Paprasta daržovė gali būti ir vaistas. Be to, toks, apie kurį galbūt net nežinojote.
► Kosulys
Lygiomis dalimis sumaišykite smulkiai sutrintą svogūną ir obuolį, pridėkite medaus. Vartokite po valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną.
Lukštus, nuluptus nuo 10 svogūnų, sudėkite į 1 l vandens, užvirkite. Lėtai kaitindami, virkite, kol pusė skysčio nugaruos. Gerkite jį, paskanintą medumi, po 2/3 stiklinės 3 kartus per dieną.
► Nuospaudos
Pavirinkite svogūną 9 proc. acte ir pridėkite prie nuospaudos.
Sutarkuokite svogūną ir skalbiamąjį (ūkišką) muilą lygiomis dalimis, paimkite tiek pat, kiek svogūno, taukų, kuriuos ištirpinkite ir sumaišykite su muilo ir svogūnų mase. Tepalą dėkite ant pūlinio. Kenčiantiems nuo alergijos (žinoma, jei tai ne alergija svogūnams), reikėtų valgyti daugiau žalių svogūnų. Pastebėta, kad juose esančios medžiagos blokuoja hormoną, sukeliantį alerginių reakcijų komplikacijas. Galima pasiruošti ir štai tokį mišinį: sutarkuokite svogūną, išspauskite jo sultis, pridėkite šaukštelį medaus ir 4–5 lašus citrinų sulčių. Tokį mišinį vartokite praėjus 2 val. po vakarienės. Sutarkuokite svogūną, burokėlį, morką ir citriną su odele. Pridėkite tiek pat, kiek išėjo masės, alyvuogių aliejaus ir medaus. Mišinį laikykite šaldytuve, vartokite po 2 valg. š. rytais prieš pusryčius. Saują svogūnų lukštų užpilkite stikline vandens ir užvirkite. Tokį vandenį naudokite skalaudami plaukus. Netinka tik labai šviesių plaukų savininkėms. Saują svogūnų lukštų pavirkite su stikline vandens 5 minutes. Gerkite po 1–2 šaukštus 3 kartus per dieną prieš valgį. Pastebėta, kad svogūnai normalizuoja medžiagų apykaitą. Image: FreeDigitalPhotos.net
► Uždegimai ir pūliniai odos susirgimai► Alergija
► Nuovargis arba silpnumas po sunkių ligų
► Pleiskanos
► Pielonefritas
► Nutukimas