Jei nėra nei noro, nei laiko sirgti, o aplink siaučia gripas, peršalimas ir visokie nežinia kokie virusai, geriausia ne gydytis, o stengtis nesusirgti. Gera žinia - daugelis imunitetą stiprinančių natūralių priemonių yra ne tik veiksmingos, bet ir malonios. Tad kodėl gi savęs nepalepinus? Taigi...
Pirtis
Žinoma, kaip gi be jos?.. Pirtis bent kartą per savaitę - tai ir puiki imuniteto stiprinimo, profilaktikos priemonė, ir pagalba tuo atveju, jei jaučiate, kad jau "pasigavot virusą". Su sąlyga, kad temperatūra dar nesukilo. Tuo atveju pirtis padarys tai, ką kitu atveju turėtų daryti jūsų organizmas - pakels kūno temperatūrą (su sąlyga, kad tai tikrai švelni, ne per karšta ir "lėta" pirtis, o ne perkaitinta "orkaitė"). Ir labai gali būti, kad ligos pavyks išvengti. O jei pirtyje lankysitės nuolat, virusai ir mikrobai tiesiog neturės kur prie jūsų prisikabinti.
Eteriniai aliejai
Gydanti ir organizmą stiprinanti eterinių aliejų ir įvairių kvapnių augalų galia žinoma jau tūkstančius metų. Ne atsitiktinai siaučiant epidemijoms būdavo smilkomi įvairūs iš kvapnių žolelių bei sakų pagaminti smilkalai. Eteriniai aliejai - tai labai koncentrotos kvapios substancijos, kurias galima naudoti vonioje (kelis lašiukus praskiesti pienu ar augaliniu aliejumi ir supilti į vonią), masažiniuose mišiniuose (keli lašai į bazinį aliejų) ir kitur. Siaučiant peršalimo ligoms, vieną kitą lašą arbatmedžio, eukalipto ar kito antiseptinėmis savybėmis pasižyminčio eterinio aliejaus galima įlašinti į vandenį, kuriuo plaunate grintis. Geras variantas ir pagarinti aliejų specialiose aromatinėse žvakidėse ar tiesiog įlašinus aliejaus į paprastą vandenį, purkštuvu papurkšti kambarius. Kokie aliejai tam geriausi? Pagrindinė taisyklė - jš kvapas neturi erzinti. Be jau minėtų arbatmedžio ir eukalipto antiseptinėmis savybėmis pasižymi ir visi spygliuočiai (pušys, kėniai, kadagiai), levandų, mirų, bosvelijų bei... beveik visi kiti eteriniai aliejai. Kas daugiau, kas mažiau. Pagaliau net jei tiesiogiai jie ir nėra "virusų siaubas", tačiau kvapas jums labai patinka, greičiausiai jie irgi tiks - niekas nestiprina organizmo labiau nei optimizmas ir gera nuotaika!
Medus ir medaus produktai
Apie medaus savybes prirašyta tiek, kad keista, jei kas nors to nežino. Tiesiog - tai laikas, kai galima (ir reikia) sau leisti mėgautis šia unikalia gamtos dovana. Tik nepamirškit - į labai karštus skysčius medaus dėti nevalia! Antraip jis bus saldus, bet beveik visos naudingosios savybės bus prarastos. Nepamirškit ir kitų gerų, sveikatai naudingų produktų, pvz., žiedadulkių ar bičių duonelės. "Visas Mendeliejavas" ir tiesiai iš žydinčių vasaros laukų - argi koks nors cheminis vitaminas gali tam prilygti? Beje, medus gerai ne tik ant stalo, bet ir pirty. Tačiau tai jau kita tema.
Prieskoniai
Prieskoniniai augalai ne tik pagardina maistą, bet ir stiprina organizmą. Daugelis prieskoninių augalų pasižymi didesniu ar mažesniu šildančiu poveikiu. Beje, visai nebūtina žavėtis labai stipriais, "ugniniais" prieskoniais, pvz., česnaku ar imbieru. Jei norite švelniai stiprinti savo organizmą, geriau, užuot griebus "sunkiąją artileriją", palepinti save cinamonu, čiobreliais, raudonėliais bei įvairiomis kitomis žolelėmis, dėti jų į ruošiamus patiekalus, mėgautis arbatomis. Iš esmės galima sakyti, kad tai yra kitas eterinių aliejų vartojimo būdas - tik tie aliejai dar pačiuose augaluose. Nors, tiesą sakant, augaluose yra kur kas daugiau naudingų veikliųjų medžiagų nei vien aliejai. Taigi - ir naudinga, ir malonu.
Image: FreeDigitalPhotos.net