinių maistas kartais atrodo mažiau sotus
masks
Odos vėžio nustatymas naminiams gyvūnams – KTU doktorantė siekia sukurti diagnostinę metodiką pasitelkiant DI
masks
Atsakingas antimikrobinių medžiagų naudojimas – Lietuvos pažanga