merck-gardasil-top-2025.gif
blog image

Ką daryti, jei kelionėje netikėtai susirgote? Pirmoji pagalba ir vaistai

Kelionės – tai nuotykiai, nauji potyriai ir nepakartojamos akimirkos. Tačiau net ir geriausiai suplanuota kelionė gali būti sugadinta, jei netikėtai susergate. Nesvarbu, ar tai būtų paprastas peršalimas, apsinuodijimas maistu ar rimtesnė sveikatos problema, svarbu žinoti, kaip elgtis tokioje situacijoje.

 

Pirmieji žingsniai, jei kelionėje sunegalavote

  1. Įvertinkite savo būklę. Jei jaučiate lengvus negalavimus, tokius kaip galvos skausmas, silpnumas ar nedidelis karščiavimas, galite imtis paprastų priemonių – pailsėti, gerti daug skysčių ir vartoti turimus vaistus. Tačiau jei simptomai sunkėja, kreipkitės pagalbos.
  2. Sužinokite vietinės medicinos paslaugas. Keliaujant į užsienį svarbu iš anksto pasidomėti, kur artimiausia ligoninė ar vaistinė. Daugelis šalių turi skubios medicinos pagalbos linijas, kur galima pasikonsultuoti su specialistais.
  3. Turėkite kelionės draudimą. Jei planuojate kelionę į užsienį, pasirūpinkite sveikatos draudimu. Jis gali padėti padengti gydymo išlaidas ir suteikti reikiamą pagalbą.
  4. Vartokite patikimus vaistus. Jei turite su savimi vaistinėlę, naudokite jau išbandytus ir jums tinkamus vaistus. Neeksperimentuokite su nepažįstamais preparatais, ypač jei nežinote jų sudėties ir poveikio.
  5. Palaikykite organizmo stiprybę. Net jei negalavimas nėra rimtas, stenkitės vartoti pakankamai skysčių, valgyti lengvą maistą ir ilsėtis, kad kūnas galėtų greičiau pasveikti.

 

Kokius vaistus verta turėti su savimi?

Kad kelionėje jaustumėtės ramiau, verta iš anksto pasiruošti ir įsigyti pagrindinius vaistus:

  • Skausmą ir karščiavimą malšinančius (paracetamolis, ibuprofenas).
  • Virškinimo sutrikimams gydyti (anglis, probiotikai, vaistai nuo pykinimo).
  • Antialerginius vaistus (jei keliaujate į egzotiškas vietas, kur gali būti nepažįstamų alergenų).
  • Pleistrus, antiseptikus ir kitus pirmosios pagalbos reikmenis.

Daugelį šių vaistų galima įsigyti internetu, todėl verta pasirūpinti jais dar prieš kelionę.

Jei liga užklumpa netikėtai ir nėra galimybės skubiai gauti reikiamų vaistų, kreipkitės į vietinius gyventojus ar savo šalies ambasadą – jie gali patarti, kur rasti pagalbą.

Svarbiausia – nepanikuoti, stebėti savo sveikatą ir imtis tinkamų veiksmų, kad kelionė neapkarstų dėl ligos. Jei jaučiatės itin prastai, nedvejodami kreipkitės į gydytojus, nes jūsų sveikata – svarbiausia.

Sveikata
Skaityti daugiau
masks
Net ir mažamečiams tenka šalinti dantis: kodėl situacija tokia bloga
masks
Gydytojas psichiatras rimtai apie „nerimtą“ ligą
masks
NVSC: legioneliozės prevencija būtina visais metų laikais