msd-gardasil-top-202603.gif
blog image

Nacionalinius sveikatą stiprinančių ir aktyvių mokyklų tinklus papildė naujos mokyklos

Gegužės 15 d.  įvyko Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisijos (Komisija) posėdis. Posėdžio metu įvertintos mokyklų parengtos sveikatos stiprinimo programos, fizinio aktyvumo skatinimo veiklos planai ir priimtos galutinės išvados.

Komisijos sekretoriatas gavo 95 mokyklų prašymus tapti sveikatą stiprinančia mokykla ir (ar) aktyvia mokykla arba pratęsti turimo statuso galiojimo laiką. Iš jų 8 mokyklos pateikė prašymus dėl abiejų statusų suteikimo.

Komisija nusprendė pripažinti 8 mokyklas sveikatą stiprinančiomis mokyklomis ir 48 mokykloms pratęsti sveikatą stiprinančios mokyklos statuso galiojimo laiką. Taip pat nuspręsta pripažinti 20 mokyklų aktyviomis mokyklomis ir 19 mokyklų pratęsti aktyvios mokyklos statuso galiojimo laiką.

Daugiausia prašymų gauta iš Vilniaus miesto (22), Šiaulių miesto (10), Klaipėdos miesto (7), Mažeikių ir Vilniaus rajonų (po 6), Kauno rajono (5). Kitų savivaldybių mokyklos pateikė nuo 1 iki 4 prašymų.

Skelbiamas Komisijos 2026 m. gegužės 15 d. posėdžio protokolo Nr. KP‑16 išrašas su patvirtintų mokyklų sąrašais Higienos instituto Visuomenės sveikatos inovacijų centro Sveikatą stiprinančių mokyklų ir Aktyvių mokyklų puslapiuose.

Informacija iš:

Higienos institutas 

Image: freepik.com

Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Augalų ekstraktai – KTU doktorantas tiria, kaip juos pritaikyti sveikatos gerinimui
masks
Higienos institutas ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba vienija jėgas vertinant klimato kaitos poveikį žmonių sveikatai
masks
NVSC: prieš maudynes verta pasitikrinti vandens telkinių kokybę