cscpharma_onytec_m_2025.jpg
blog image

Vartotojai gali grąžinti platintojams nesaugius maisto papildus

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema  (RASFF) gavo pranešimą iš Lenkijos dėl maisto papildų „Noxpump“, kurių sudėtyje nustatyta draudžiamų medžiagų.

Minėti papildai (partijos Nr. 14053334, tinka vartoti iki 2017 m. gegužės mėn.) pagaminti JAV. Jų sudėtyje nustatytos draudžiamos medžiagos – metilsinefrinas (oksilofrinas), fenetilaminai (β-metilfenetilaminas ir N - β-dimetilfenetilaminas) ir nauja maisto sudėtinė dalis – balzganoji akacija (acacia rigidula). Maisto papildai „Noxpump“ skirti sportuojantiems žmonėms.

Vartotojai gali grąžinti platintojams nesaugius maisto papildusMetilsinefrinas (oksilofrinas) yra stimuliatorius, įtrauktas į pasaulinio antidopingo kodekso draudžiamąjį sąrašą. Ši medžiaga naudojama hipotenzijai (žemam kraujo spaudimui) gydyti žmonėms, kurių neveikia įprastinis gydymas. Feniletilaminai yra įtraukti į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą, šios medžiagos veikia panašiai kaip amfetaminas (šalutinis poveikis – pykinimas, lengvas galvos skausmas, nemiga ir kt.). Balzganosios akacijos vartojimas maisto produktuose nėra patvirtintas Europos Komisijos. Draudžiamas medžiagas papildų sudėtyje nustatė Nyderlandų atsakinga institucija, ištyrusi juos laboratorijoje.

Skubiame pranešime nurodytus maisto papildus iš Lenkijos platintojo į Lietuvą įvežė bendrija „Osvira” (Dragūnų g. 11-104, Klaipėda) ir R. Matačinskienės individuali įmonė (Žemynos g. 18, Vilnius).

Maisto papildai „Noxpump“ išplatinti Lenkijoje, Nyderlanuose, Jungtinėje Karalystėje, Kipre, Danijoje, Estijoje, Lietuvoje, Slovakijoje, Bulgarijoje, Belgijoje, Austrijoje, Graikijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Airijoje ir Čekijoje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tęsia tyrimą dėl nesaugių maisto papildų.

Vartotojai, įsigiję papildų „Noxpump“, gali juos grąžinti platintojams ir atgauti sumokėtus pinigus.

 

Vartotojai gali grąžinti platintojams nesaugius maisto papildus 

Informacija iš:

Image: FreeDigitalPhotos.net

Įvairenybės
Skaityti daugiau
masks
Lietuvoje gerėja geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kokybė ir prieinamumas
masks
KTU profesorius Vidas Raudonis: dirbtinis intelektas jau gali padėti nustatyti ligą ar užkirsti kelią jos vystymuisi
masks
Kaip arti šoko esi tu? Maisto švaistymas – visų mūsų problema