eurovaistine-top-m-202504.gif
blog image

Nėščiųjų mankštos - ką reikia apie jas žinoti?

Šiuo metu sparčiai populiarėja nėščiųjų mankštos, kurias siūlo gydymo įstaigos, jogos centrai, sporto klubai ir įvairios sveikos gyvensenos organizacijos. Tačiau gana dažnai moterys bijo sportuoti, nes nenori pakenkti vaikeliui. Šiandien šia tema kalbamės su Kauno klinikos ,,Bendrosios medicinos praktika“ reabilitacijos skyriaus kineziterapeutais.

Ar tiesa, kad mankšta labai naudinga nėštumo metu?

Taip, tai tiesa. Mankšta ne tik pakelia nuotaiką, bet ir padeda įveikti daugybę varginančių negalavimų: nugaros ir sąnarių skausmus, kojų tirpimą ir tinimą, rytinį pykinimą, nemigą, nuolatinį nuovargį ir vidurių užkietėjimą. Pastebėta, kad reguliariai mankštinantis nėštumo metu priaugama mažiau svorio, o po gimdymo greičiau tirpsta kilogramai.

Kokią mankštą geriausia rinktis būsimoms mamytėms?

Tai, kokią fizinio aktyvumo formą derėtų rinktis, sprendžia gydytojas ginekologas bei pati nėščioji. Tradiciškai vaikelio besilaukiančioms moterims rekomenduojamas vaikščiojimas, mankšta vandenyje arba salėje, šokis, joga. Mūsų manymu geriausia rinktis tuos užsiėmimus, kurie buvo praktikuojami dar iki pastojant.

Ar galima nėščiosioms savarankiškai mankštintis?

Taip, galima. Tik prieš pradedant mankštintis reikia pasitarti su savo gydytoju. Specialistas nėščiajai sudarys individualią mankštos programą, kuri priklauso nuo moters fizinės būklės, nėštumo trimestro ir kitų svarbių faktorių. Mes visuomet rekomenduojame mankštintis su specialisto priežiūra: tokių užsiėmimų metu užtikrinamas optimalus fizinis krūvis, padedantis išvengti galimų komplikacijų.

Ar tiesa, kad mankšta vandenyje ypatingai tinka nėštumo laikotarpiu?

Taip, tai tiesa. Mankšta vandenyje – viena saugiausių ir efektyviausių fizinio aktyvumo formų nėščiajai. Mankštinantis vandenyje, dėl specifinių vandens savybių kūno raumenims tenka išlaikyti 50 proc. mažiau svorio nei įprastos mankštos metu, sumažėja raumenų patempimo tikimybė ir sąnarių apkrova, lengvėja širdies ir kraujagyslių sistemos darbas. Vandenyje, priešingai nei sausumoje, kurioje bet kuris judesys pirmiausia veikiamas gravitacijos, bet koks judesys įgauna pasipriešinimą. Be to, mankštinantis vandenyje, akivaizdžiai pagerėja nėščiųjų nuotaika.


Viena populiariausių klinikos ,,Bendrosios medicinos praktika“ reabilitacijos skyriaus paslaugų – individualiai sudaromos nėščiųjų mankštų programos, kurias prižiūri patyrę gydytojai reabilitologai, kineziterapeutai ir ginekologai. Mankštos vyksta salėje bei vandenyje ir pasižymi net keletu privalumų:
  • mankštinantis būsimas mamytes prižiūri asmeninis kineziterapeutas
  • vandenyje vienu metu mankštinasi iki 3, o salėje iki 5 moterų
  • klinikoje nėra eilių, galima rinktis tinkamiausią procedūrų laiką
  • baseino vanduo nedirgina odos ir akių, nesukelia alergijų, nes naudojami naujausios kartos filtrai
  • galima mankštintis ne tik baseine, bet ir vandens take, kuriame veikia specialios srovės, o vandens temperatūra siekia iki 34ºC.
  • siūloma mankštų įvairovė: salėje naudojami „Gymnic“ kamuoliai, „Thera-Band“ juostos, lazdos ir kt.
Daugiau informacijos:
tel. +370 700 77778, Nėščiųjų mankštos - ką reikia apie jas žinoti?
info@daktaras.lt ,
http://www.daktaras.lt/

Klinikos adresas:
Savanorių pr. 423/421, Kaunas.

Sveikata
Skaityti daugiau
masks
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
masks
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
masks
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“