cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Sakoma – reikia nedaug, kad sukeltum šypseną, ir pakanka šypsenos, kad viskas taptų įmanoma (Žilberas Sesbronas). Šia idėja savo darbe vadovaujasi gydytojai klounai, kurie jau penkis metus skleidžia geras emocijas Lietuvos ligoninėse. Šios nuotaikingos dienos proga klounai dalinasi patirtomis istorijomis, kai šypsenos padėjo greičiau sveikti.

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ reguliariai lankosi Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos ligoninėse. Jie lanko vaikus palatose ir interaktyviai bendrauja pasitelkę triukus, muziką, mimikas – taip suteikia mažiesiems džiaugsmo, mažina stresą bei įtampą. Kiekvienas apsilankymas yra unikalus ir išskirtinis, nes neaišku, kokios emocinės pagalbos prireiks ligoniukams tuo metu. Klounai Rožė, Džilda ir Bela dalinasi akimirkomis, kurios įsiminė ilgam.

Geriausios pasaulyje 5 minutės

„Pamenu, kartą užsukome į palatą, kai vaikas gėrė vaistus ir jau greitai turėjo eiti į procedūras. Turėjome tik kokias 5 minutes, kol vaistai pradės veikti, tad surengėme krepšinio varžybas. Vienas klounas buvo teisėjas, antras laikė krepšį (tai buvo palatos šiukšlių dėžė), tėveliai tapo palaikymo komanda, kuri netgi turėjo skanduotę, o berniukas buvo pagrindinis šių varžybų žaidėjas. Su kiekvienu įmestu kamuoliuku (kuriuos darėme iš vienkartinių servetėlių), palaikymo komanda tiesiog pašėldavo. „Tos penkios laukimo minutės, buvo pačios geriausios pasaulyje“, – sakė berniukas“, – pasakoja Rožė.

Mama, aš pati ištraukiau!

Džilda ir Bela pastebi, kad kartais klounas gali ne tik praskaidrinti nuotaiką, bet ir pagelbėti gydytojams: „Atėjome kaip tik tuo metu, kai vienai mergaitei reikėjo išimti kateterį. Šios procedūros ji itin bijojo. Pradėjome žaisti, kad klounai irgi bijo, bet bijo labai juokingai. Mergaitė taip juokėsi, kad netyčia užkabino kateterį ir pati jį ištraukė. Tada pradėjo šaukti iš nuostabos: „Mama aš pati ištraukiau, mama aš pati ištraukiau“!! Po tokio netikėtumo tėveliai nenorėjo mūsų paleisti, vis dėkojo“.

Rankos mankšta „zoologijos sode“

„Kartą nudegimų skyriuje sutikome berniuką, kuriam buvo stipriai nudegusi rankos plaštaka. Kad geriau vyktų odos regeneracijos procesas, jam reikėjo daryti pratimus lankstant pirštus, o tai buvo labai skausminga. Pasiūlėme jam iš balionų lankstyti įvairius žvėrelius ir jo palatą paversti zoologijos sodu. Berniukas taip įsitraukė į žaidimą, kad net nejautė skausmo lankstydamas balionus ir tokiu būdu nejučia mankštindamas ranką“, – prisiminimu dalinasi Džilda.

Gydytojai klounai taip pat veda kūrybines dirbtuves mažiesiems sanatorijose, gydymo įstaigose pristato išskirtinį muzikinį spektaklį „Keliaujantis klounų orkestras“, skirtą vaikams suproto negalia.

 

Informacija iš:

Šypsenos, kurios padeda sveikti – gydytojų klounų istorijos

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą, skirtą diabeto komplikacijų prevencijai apatinėse galūnėse
masks
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje (testuoja ir olimpiečius)
masks
Lietuvos mokslininkai sukūrė celiuliozės perdirbimo būdą, kuris pritaikomas nuo tekstilės iki medicinos priemonių gamybos