eurovaistine-top-202501.gif
cscpharma-tantumverde-202311.jpg
blog image

Ką daryti, jei vaikai nesugeba sutelkti dėmesio?

Pradėję lankyti mokyklą, vaikai susiduria su naujais iššūkiais. Mokyklos kasdienybė reikalauja didelio prisitaikymo. Nauja aplinka, kiti žmonės, nežinomos pareigos. Staiga iš vaiko reikalaujama, kad jis ilgai sėdėtų. Iš jo reikalaujama sutelkti dėmesį vieną – dvi akademines valandas.Ne kiekvienas vaikas iš karto būna pasirengęs šiems naujiems kasdieniniams reikalavimams. Judėjimo stygius neleidžia motoriškai sumažinti įtampos. Taigi vaikas tampa neramus. Be to, vaikai dar nebūna išmokę sutelkti dėmesio, kai kurie užsisvajoja, dažnai kažką pamiršta. Taip mokykloje gali kilti problemų, nes vaiko pasiekimai dėl to atsilieka nuo jo sugebėjimų.Tačiau dėmesį ir dėmesio sutelkimą galima skatinti visai natūraliai.Viena vertus, dėmesys ir dėmesio sutelkimas svyruoja, priklausomai nuo vaiko išsivystymo, interesų ir asmenybės. Kita vertus, tyrimai parodė, jog vaiko sugebėjimas sutelkti dėmesį į vieną dalyką arba atskirti svarbius dalykus nuo nesvarbių gali būti skatinamas tam tikromis mitybinėmis medžiagomis.Kas yra dėmesys?Dėmesys yra tikslingas informacijos priėmimas. Mūsų smegenys išmoksta atskirti svarbius dalykus nuo nesvarbių. Tokiu būdu jos tarsi „žibintuvėlis“ gali apšviesti būtent tą informaciją iš dirgiklių srauto, kuri reikiamoje situacijoje yra reikšminga. Priimdamos dirgiklius, nervų ląstelės susirezgia į tinklą. Išmokstama naujų dalykų.Vaiko smegenys dar mažai tesugeba atsirinkti tai, kas reikalinga, nenutrūkstančiame informacijos sraute. Po truputį jos išmoksta tikslingai atsiriboti nuo aplinkos dirgiklių. Kai ruošiant pamokas suskamba telefonas arba pro šalį pravažiuoja automobilis, visa tai laikoma vienodai svarbiais dalykais. Jeigu vaikas negali savo dėmesio sąmoningai nukreipti, tuomet jį patraukia kiekvienas dirgiklis. Vaikas būna nedėmesingas. Kas yra dėmesio sutelkimas?Dėmesio sutelkimas yra gebėjimas susitelkti viduje bei nukreipti visas jėgas į vieną tikslą. Trukdžiai išjungiami. Mokykloje tai reiškia sugebėjimą kurį laiką sutelkti dėmesį į mokomąją medžiagą. Išsiblaškę vaikai savo dėmesį labai sunkiai tikslingai sutelkia. Jų dėmesys lengvai nukrypsta, ir jie susimąsto apie ką nors kita, nes vienu metu jiems tenka apdoroti tiek daug naujų įspūdžių. Jie neramūs, išsiblaškę, daro smulkias klaidas ir lengvai ką nors užmiršta.

Riebalų rūgštys skatina mokymosi ir atminties procesus60 procentų pačių smegenų sudaro riebalai. Išorinis ląstelių apvalkalas, ląstelių membrana sudaryta iš 20 procentų pagrindinių riebalų rūgščių. Pagrindinėmis riebalų rūgštimis mes vadiname neprisotintas riebalų rūgštis, kurių mūsų organizmas pats negamina. Mes turime jų gauti kartu su maistu. Per kraują jos patenka tiesiai į smegenis.
Svarbų vaidmenį organizme atlieka neprisotintos omega riebalų rūgštys.Omega-3 ir Omega-6 riebiosios  rūgštysYpatingai svarbios omega-3 riebalų rūgštys yra eikozapenteno rūgštis (EPA) bei dokozahekseno rūgštis (DHA), bei nakvišų aliejus, kuriame gausu omega-6 gama linoleno rūgšties.Jos yra reikalingos•    smegenų vystymuisi,
•    nervų ląstelių judrumui,
•    informacijos tarp nervų ląstelių perdavimui,
•    nervų sistemos funkcionavimui,
•    medžiagų apykaitos procesams. Magnis ramina nervusKitaip nei raumenys arba riebaliniai audiniai, mūsų smegenys negali išsaugoti energijos. Jų darbas priklauso nuo to, kokių mitybinių medžiagų jos gauna.Todėl optimalus dėmesys ir dėmesio sutelkimas reikalauja tinkamo aprūpinimo mitybinėmis medžiagomis, kurios atlieka svarbų vaidmenį. Ypatingas vaidmuo tenka magniui. Jis yra gyvybiškai svarbus nervinių impulsų perdavimui ir raumenų susitraukimui. Todėl pakankamas magnio kiekis prisideda ir prie sąlygų dėmesio sutelkimui, apkrovoms ir sugebėjimui mokytis sukūrimo. Tuo pačiu geriau veikia normalus raumenų susitraukimas.Pakankamas aprūpinimas magniu skatina dėmesio sutelkimą ir mažina dirglumą. Magnis ramina nervus, atpalaiduoja raumenis ir tokiu būdu gerina vidinę pusiausvyrą.Geras šios mineralinės medžiagos šaltinis yra mėsa, daržovės, riešutai, pienas ir pieno gaminiai.Cinkas gerina nuotaikąDėl tinkamo aprūpinimo cinku vaikai būna optimaliai pasirengę pradėti dieną.
Cinkas yra ypatingai svarbus elementas, kadangi jis dalyvauja daugelyje medžiagų apykaitos procesų. Taigi ir smegenyse jam tenka tikrai svarbios funkcijos, pavyzdžiui, signalų perdavime tarp nervų ląstelių. Todėl geras dėmesio sutelkimas ir vidinė pusiausvyra reikalauja pakankamo cinko kiekio organizme.Patiekdami jautienos, kiaulienos, paukštienos, kiaušinių, pieno, sūrio ir neapdorotų grudų, patieksite ir pakankamai cinko.Vaistinėse galima įsigyti maisto papildų, kuriuose yra suderintas kiekis omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių, magnio ir cinko.Taip skatinamas vaikų sugebėjimas sutelkti dėmesįGebėjimas sutelkti dėmesį ir dirbti yra glaudžiai susijęs su Jūsų vaiko kūno ir sielos būsena. Gebėjimą sutelkti dėmesį galima skatinti ir didinti, pasitelkiant gausybę faktorių.
•    Pasirūpinkite tuo, kad vaikas pakankamai pamiegotų.
•    Sudarykite vaikui galimybę pailsėti. Jam reikia poilsio fazių, kuriomis jis gali žaisti arba tiesiog pasvajoti.
•    Planuokite laisvalaikį taip, kad vaikui jis būtų atsvara mokyklai.
•    Nustatykite griežtus laiko tarpus, kuomet vaikas gali žiūrėti televizorių ir žaisti kompiuteriu bei maksimaliai juos apribokite.
•    Nauji implusai ir paskatos motyvuoja Jūsų vaiką ir suteikia jam jėgų bei energijos.
•    Pasirūpinkite sveika mityba ir tuo, kad vaikas pakankamai judėtų, pirmiausia gryname ore.
•    Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu. Vaikui reikia kiek galima daugiau dienos šviesos. Mitybos pagrindai1. Skysčių gausaDėmesio sutelkimui reikalingas subalansuotas skysčių kiekis. Vaikams skysčių reikia daug daugiau nei suaugusiems pagal kūno apimtį: 6–13 metų vaikams reikalinga suvartoti mažiausiai 1 litrą per dieną. Todėl reikėtų visuomet po ranka turėti tinkamų gėrimų: namie, kelyje, mokykloje. Tinkami skysčių šaltiniai – mineralinis vanduo, sulčių ir mineralinio vandens mišiniai, nesaldintos vaisių ir žolelių arbatos. Jokio limonado.2. Vaisiai ir daržovėsReikia vartoti daug vaisių ir daržovių, geriausia 5 kartus per dieną. Tuomet organizmas bus pakankamai aprūpintas vitaminais, mineralinėmis medžiagomis ir skaidulomis. Tinka ir vaisių bei daržovių sultys. Mūsų smegenų darbui reikalingas cukrus. Svarbus šaltinis yra greitai įsisavinamas anglies hidratas (cukrus), pavyzdžiui, obuoliai, vynuogės, bananai, razinos ir t.t.3. Gaminiai iš neperdirbtų grūdųVaikams jų amžiuje ypač svarbu vartoti gaminius iš neperdirbtų grūdų: duoną, dribsnius, makaronus, ryžius. Juose yra naudingų anglies hidratų, mineralų ir skaidulų.
Apribokite gaminių iš baltųjų miltų ir cukraus vartojimą.
Saldumynai ir įprastinis cukrus kenkia dėmesingumui.Vaikams pritaikytoje vaisių skonio kramtomoje kapsulėje
Ką daryti, jei vaikai nesugeba sutelkti dėmesio?
ESPRICO® sudėtyje yra aktyviam natūralaus gebėjimo sutelkti dėmesį skatinimui bei dėmesiui svarbių mitybinių medžiagų: omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių bei magnio ir cinko, kurie svarbūs mūsų nervų sistemai.
Vaisių skonio kramtomosios kapsulės sudėties suderintame mišinyje yra natūralių žuvų taukų su vertingomis omega-3 riebalų rūgštimis EPA ir DHA ir natūralaus nakvišų aliejaus, kuriame gausu omega-6 riebalų rūgščių.Be to, sudėtyje yra mineralinių medžiagų - magnio ir cinko, kurios taip pat svarbios tam, kad smegenys optimaliai funkcionuotų.
Rezultatas: ESPRICO® dėka šios mitybinės medžiagos patenka į organizmą ir atsiduria reikiamoje vietoje.
ESPRICO® kramtomosios kapsulės ne tik puikaus vaisių skonio. Be to, jų sudėtyje yra natūralios medžiagos. Dėl to jas galima vartoti ilgą laiką.
ESPRICO® buvo sukurtas specialiai vaikams nuo 5 metų.
Koncentracijos ir dėmesio skatinimo pratimų rasite www.esprico.lt

Sveikata
Skaityti daugiau
masks
Šeimos gydytoja apie šlapimo pūslės uždegimą: kaip išvengti ir pasveikti greičiau?
masks
Kaip teisingai vartoti vaistus: specialistų patarimai kiekvienam
masks
Gimdos kaklelio vėžys – liga, kurios galima išvengti