cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif

Šiuolaikiniame sparčiai besivystančiame pasaulyje, kuriame pareigos ir darbai dažnai kaupiasi greičiau, nei galime juos suvaldyti, lengva pamiršti savo poreikius.

Moterys dažnai žongliruoja keliais vaidmenimis - ar tai būtų profesionalės, motinos, partnerės ar draugės - palikdamos savęs priežiūrai itin mažai laiko. Tačiau rūpinimasis savimi nėra prabanga; tai būtinybė.

Norint išlaikyti bendrą sveikatą ir gerovę, būtina skirti laiko savo kūnui ir protui puoselėti. Šiame vadove nagrinėsime moterų rūpinimosi savimi ir lepinimo meną, bei pasiūlysime patarimų, kaip pamaitinti savo kūną, protą ir sielą.

1. Susikurkite raminantį, kasdienį ritualą

Savęs priežiūros įtraukimas į kasdienę rutiną nebūtinai turi būti sudėtingas ar atimantis daug laiko. Mažų, raminančių ritualų įtraukimas į savo dieną gali labai pakeisti jūsų savijautą.

Tai gali būti taip paprasta, kaip pradėti rytą keletu minučių meditacijos arba gilaus kvėpavimo pratimais. Šiltas žolelių arbatos puodelis ar net kvapnios žvakės uždegimas, kol ruošiatės ryte, gali sukurti ramią atmosferą.

Vakare atsipalaiduokite atlikdami ritualą prieš miegą, kuris leis jums atsikratyti dienos streso. Atpalaiduojanti odos priežiūros rutina, po kurios perskaitomi keli geros knygos puslapiai arba klausomasi raminančios muzikos, signalizuos jūsų protui ir kūnui, kad laikas pailsėti.

Šios kasdienės dėmesingumo akimirkos yra tvarios rūpinimosi savimi pagrindas ir gali būti lengvai pritaikomos pagal jūsų asmeninius poreikius.

2. Pasilepinkite SPA diena namuose

Nors apsilankymai SPA - puikus būdas atsipalaiduoti, sukurti savo SPA patirtį namuose gali būti lygiai taip pat malonu.

Tereikia sukurti tinkamą nuotaiką: pritemdykite šviesą, klausykitės švelnios muzikos ir susirinkite mėgstamus produktus. Pripildykite vonią raminančiais eteriniais aliejais, tokiais kaip levandų ar eukaliptų, arba panaudokite prabangią „vonios bombą“.

Šveitikliai, veido kaukės ir plaukų priežiūros priemonės yra esminiai SPA dienos „pasidaryk pats“ elementai. Sutelkite dėmesį į produktus, kurie maitina jūsų odą ir plaukus, tuo pat metu pagyvina pojūčius.

Naudodami tokius įrankius kaip nefrito voleliai ar kūno šepetėlis, pagerinsite patirtį, nes jūsų odos priežiūros rutinai tai suteiks masažo salono efektą. Namų SPA diena ne tik atpalaiduoja jūsų kūną, bet ir suteikia galimybę nepertraukiamai ir ramiai pamąstyti - dažnai pamirštamas rūpinimosi savimi aspektas.

Jei ieškote kalėdinės dovanos moterims, kurios mėgsta pasilepinti, surinkite prabangų SPA rinkinį su vonios bombomis, eteriniais aliejais ir aukštos kokybės odos priežiūros priemonėmis. Tai puikus būdas paskatinti atsipalaiduoti ir mylėti save.

3. Pirmenybę teikite psichinei sveikatai

Rūpinimasis savimi - tai ne tik rūpinimasis savo kūnu; taip pat nepaprastai svarbu puoselėti savo psichinę sveikatą. Emocinė ir psichinė gerovė dažnai gali nustumti į apčiuopiamesnius rūpinimosi savimi aspektus, tačiau psichikos sveikatos prioritetas turi ilgalaikės naudos.

Žurnalų rašymas - puikus būdas išvalyti mintis bei iš šono pažvelgti į savo emocijas. Tuo tarpu sąmoningumo meditacija moko būti šalia, padeda sumažinti nerimą ir padidinti ramybės jausmą.

4. Maitinkite savo kūną judesiu ir sveika mityba

Mankšta yra viena iš galingiausių savęs priežiūros formų, nes tai ne tik naudinga jūsų fizinei sveikatai, bet ir išskiria endorfinus, kurie pageriną nuotaiką. Nesvarbu, ar tai joga, šokiai, ėjimas ar jėgos treniruotės, rinkitės veiklą, kuri jums teikia džiaugsmo. Svarbiausia sutelkti dėmesį į judesį, kuris jums atrodo malonus, o ne žiūrėti į tai kaip į darbą.

Be judėjimo, mityba atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį rūpinantis savimi. Subalansuota mityba, kurioje gausu vitaminų, mineralų ir sveikųjų riebalų, palaiko tiek fizinę, tiek emocinę gerovę.

Jūs neprivalote laikytis griežtų dietų, verčiau rinktis maistą, kuris leidžia jaustis džiugiam ir energingam. Taip pat gali būti smagu tyrinėti naujus receptus ir gaminti skanius ir maistingus patiekalus.

5. Daug ilsėkitės ir miegokite

Ne paslaptis, kad miegas yra labai svarbus bendrai sveikatai, tačiau dažnai būtent jis pirmiausia nukenčia, kai gyvenimas tampa užimtas. Pirmenybę teikite miegui, kaip savo rūpinimosi savimi rutinos daliai, jei norisi jaustis žvalioms tiek protiškai, tiek fiziškai.

Sukurkite miegui palankią aplinką užtikrindamos, kad jūsų miegamasis būtų patogus, vėsus ir neblaškytų. Išjunkite elektroninius prietaisus ir užsiimkite atpalaiduojančia veikla, pavyzdžiui, skaitykite arba atlikite gilaus kvėpavimo pratimus. Kokybiškas miegas stiprina imuninę sistemą ir padeda išlaikyti emocinę pusiausvyrą.

6. Užsiimkite kūrybine veikla

Užsiėmimas kūrybine veikla gali būti puiki savigarbos forma. Nesvarbu, ar tai tapyba, rašymas, mezgimas ar grojimas muzikos instrumentu, kūrybiškumo panaudojimas leidžia išreikšti emocijas, sumažinti stresą ir net atrasti naujų aistrų. Kūrybinės erdvės neturi būti tobulos ar produktyvios; svarbiausia tiesiog mėgautis procesu.

Jei dar neturite kūrybinio pomėgio, apsvarstykite galimybę išbandyti ką nors naujo. Ši veikla leis nukreipti dėmesį nuo kasdienių stresinių veiksnių, nes kūrybinė raiška tai rūpinimosi savimi forma, kuri maitina sielą.

7. Padarykite pertraukas nuo technologijų

Nors technologijos daugeliu atžvilgių padarė gyvenimą patogesniu, jos taip pat gali prisidėti prie streso ir pervargimo. Nuolatiniai pranešimai, el. laiškai ir socialinės žiniasklaidos atnaujinimai gali atitolinti mus nuo realybės. „Be technologijų“ laiko įtraukimas į rūpinimosi savimi rutiną gali padėti įkrauti jūsų psichines baterijas.

Suplanuokite reguliarias pertraukas be telefono, kompiuterio ir kitų įrenginių. Tai gali būti taip paprasta, kaip pradėti dieną iškart nepatikrinus telefono arba skirti valandą be technologijų vakare. Išnaudokite šį laiką veiklai, kuri atpalaiduoja ir teikia jums malonumą - skaitymui, sodininkystei ar tiesiog leidžiant laiką gamtoje. Atsijungimas nuo ekranų padeda atkurti smegenis, sumažina nerimą ir gali pagerinti miego kokybę.

Image: FreeDigitalPhotos.net

Padėk sau
Skaityti daugiau
masks
Beveik kas ketvirtas lietuvis kenčia nuo nuovargio: dėl to gali būti kaltas vandens stygius organizme
masks
Jaučiate nemalonius odos būklės pasikeitimus ir kitus negalavimus? Gali trūkti cinko
masks
Statistika – negailestinga: lietuviai vartoja per mažai vandens