cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Šalyje įgyvendintų visuomenės sveikatos programų vertinimo rezultatai parodė jų veiksmingumą ir naudą

Lapkričio 26 d. Vilniuje įvyko Higienos instituto administruojamo projekto „Lietuvoje įgyvendinamų visuomenės sveikatos programų vertinimo gebėjimų stiprinimas per Norvegijos ir Lietuvos bendradarbiavimą“ baigiamasis seminaras.

Renginyje, organizuotame Higienos instituto kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir Norvegijos visuomenės sveikatos institutu, dalyvavo savivaldybių visuomenės sveikatos biurų, savivaldybių administracijų, kitų visuomenės sveikatos įstaigų, universitetų atstovai ir Lietuvoje įgyvendinamų visuomenės sveikatos programų dalyviai.

Susirinkusiuosius pasveikino Sveikatos apsaugos ministerijos Investicijų įgyvendinimo skyriaus vedėja Gytė Sirgedienė ir Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovė dr. Rolanda Valintėlienė. G. Sirgedienė pristatė Europos ekonominės erdvės programos „Sveikata“ dvišalio bendradarbiavimo Lietuvoje projektus, jų rezultatus ir ateities perspektyvas.

Apie projektą „Lietuvoje įgyvendinamų visuomenės sveikatos programų vertinimo gebėjimų stiprinimas per Norvegijos ir Lietuvos bendradarbiavimą“, jo tikslus, veiklas ir pasiektus rezultatus kalbėjo Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologių centro Visuomenės sveikatos tyrimų skyriaus vadovė dr. Virginija Kanapeckienė.

Norvegijos visuomenės sveikatos instituto Visuomenė sveikatos priemonių vertinimo centro vadovas Arnfinn Helleve skaitė pranešimą apie visuomenės sveikatos priemonių ir programų rengimą bei jų vertinimą Norvegijoje.

Seminare pristatyti trijų Lietuvoje įdiegtų visuomenės sveikatos programų vertinimai.

Apie „Vizitacijos namuose ankstyvos intervencijos“ modelio (angl. The Home Visitation Early Intervention Model) diegimo vertinimą kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto universiteto prof. Ilona Tamutienė. Ji pabrėžė, kad šeimų lankymo paslaugos turėjo teigiamą poveikį vaiko ir motinos sveikatai ir gerovei, todėl šias paslaugas reikėtų plėtoti nacionaliniu mastu.

Programos „Konsultavimo paslaugos žmonėms, patyrusiems emocinių sunkumų“ (Emocinės gerovės konsultantai) (angl. Consulting Services for People Experiencing Emotional Difficulties (Well-being Advisers) vertinimo rezultatus iš paslaugų teikėjų ir gavėjų perspektyvos pristatė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto doc. Vidmantas Vaičiulis. Tai žemo intensyvumo psichologinio konsultavimo paslaugos, skirtos asmenims, susiduriantiems su lengvais emociniais sunkumais. Šių paslaugų poreikis yra didelis, jomis siekiama užkirsti kelią galimam psichoemocinės būklės blogėjimui ir psichikos sutrikimų vystymuisi, o būklei negerėjant, siunčiama pas aukštesnio lygio specialistus.

Su programos „Neįtikėtini metai“ (angl. The Incredible Years Programme) pritaikymo ir įgyvendinimo Lietuvoje vertinimo rezultatais, kurie parodė šios programos veiksmingumą ir naudą tėvams, auginantiems vaikus su emocijų ir elgsenos sunkumais, supažindino Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus vadove Asta Jurkevičienė. Akcentuota, kad programą „Neįtikėtini metai“ turėtų išklausyti ir mokytojai, darželių auklėtojai bei socialiniai darbuotojai.

Renginio pabaigoje diskutuota apie Norvegijos finansinio mechanizmo projektų metu įgyvendintų visuomenės sveikatos programų tęstinumo galimybių užtikrinimą.

Daugiau informacijos Higienos instituto interneto svetainėje čia.

Informacija iš:

Higienos institutas informuoja, kur vasaros pabaigoje maudytis nerekomenduojama 

Nuotrauka: www.freepik.com

Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Vietoje pietų miego vaikų darželių auklėtiniai galės rinktis ramias veiklas
masks
Kodėl narkozės metu žmogus nejaučia skausmo?
masks
KTU mokslininkai sukūrė dirbtinio intelekto įrankį depresijos diagnostikai