cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Medicininiai „superklijai“ buvo sukurti, kaip potencialus širdies defektų pleistras, naudojamas ant operacinio stalo ar kraujavimo sustabdymui mūšio lauke. Ši lipni medžiaga širdies, kraujagyslių ar žarnyno operacijos metu ilgainiui gali pakeisti medicininius siūlus bei kabes. Kaip ir šios priemonės, odos klijai sujungtų žaizdos kraštus, kol ji pradėtų gyti.

Nors, kol kas medicininiai klijai nėra pakankamai stiprūs atlaikyti žmogaus širdies ertmių ar didžiųjų kraujagyslių spaudimą, tačiau jau atlikti bandymai su kiaulėmis rodo teigiamus rezultatus.

Šis Harvardo medicinos mokyklos specialistų išradimas yra įkvėptas gyvūnų gebėjimo sukibti su drėgnu paviršiumi naudojant lipnias išskyras, kaip tai daro šliužai. Polimerinė medžiaga suformuoja vandeniui atsparią plombą, kuri, veikiant ultravioletiniams spinduliams, sukabina audinį per kelias sekundes.

Kaip teigė išradimo bendraautorius profesorius Jeffrey Karp, tai atvers duris į platesnį minimalių invazinių procedūrų pritaikymą. Kol kas, reikalingi tolimesni tyrimai, užtikrinantys klijų saugumą žmogui, tačiau tikimasi, kad jie bus pradėti naudoti praktikoje po dviejų, trijų metų.

 

Parengta pagal:
Medical glue 'can fix broken heart'

Informacija iš:

„Sudužusias širdis“ gydysime klijais?

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos