cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
Priklausomai nuo suaugusio žmogaus ūgio ir svorio, odos paviršius gali sudaryti nuo pusantro iki dviejų kvadratinių metrų. Odos storis yra maždaug pusantro milimetro, bet akių vokų oda – dar plonesnė. Pati jautriausia ir pažeidžiamiausia – veido, plaštakų bei kaklo oda, nes ją labiausiai veikia išorės veiksniai: saulė, vėjas, šaltis. Kokia bebūtų oda – jautri, plona, stora, sausa ar riebi – ja reikia rūpintis ir prižiūrėti. Ne veltui sakoma: akys –  sielos veidas, oda – sveikatos atspindys. Taigi kalbėsime apie labiausiai matomą žmogaus organą – odą. Ką gali pasakyti gydytojas apie savo pacientą, vien tik įvertinęs odos būklę?Išties – labai daug. Ne veltui senosios tradicinės Rytų medicinos žinovai pirmiausia apžiūrėdavo odą, o tik tada imdavo klausinėti pacientą. Žinia, visos diagnozės pasitvirtindavo, tuomet ir būdavo skiriamas gydymas.Nuo ko priklauso odos išvaizda?
Odos išvaizda ypač priklauso nuo hormonų pusiausvyros pokyčių – kinta jos spalva, elastingumas, drėgmė, tonusas ir kt. Oda tarsi atspindi žmogaus amžių – senstant hormonų organizme vis mažėja, todėl atsiranda raukšlių, oda tampa glebi, išsausėjusi. Moterims padidėjęs vyriškųjų hormonų kiekis lemia didesnį veido ir kūno plaukuotumą (deja, plaukų ant galvos mažėja).Jei vyro organizme susidaro moteriškųjų hormonų perteklius, neauga ūsai, neželia barzda, o riebalai kaupiasi krūtinės ir klubų srityse (moteriškasis riebalų kaupimosi tipas). Kaip odoje atsispindi mūsų sveikata?
Paraudimai rodo esant uždegimą, jeigu žmogus išblyškęs, galima įtarti apsinuodijimus arba net nervinio pobūdžio sutrikimus. Pleiskanojanti, sausa, šerpetojanti, sutrūkinėjusi oda liudija vandens bei vitaminų trūkumą, gali būti ir alergijos požymis. Sausa oda ir pabrinkęs veidas „praneša“ apie skydliaukės veiklos sutrikimus. Sudirgusi, paraudusi, niežtinti oda – tipiškas alergijos požymis, tačiau tai gali būti ir disbakteriozės arba skrandžio uždegimo simptomas. Spuogai, pūlinukai, aknė atsiranda dėl stafilokokinės infekcijos arba hormonų pusiausvyros sutrikimo.Kokios dar yra odos funkcijos?
Oda saugo organizmą nuo mechaninių pažeidimų, išorės veiksnių, padeda reguliuoti kūno temperatūrą, išskiria vandenį ir katabolizmo produktus. Oda susijusi su imunine sistema, joje yra daug receptorių, todėl svarbi ir kaip jutimo organas.Katabolizmas – gyvose ląstelėse vykstančio metabolizmo dalis, kai į organizmą patekusios maisto medžiagos suskaidomos į paprastesnius darinius. Šio proceso metu išsiskiria energija, kuri vėliau panaudojama sintetinant organizmui reikalingas medžiagas.Žmogaus odoje kaupiasi toksinės medžiagos. Yra duomenų, kad per odos poras organizmas pašalina net 3,5 karto daugiau toksinių medžiagų nei per inkstus ar žarnyną. Pro odą organizmas kvėpuoja. Per burną mes įkvepiame ir iškvepiame maždaug 20 procentų oro. Kitus 80 procentų oro gauname ir atiduodame kvėpuodami odos poromis.Oda turi būti švari!
Oda būtinai turi būti švari. Kaip minėjome, per odą mes įkvepiame 80 procentų oro, todėl kartą per savaitę patariama „atmirkyti“ seną odą vonioje su jūros druska arba gerai išsivanoti pirtyje. Po vonios arba po pirties labai gerai apsipilti šaltu vandeniu. Tai savotiškas vidinis kraujagyslių masažas, po kurio šiluma tarsi užrakinama kūne, veikia raminamai, atpalaiduoja ir kūną, ir protą. Gerai nusiprausę, kol oda dar šiek tiek drėgna, įtrinkite kūną kokoso ar sviestmedžio aliejumi. Per švarią odą aliejus pasieks giliuosius odos sluoksnius, suteiks jai minkštumo ir švelnumo.Du kvadratiniai metrai sveikatos Oda – svarbus ir lygiavertis organas
Vienareikšmiškai galima tvirtinti, kad oda yra toks pat svarbus mūsų organas kaip ir visi kiti, todėl ja irgi reikia rūpintis, kad būtų sveika ir graži. Unikali odos priežiūros priemonė – maisto papildas „Supradermal forte“. Kaip jis gali padėti odai? Šio maisto papildo kapsulių sudėtyje yra hialurono rūgšties, likopeno, liuteino, beta gliukanų, beta karotino, vitaminų C ir E bei cinko. Visos šios medžiagos reikalingos, kad oda būtų sveika, elastinga ir stangri. Hialurono rūgštis – tai natūrali medžiaga, esanti žmogaus organizme. Daugiausia jos yra odoje, tarpsąnariniame skystyje, akies obuolyje. Odą sudaro trys sluoksniai: epidermis, derma (tikroji oda) ir paodis. Pagrindinės dermoje esančios medžiagos yra vanduo, mineralinės druskos, baltymai, angliavandeniai ir labai svarbūs funkciniu atžvilgiu glikozaminoglikanai (GAG). Hialurono rūgštis sudaro 50–70 proc. glikozaminoglikanų – pagrindinių odos „statybinių medžiagų“.Kaip veikia hialurono rūgštis?
Hialurono rūgštis sąveikauja su baltymais, vandeniu, dalyvauja biologiniuose procesuose. Dėl hialurono rūgšties sąveikos su vandeniu padidėja odos elastingumas, stangrumas, lygumas, švelnumas, sumažėja raukšlės. Hialurono rūgštis greitina audinių ląstelių atsinaujinimą, taip pat pasižymi angiogeneziniu poveikiu, gerina mikrocirkuliaciją. Ji mažina odos sausumą, perštėjimą, deginimo pojūtį, skatina naujų odos ląstelių dauginimąsi, odos žaizdų gijimą – taigi gali padėti išlaikyti lygią ir elastingą odą.Antioksidantų nauda odai
Kitos sudėtinės „Supradermal forte“ medžiagos yra liuteinas, likopenas, beta gliukanas, beta karotinas, vitaminai C ir E, cinkas bei selenas. Šios medžiagos kartu su hialurono rūgštimi suteikia stipresnį ir ilgiau išliekantį efektą.Ilgalaikis odos poveikis ultravioletiniais spinduliais, t.y. buvimas saulėje, skatina susidaryti laisvuosius radikalus, kurie lemia odos nudegimą, ankstyvą senėjimą. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad likopenas patikimai apsaugo nuo ultravioletinių spindulių. Likopenas pasižymi stipriu antioksidaciniu poveikiu, neutralizuoja laisvųjų radikalų poveikį, slopina lipidų peroksidaciją. Saulės veikiama oda sensta, raukšlėjasi, joje atsiranda tamsių dėmių. Per didelis UV spinduliavimas sukelia odos paraudimą, uždegimą, suardo baltymus, kurie svarbūs odos tonusui palaikyti. Dėl oro taršos ir ultravioletinių spindulių atsiranda laisvųjų radikalų, pažeidžiamos odos ląstelės. Toks efektas vadinamas „fotosenėjimu“. Nuo jo odą saugo liuteinas. Išoriniame odos sluoksnyje yra apie 5 proc. makrofagų. Šios ląstelės stabdo mikroorganizmų patekimą pro odos barjerą ir gamina „epidermio augimo veiksnį“, kuris savo ruožtu skatina odos ląsteles atsinaujinti. Beta gliukanai palaiko epidermio ląstelių gyvybingumą, mažina joms kenksmingų medžiagų gamybą, lėtina odos senėjimą, saugo odą nuo žalingo ultravioletinių spindulių, užterštos aplinkos, mikroorganizmų, rūkymo poveikio. Beta karotinas – vienas iš stipriausių karotinoidų bei labai svarbus antioksidantas. Jis saugo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, padeda išlaikyti sveiką odą, lėtina senėjimo procesus. Vitaminai C ir E saugo odą nuo žalingo laisvųjų radikalų, saulės, kenksmingų medžiagų poveikio. Cinkas ir selenas stiprina imuninę sistemą, skatina žaizdų gijimą.Taigi „Supradermal forte“ kapsulės – puikus maistas odai iš vidaus.
Šio maisto papildo reikia gerti po 1 kapsulę 1–2 kartus per dieną. Galima vartoti ilgą laiką, iki trijų mėnesių. Vėliau galima padaryti mėnesio pertrauką ir kursą vėl pakartoti. Ir nepamirškite gerti vandens. Jo per dieną reikia maždaug dviejų litrų.Jūsų oda bus jums dėkinga!

camelia_brontex_202411.jpg
Sveikata
Skaityti daugiau
masks
Burnos chirurgas apie galimas dantų implantacijos komplikacijas ir jų prevenciją
masks
Virškinimo problemos atvėsus orams: atskleidė faktą, nepalankų patiriantiems daug streso
masks
Gydytojas urologas: ar vyras tikrai rūpinasi savimi, rodo tai, kaip jis rūpinasi savo prostata