cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Maisto papilduose - ženklūs veikliųjų medžiagų kiekių neatitikimai

Maisto papildų, skirtų sąnarių funkcijoms palaikyti, sudėties tyrimai atskleidė, kad 10 iš 12 ištirtų maisto papildų veikliųjų medžiagų kiekiai yra mažesni, nei deklaruoti gamintojų ženklinimo etiketėse.
 
Tyrimo metu buvo tikslingai tiriama būtent šios paskirties papildų sudėtis, nes ankstesnio tyrimo metu jau buvo nustatyti gliukozamino ir chondroitino sulfatų kiekių neatitikimai gamintojų deklaruotiems rodikliams. Tuomet nagrinėta 9 skirtingų pavadinimų maisto papildų sudėtis.

„Atlikti tyrimai parodė, kad maisto papilduose sąnariams veikliųjų medžiagų kiekio skirtumas kai kuriais atvejais svyruoja ne miligramais, o kartais. Tokių papildų vartojimas kelia abejonių dėl jų galimo poveikio. Įvertinę tyrimų rezultatus, numatėme griežtinti maisto papildų kontrolę – platintojai galės tiekti į rinką tik įrodę, kad papildų sudėtis atitinka gamintojo deklaruojamus rodiklius. Kadangi daugelis maisto papildų gaminami ne Lietuvoje, apie galimą vartotojų klaidinimą informavome ir Europos Komisiją“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius.
 
Prekyba vartotojus dėl savo sudėties klaidinančiais maisto papildais sustabdyta, platintojams nurodyta perženklinti šiuos produktus ir etiketėje pateikti teisingą informaciją apie sudėtyje esančių veikliųjų medžiagų kiekius.

Maisto papilduose - ženklūs veikliųjų medžiagų kiekių neatitikimai 

 

Informacija iš:

Maisto papilduose - ženklūs veikliųjų medžiagų kiekių neatitikimai

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos