Jei jūsų oda ėmė reaguoti į naudojamą kosmetiką ir atsirado naujų spuogelių, paraudimų ar kitų nemalonių požymių, greičiausiai naudojate netinkamą kosmetiką. Nors šiandien dažnai renkamės grožio priemones pagal rekomendacijas, produkto populiarumas ne visada atspindi jo kokybę ar tinkamumą jūsų odai.
Dažnai renkamės kosmetiką remdamiesi draugių rekomendacijomis arba reklamos įtaka. Net ir patikimos kosmetikos prekės reikalauja individualaus dėmesio, nes kiekvieno odos tipas skirtingas. Gerai žinoma La Roche Posay kosmetika yra natūrali ir skirta jautrią odą turintiems žmonėms, ją dažnai rekomenduoja dermatologai, tačiau kaskart vis tiek perskaitykite sudėtį, kad jaustumėtės užtikrintai.
Kaip patikrinti mėgstamų produktų saugumą
Visų pirma, nepasikliaukite reklama. Gamintojai labai dažnai naudoja žodžius „natūralus“ ir „ekologiškas“, bet tai dar nereiškia, kad produktai iš tiesų tokie, kaip skelbiama. Sakysite, kodėl tada gamintojai žaidžia tokiais žodžiais ir manipuliuoja vartotojais. Tai lemia įvairios priežastys, noras išpopuliarėti, uždirbti didesnius pelnus, taip pat ne itin griežta produktų kontrolė.
Svarbu žinoti, kad natūralumas savaime negarantuoja saugumo, juk ir tokie ingredientai kaip švinas ar arsenas yra natūralūs. Tuo pačiu ne visi sintetiniai ingredientai yra kenksmingi. Todėl verta rinktis produktus, kurie turi patikimus ekologiškus sertifikatus ir yra tinkami būtent jūsų odos tipui.
Geriausias būdas įsitikinti, kad produktų sudėtis tikrai natūrali – tikrinti etiketes. Jau greičiausiai įpratote skaityti maisto produktų sudėtį, todėl dabar pats metas pradėti gilintis į tai, ką naudojate savo grožio puoselėjimui. Juk tai, ką tepame ant odos, yra ne mažiau svarbu nei tai, ką valgome.
Nereikia būti ekspertu
Tikriausiai dabar manote, kad norint sužinoti ar naudojamų produktų sudėtis yra saugi, turite gerai išmanyti kosmetinę terminologiją ir žinoti visas medžiagas, kurios nėra saugios. Nors tai žinoma palengvintų etikečių skaitymą, ekspertu būti nereikia.
Šiandien galime pasinaudoti kitų ekspertų sukurtomis programėlėmis, leidžiančiomis greitai nuskaityti produktų sudėtis ir įvertinti ar produktai iš tiesų saugūs ir ekologiški, kaip teigiama ant jų pakuotės. Internetiniai įrankiai ir programos gali padėti greitai ir lengvai nustatyti saugesnius produktus, tokias programėles galite atsisiųsti tiesiog į savo įrenginį.
Taip pat, pakanka žinoti pagrindinius ingredientus, kurių renkantis grožio priemones reikėtų vengti. Ir žinoma, geriau rinktis tuos gamintojus, kuriais tikrai pasitikite. Jie neturi būti kažkieno rekomenduoti tik tam, kad padidintų pardavimus, tai turi būti jūsų patikrinti produktai, kurie nealergizuoja odos ir kurių veiksmingumu esate patenkinti.
Praktiniai patarimai
Neturėtumėte iš karto atsisakyti visų turimų kosmetikos priemonių, net jei jų sudėtyje pastebite neaiškų ingredientą, bet jau ilgą laiką vartojate produktą ir jis nėra kenksmingas. Galite jį pasilikti ir naudoti toliau. Tačiau, jei perskaitėte sudėtį ir įsitikinote, kad produktas kenksmingas, o neseniai tai patyrėte savo kailiu, kuo greičiau atsisveikinkite su tokiomis priemonėmis.
Gamintojai įstatymų numatyta tvarka po žodžiu „fragrance“ arba „parfum“, gali slėpti nuo keliolikos iki šimtų cheminių medžiagų, kai kurios iš jų gali būti susijusios su žalingu poveikiu sveikatai. Verčiau rinktis produktus, kurių sudėtyje labai mažai pridėtinių kvapų, arba kurių kvapai yra tiksliai įvardinti.
Pabaigai
Kosmetikos gamintojai, kaip ir visi kiti gamintojai, siekia uždirbti kuo didesnius pelnus, nepaisant to, kokį poveikį daro žmonėms ir aplinkai. Renkantis kosmetikos priemones, svarbiausia:
● Atidžiai skaityti produktų sudėtį.
● Kritiškai vertinti reklamas ir rekomendacijas.
● Stebėti savo odos reakcijas.
● Rinktis patikimus, sertifikuotus gamintojus.
Brangiausias ar populiariausias produktas nebūtinai bus tinkamiausias būtent jūsų odai. Verta investuoti laiko į tinkamų priemonių paiešką, nes tai – investicija į jūsų odos sveikatą.