eurovaistine-top-202501.gif
cscpharma-tantumverde-202311.jpg

Balandžio 10–16 dienomis minima Pasaulinė informavimo apie homeopatiją savaitė. Ją organizuoja Pasaulinė informavimo apie homeopatiją organizacija. Šia akcija siekiama paminėti homeopatijos tėvu vadinamo vokiečių gydytojo Samuelio Hahnemanno (1755 – 1843) gimimo dieną. Samuelis Hahnemannas pastebėjo, kad didesnės chininmedžio žievės dozės sukelia maliarijos simptomus, o mažos gydo pačią ligą. Posakis „panašų gydome panašiu“ atspindi homeopatijos esmę. Ir pats žodis „homeopatija“ kilęs iš žodžių „romios“ – panašus ir „pathos“ – liga, t.y. gydymas panašiu. Kokią vietą homeopatija užima šiandienėje medicinoje, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gyd. homeopatė Svetlana Malychina.  – Kas yra homeopatija?
– Daugelis žmonių, paklausti, kas yra homeopatija, negalėtų tiksliai jos apibūdinti. Dažniausiai atsakytų, kad tai gydymas vaistažolėmis. Iš tiesų homeopatija yra kur kas sudėtingesnis dalykas. Tai –gydymo metodas, kai naudojami labai maži natūralių medžiagų kiekiai, padedantys natūraliam organizmo sveikimo procesui. Homeopatijos pagrindinis principas atsispindi lotyniškame posakyje „similia similibus curantur“ – „panašus gydo panašų“. Kitaip sakant, didelės preparato dozės sukelia patologinius simptomus, o mažos gydo tuos pačius simptomus. Pavyzdžiui, visi žino, kad nuo svogūnų ašaroja akys. Iš tų pačių svogūnų sulčių, gerokai jas atskiedus, gaminamas preparatas nuo slogos. – Kuo homeopatija skiriasi nuo fitoterapijos (gydymo augalais)?
– Homeopatijoje dažniausiai naudojamos natūralios medžiagos mažais kiekiais, pavyzdžiui, įvairūs augalai, iš gyvūnų gaunami nuodai, gamtiniai metalai, mineralai. Fitoterapijoje gydoma tik vaistiniais augalais, kurie daugiausia naudojami dideliais kiekiais.– Kuo homeoterapija skiriasi nuo tradicinio gydymo būdų?
– Homeopatinis gydymas skiriasi nuo įprastinio gydymo tuo, kad tai yra efektyvus, nekenksmingas gydymo metodas, užtikrinantis harmoningą viso organizmo funkcionavimą. Homeopatija remiasi viso organizmo harmoningumo principu. Norint parinkti vaistą, reikia įvertinti visą žmogaus būklę: kokie simptomai, nuo ko jie priklauso, kada žmogus jaučiasi geriau, o kada blogiau, koks asmenybės tipas, kokios užplūsta emocijos, mentalinis lygis. Gydymas yra labai individualus. Žmonėms, sergantiems tokiomis pačiomis ligomis, skiriami skirtingi medikamentai. Homeopatiniai vaistai gaunami tik iš natūralių medžiagų, neturi neigiamo poveikio kitiems organams, nesukelia alergijos. Be to, homeopatiniai vaistai sumažina stresą, stiprina imuninę sistemą, šalina toksinus iš organizmo, padeda išvengti sunkių ligų ir pagerina gyvenimo kokybę. – Kokias ligas gali padėti išgydyti homeopatija?
– Homeopatinio gydymo esmė – harmonizuojantis ir stiprinantis poveikis, todėl homeopatai gydo ne ligą, o žmogų. Gydytojas homeopatas stengiasi kuo daugiau sužinoti apie pacientą, atrasti ligos priežastis, nustatyti žmogaus homeopatinį tipą, išanalizuoti visų simptomų visumą ir tik tada skirti individualų gydymą. Todėl homeopatiniais preparatais sėkmingai gydomos alerginės ligos, bronchinė astma, neurozė, migrena, inkstų ligos, nervinis tikas, vaikų elgesio problemos, virškinamojo trakto ligos, ypač jeigu jos susijusios su psichosomatika.  – Kiek laiko trunka gydymas?
– Gydymo laikas labai įvairus ir individualus kiekvienam pacientui. Vienam užtenka vieno gydymo kurso, kuris trunka pusantro mėnesio, kitam gydymas gali trukti ir metus. Po pusantro dviejų mėnesių žiūrima, ar pacientui pagerėjo, ar dar reikia tęsti gydymą.
Noriu akcentuoti, kad homeopatinis gydymas labai tinka vaikams, kurių organizmas ypač jautrus cheminiams preparatams. Pagal vyraujantį šiuolaikinį sveikatos modelį gydytojai dažniausiai ligą gydo stipriais cheminiais vaistais. Iš savo praktikos žinau, kad vaikai, sergantys bronchitu, gydomi homeopatiniais vaistais ir fizioterapija, dažniausiai pasveiksta per 7 dienas. Be to, tokie vaikai daug rečiau serga. – Kaip gaminami homeopatiniai vaistai? 
– Homeopatiniai preparatai gaunami daug kartų atskiedus natūralias medžiagas ir jas suplakus (dinamizavus). Tokiu būdu medžiagos kinetinė energija virsta vaisto energija. Nuo atskiedimo lygio ir dinamizacijos kiekio priklauso vaisto potencija. Kuo mažesnė vaisto masė, tuo didesnis jo energetinis laukas. Mažai praskiestas vaistas veikia žmogaus fizinį lygmenį (ūmų skausmą, slogą ir pan.), vidutiniškai praskiestas – lėtines ligas, daug kartų praskiestas – mentalinį, psichoemocinį lygmenį.
Homeopatiniai vaistai yra įvairių formų: žirneliai, tabletės, tirpalai, motininės tinktūros, tepalai, žvakutės, ampulės.
Vaistinėse galima įsigyti jau pagamintų homeopatinių vaistų (kompleksonų). Jie efektyvūs gydant ūmines ligas. Esant lėtinėms ligoms, vaistai gaminami individualiai pagal gydytojo homeopato išrašytą receptą.  
Visi homeopatiniai vaistai gaminami iš natūralių medžiagų: apie 70 proc. yra augalinės, apie 25 proc. – mineralinės, apie 5 proc. – gyvulinės kilmės. – Kokie žmonės ateina gydytis pas gydytoją homeopatą?   
– Gana dažnai kreipiasi žmonės, kuriems įprastinėje medicinoje naudojami cheminiai vaistai nepadeda arba gydytojai neranda ligos priežasties, o žmogus jaučiasi blogai. Pastaruoju metu daugėja pacientų, norinčių gyventi ir gydytis kuo sveikiau, natūraliau.
Net vėžio atveju, kai organizmo imuninė sistema užblokuota, homeopatija gali pagerinti inkstų, kepenų veiklą, psichinę ir emocinę būklę. Todėl onkologiniai ligoniai po sunkios operacijos, radioterapijos greičiau atsigauna, jei varto homeopatinius vaistus.
Noriu pabrėžti, kad gydytojai homeopatai neneigia kitų gydymo ir diagnostikos metodų. Jie mano, kad homeopatija gali sėkmingai papildyti tradicinę mediciną.

Padėk sau
Skaityti daugiau
masks
Nemiga gali būti susijusi su daugybe sveikatos problemų
masks
Po švenčių vis dar vargina pilvo pūtimas? Pataria, kaip jį greičiau sumažinti
masks
Parengtos rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą šalčių metu