merck-gardasil-top-2025.gif
blog image

Nerimas – dažnas reiškinys, kurį būtina valdyti

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių patiria nerimą, ypač jaunuoliai, ruošdamiesi egzaminams. Gydytoja homeopatė med. dr. Virginija Gudavičienė pateikia įžvalgas apie jaučiamą nerimą ir dalijasi veiksmingais būdais, padėsiančiais efektyviai su tuo susidoroti.

Nerimo priežastys ir simptomai

Gydytojos med. dr. V. Gudavičienės teigimu, nerimas yra neišvengiamas žmogaus gyvenimo palydovas ir įgimta reakcija į pavojų. Egzaminų metu patiriamas nerimas yra fiziologinis „normalus“ reiškinys. 

„Nerimas dažniau nukreiptas į ateitį ir susijęs su baimingu laukimu kas bus, jeigu kažkas nutiks,“ – sako gydytoja.

Ruošiantis egzaminams ir jų metu, pasak gydytojos, jaunuoliai patiria stresą dėl įvairių priežasčių, vieni jų - informacijos perteklius, kadangi egzaminai yra ne kasdieninė veikla. Tai pat aplinkos veiksniai, tokie kaip tėvų lūkesčiai, akademinis spaudimas, ar savęs lyginimas su kitais. Įtaką streso atsiradimui gali turėti ir asmenybės bruožai. Žmonės, kurie yra labiau jautrūs, perfekcionistai, nepasitikintys savimi, ar kritiški, stresą patiria žymiai dažniau“, – aiškina gydytoja.

Nerimo simptomai

Gydytoja med. dr. V. Gudavičienė pabrėžia, kad egzaminų nerimas gali pasireikšti įvairiais simptomais: „Jaunuoliai gali jausti dažnesnį širdies plakimą, padidėjusį prakaitavimą, raumenų įtampą, galvos skausmą, gali kamuoti pykinimas, viduriavimas ir miego sutrikimai. Be pastarųjų fizinių, gali kamuoti ir psichologiniai simptomai, kaip baimė, nesaugumas, nepasitikėjimas, neramios ir bauginančios mintys. 

Anot jos, jeigu žmogus pastebi vieną ar daugiau šių simptomų ir jie trunka ilgesnį laiką, trukdydami normaliai gyventi, būtina imtis priemonių šiai būklei valdyti.

Nerimo valdymo metodai

Med. dr. V. Gudavičienė dalijasi keletu veiksmingų metodų, galinčių padėti suvaldyti prieš egzaminus jaučiamą nerimą. 

„Visų pirma, savo jausmus valdyti ir geriau juos suprasti gali padėti pokalbiai su specialistais, kvėpavimo pratimai, kurie gali padėti sumažinti stresą ir atsipalaiduoti. Svarbu ir fizinis aktyvumas – reguliarus sportas padeda išlaikyti sveiką kūną ir protą“, – sako ji, pridurdama, kad taip pat verta išbandyti vadinamas miško vonias – buvimas gamtoje mažina stresą ir gerina savijautą.

Visgi, jaučiant, kad susitvarkyti savo jėgomis su nerimu nepavyksta, į pagalbą galima pasitelkti homeopatinius preparatus, kuriuose yra natūralios sudedamosios dalys. Vienas tokių, iš sėjamosios avižos, arabinio kavamedžio, cinko valerianato ir raudonžiedės pasifloros, sudarytas „Neurexan“ preparatas.

Anot gydytojos, jis veikia daugelyje smegenų taikinių, yra gerai toleruojamas ir pasižymi greita veikimo pradžia. Padeda valdyti nerimą dienos metu ir ypač dažnai pasiruošimo egzaminams metu pasireiškiančią nemigą.

Image: FreeDigitalPhotos.net

Padėk sau
Skaityti daugiau
masks
Įaugantys kojų nagai: ar tinkamai juos kerpate?
masks
Daugiau saulės – daugiau SPF: kaip išsirinkti tinkamiausias odos apsaugos priemones?
masks
Nepakanka vien papildų: kodėl sportuojantiems būtina tikrinti sveikatą?