cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Guarana – energijos užtaisas iš Amazonės džiunglių

Guarana – miškuose augantis vijoklis, kurį nuo seno vartojo Pietų Amerikos gyventojai tiek gydymui, tiek ritualinėms apeigoms. 

Iš skrudintų guaranos sėklų išgautas ekstraktas dar iki Kolumbui atrandant Ameriką buvo vartojamas gydomiesiems gėrimams gaminti dėl jo stimuliuojančio, tonizuojančio, afrodiziakams prilygstančio poveikio bei gebėjimo saugoti virškinamąjį traktą.
 
Guaranos lapuose, uogose, sėklose esanti medžiaga guaraninas chemiškai labai panaši į kavos pupelių sudėtyje esantį kofeiną, tačiau veikia daug ilgiau nei kofeinas, kurio taip pat yra guaranos lapuose. Suvalgęs uogų ar išgėręs iš jų pagaminto gėrimo, žmogus pajunta ilgalaikį energijos antplūdį.

Iš guaranos sėklų gaunamo ekstrakto kapsulės vartojamos kaip energetinis maisto papildas.

Guaranos efektas
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmonės, vartojantys guaranino, geriau ir greičiau atlieka testus, taikomus tiriant protinę veiklą, padaro juose mažiau klaidų. Kitaip nei kai kurie stimuliatoriai, guaraninas, aktyvindamas smegenų veiklą, nesukelia nuovargio. Priešingai – mažina miego poreikį ir didina ištvermę.

Svarbiausia, kad guaraninas veikia ilgai, energijos antplūdis, išgėrus guaranos,vis stiprėja ir tęsiasi ilgą laiką, todėl poveikis išlieka ilgiau, nei vartojant kavą.

Guarana aktyvina ne tik smegenis, bet ir medžiagų apykaitą, gerina virškinimą, mažina apetitą, todėl gali padėti numesti svorio. Įrodyta, kad vartojant guaranino galima netekti iki 10% kūno svorio. Vis dėlto ir vartojant, ir nevartojant guaraniną būtina paisyti sveikos mitybos principų.

Guarana gali padėti ir sunkiais rytais po vakarėlių. Ji aktyvina medžiagų apykaitą ir padeda įveikti pagirias, pašalindama nuodingus alkoholio apykaitos produktus iš organizmo.

Guarana – energijos užtaisas iš Amazonės džiunglių GUARANA FORTE esantis guaraninas yra ir afrodiziakas – „meilės gėrimas“. Nuo seno žinoma, kad jis žadina aistrą, stiprina lytinį potraukį ir didina potenciją. Ši guaranino savybė nėra patvirtinta moksliniais tyrimais, tačiau žinoma, kad jau senovės indėnai guaranos dalis vartojo kaip afrodiziakus.

Būtina paminėti, kad žmonės, sergantys sunkiomis širdies ir kraujagyslių ligomis, prieš vartodami bet kokius gaminius su guaraninu turėtų pasitarti su savo gydytoju.

Nerekomenduojama iš guaranos išgautų ekstraktų turinčių produktų vartoti nėščioms ir maitinančioms moterims.

Guarana ne tik pripildo kūną energijos, bet ir palaiko šią būseną ilgą laiką. Ji greitina suvokimą, gerina smegenų veiklą, mažina protinį nuovargį. Tai lyg energijos užtaisas tiesiai iš Amazonės džiunglių, kuris suteikia energijos tada, kai jos ypač reikia.

camelia_brontex_202411.jpg
Sveikata
Skaityti daugiau
masks
Periodonto ligos: kaip jas laiku pastebėti ir jas gydyti
masks
Neignoruokite insulto signalų – laikas gali kainuoti gyvybę
masks
Gydytojai įspėja pasitikrinti cholesterolį: insultas gresia net ir jaunimui