cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Odos darinys, kuris gąsdina mamas: kas yra hemangioma? Atsako akušerė

Gimus vaikui jis yra detaliai apžiūrimas. Vertinama ir jo oda, kuri gali suteikti labai daug informacijos apie naujagimio būklę. Dažnai mamas išgąsdina odos dariniai, kurie vizualiai gali atrodyti ryškūs, traukiantys akis, galbūt net gąsdinantys. Vieni tokių yra hemangiomos.

Visgi, hemangioma tikrai neturėtų gąsdinti. Geras medikas visada nuramins mamas, kurios dažniausiai labai pergyvena dėl mažylio būklės. Plačiau apie tai, kas yra hemangioma ir kodėl ji išnyksta su metais – pasakoja akušerė Justė.

Požymiai, kad čia – tik hemangioma

Kūdikiui gimus su hemangioma – dažniausiai nereikėtų jaudintis. Hemangiomos – tai dažni, gerybiniai kraujagyslių navikai, kurie atsiranda maždaug 4–5 % kūdikių. Jie dažniausiai pasireiškia per pirmąsias šešias gyvenimo savaites.

Hemangiomos gali būti įvairių spalvų. Dažniausiai ji yra raudona, rožinė, violetinė ar net gelsva. Jos gali būti plokščios arba iškilusios, lygios arba gumburėtos. Gali būti įvairaus dydžio – nuo mažo taškelio iki kelių centimetrų skersmens“,- su darinio vizualika supažindina Justė.

Dauguma hemangiomų auga maždaug iki kūdikiui sueina 5 mėnesiai. Tada jos paprastai nustoja augti ir pradeda mažėti. Dauguma hemangiomų visiškai išnyksta iki 5 metų amžiaus. Visgi, tai nereiškia, kad šie odos dariniai neturi būti stebimi. Pediatras kiekvienos apžiūros metu būtinai turi stebėti – kaip keičiasi hemangioma. Tą patį turėtų daryti ir vaiko tėveliai.

Kada kreiptis į gydytoją?

Nors hemangiomos paprastai yra nekenksmingos, kai kuriais atvejais gali reikėti gydymo. Ieva tikslina, kad kreiptis į medikus reikia tuomet, jeigu:

• Hemangioma greitai auga.

• Hemangioma yra vietoje, kuri gali sukelti problemų, pavyzdžiui, akyje ar ant burnos.

• Hemangioma kraujuoja arba sukelia skausmą.

Gydytojas gali rekomenduoti gydymą, pvz., vaistus ar lazerinę terapiją.

Hemangiomų gydymas priklauso nuo jų dydžio, vietos ir kitų veiksnių. Vaikui gali būti paskirti kortikosteroidai. Šie vaistai gali būti naudojami hemangiomos augimui sulėtinti arba sumažinti. Gali būti vartojami tepalo, tabletės ar injekcijos forma. Gali būti taikomi ir beta blokatoriai. Jie paprastai vartojami aukštam kraujospūdžiui gydyti, taip pat gali būti naudojami hemangiomos augimui sulėtinti. Galiausiai, retais atvejais prireikia chirurginio įsikišimo“,- pasakoja akušerė.

Visgi, dauguma hemangiomų nereikalauja gydymo ir savaime išnyksta. Gydytojas privalo reguliariai tikrinti hemangiomą, kad įsitikintų, jog ji gerai vystosi.


Image: pexels.com

camelia_brontex_202411.jpg
Sveikata
Skaityti daugiau
masks
Pagrindinės priežastys, kodėl poros susiduria su nevaisingumu: dažniausios medicininės ir gyvenimo būdo problemos. Aptaria gydytoja
masks
Lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena
masks
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam