Po saulėto savaitgalio ne kiekvienas išvengė odos nudegimų nuo saulės. Odos paraudimas, skausmas, perštėjimas ar netgi atsiradusios pūslelės – visa tai signalizuoja, kad nebuvo pakankamai saugomasi ultravioletinių saulės spindulių. Kaip greičiau palengvinti nepageidaujamus odos nudegimų simptomus?
Kefyras ir grietinė tikrai nepadės
„Kefyras ir grietinė yra nuo seno apipinti mitais, kad gelbsti nudegus nuo saulės. Jums pasisekė, jeigu naudojant šiuos produktus nudegimų gydymo tikslais, nesusidūrėte su stipriomis odos reakcijomis. Kefyras ir grietinė tikrai nepadės nudegus, o netgi gali turėti priešingą poveikį. Nudegusiai odai labai svarbu kvėpuoti, nes tik taip ji gali greičiau pagyti. Tuo tarpu kefyro ir grietinės riebalai sulaiko karštį odoje, dėl ko gijimo procesas gali ne tik užtrukti ilgiau, be ir turėti šalutinių reakcijų", – pranešime žiniasklaidai pasakoja „Eurovaistinės" vaistininkė Toma Gečienė.
Taip pat vaistininkė pataria odos nudegimų gydymui nenaudoti vazelinų ar maistinių aliejų, kurie irgi nepraleidžia karščio. Tai sudaro tinkamas sąlygas daugintis bakterijoms pažeistoje odoje. Todėl vaistininkė dalinasi trumpais, bet efektyviais patarimais, kaip teisingai gydyti nudegimus.
Nudegimams gydyti – pantenolis
„Jeigu nudegėte saulėje, naudokite priemones su pantenoliu, kuris skatina odos ląstelių atsinaujinimą, palaiko reikiamą drėgmės lygį, nuramina ir vėsina odą", – pataria vaistininkė T. Gečienė.
Venkite buvimo saulėje
Tik pajutus odos perštėjimą ar pastebėjus paraudimą, vaistininkė pataria iš karto pasitraukti į pavėsį ar rinktis laiką patalpose. Taip pat išeinant į lauką sąžiningai naudokite SPF apsaugą.
Rinkitės vėsų dušą
„Po nudegimo saulėje labai svarbu rinktis tinkamą dušą, kuris turi būti nei per karštas, nei per šaltas. Geriausiai – drungnas arba vėsus. O kad nepažeistumėte ir taip jautrios odos, prauskitės po silpna vandens srove", – sako vaistininkė T. Gečienė.
Su nudegusia oda elkitės atsargiai
Nudegusi oda yra itin jautri ir pažeidžiama, todėl vaistininkė pataria su ja elgtis atsargiai. Pasistenkite jos nedirginti, nekasyti bei netrinti. Pavyzdžiui, išsimaudę neskubėdami, švelniai nušluostykite odą.
Drėkinkite odą specialiomis priemonėmis
„Nudegusią odą svarbu drėkinti, tačiau atsakingai skaitykite drėkinančių priemonių sudėtis. Venkite jose alkoholio, taip pat teikite pirmenybę priemonėms su alavijais, soja bei vitaminais A ir E", – vardija vaistininkė T. Gečienė.
Rinkitės laisvus drabužius
„Odos gijimo laikotarpiu rinkitės laisvus, natūralios medžiagos (linas ar medvilnė) drabužius. Taip padėsite odai kvėpuoti, kas ypatingai svarbu šiuo metu", – sako vaistininkė T. Gečienė.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.
Informacija iš:
Image: FreeDigitalPhotos.net