cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Šiltos Kalėdos Jonavos ligoninėje: kviečia gimdyti saugiai ir patogiai

Šventinis laikotarpis Jonavos ligoninės gimdymo skyriuje alsuoja ypatinga šiluma – kiekvienas čia gimęs kūdikis tampa tikru stebuklu. Kalėdinė nuotaika šiuo metu apgaubia šeimas, pasirinkusias Jonavą naujo gyvenimo pradžiai.

Jonavos ligoninė jau seniai vertinama ne tik rajono, bet ir aplinkinių miestų gimdyvių, kurios čia randa aukštos kokybės medicinos paslaugas, žmogišką priežiūrą ir individualų požiūrį į kiekvieną nėštumą bei gimdymą.

Moterys Jonavoje gimdo saugiai ir patogiai: atnaujintose palatose su funkcinėmis lovomis, naudojasi bevieliu internetu, žiūri televiziją, klausosi muzikos, mėgaujasi aromaterapija.

„Mūsų palatos – kaip trijų žvaigždučių viešbutis. Yra lova ir kitam šeimos nariui. Darome viską, kad moterys jaustųsi kiek įmanoma geriau, kad patirtų kuo mažiau streso tiek prieš gimdymą, tiek jo metu. Gimdyvės pas mus gali gauti tokias paslaugas, už kurias kai kuriose kitose ligoninėse reikia papildomai sumokėti“, – sako Jonavos ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas.

 

Tarsi spalvotam sapne

Šių metų pradžioje Jonavos ligoninė gimdančioms moterims pasiūlė naujovę – susilaukti kūdikio čia galima tarsi spalvotam sapne. Tokį pojūtį sukuria ligoninėje pradėta taikyti spalvų terapija, kai gimdymas vyksta įvairiomis spalvomis apšviestoje erdvėje.

Specialistų teigimu, spalvų terapija, kitaip moksliniu terminu vadinama chromoterapija, veikia žmogaus organizmą fiziškai ir psichologiškai.

„Žmogaus akiai regint tam tikras spalvas ar atspalvius, galvos smegenyse aktyvuojami signalai ir centrai, kurie per neurohormoninę ašį gali įtakoti nuotaiką, atminties procesus, serotonino lygį, širdies, kvėpavimo dažnį, dalyvauja skausmo valdyme, kas šiuo atveju yra labai svarbu ir gimdymo procese“, - sako Jonavos ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Brigita Sarkanaitė.

Pasak gydytojos, spalvų terapija gimdymo metu vis labiau populiarėja vakarų pasaulio valstybėse. Šią terapiją, kaip vieną iš pagrindinių gimdymo eigoje taikomų nemedikamentinio gydymo priemonių, taiko pažangiausi ir moderniausi gimdymo centrai JAV, Prancūzijoje.

 

Atvyksta iš kitų miestų

Jonavos ligoninei pastaraisiais metais pavyko padidinti įstaigoje kasmet priimamų naujagimių skaičių – šiemet Jonavoje jau gimė per 400 kūdikių. G. Ramanauskas sako, kad daugiau nei pusė pernai gimdžiusių moterų į Jonavą atvyko iš kitų rajonų – Ukmergės, Kėdainių, Kaišiadorių, Kauno. Buvo gimdyvių ir iš tolimesnių vietovių – Panevėžio, Vilniaus, net Klaipėdos.

Būsimos mamos vertina tai, kad atvykti į skyrių jos gali iš anksto, jei reikia – atliekami papildomi tyrimai, yra galimybė susipažinti su personalu, su aplinka, aptarti gimdymą, pasikalbėti su akušerėmis. Kai viskas aišku – vėliau patiriama mažiau streso. Jonavos ligoninę moterys renkasi ir dėl to, kad požiūris į gimdymą čia – individualus: „Kiekvienas gimstantis vaikas mums yra džiaugsmas, kiekvienai mamai ir naujagimiui skiriame maksimaliai daug dėmesio, rūpesčio.“

Jonavos rajono savivaldybės taryba, skatindama gimdymus Jonavoje, dar 2022 m. pavasarį priėmė sprendimą skirti gimdyvėms vienkartinę išmoką. Šiuo metu ji siekia 176 eurus ir mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėveliams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Bendradarbiaudama su naujuoju Jonavos baseinu ligoninė visoms čia gimdančioms moterims pasiūlė dar vieną paslaugą – nemokamus apsilankymus baseino kūdikių SPA erdvėje. Visi šie papildomi dalykai taip pat prisideda prie to, kad šeimos rinktųsi Jonavos ligoninę.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos medicina 

Nuotrauka: www.freepik.com

Sveikata
Skaityti daugiau
masks
Dažniausi švenčių negalavimai ir traumos: ką būtina turėti savo namų vaistinėlėje?
masks
Kai kiekviena minutė svarbi: ką verta žinoti apie skubiąją medicinos pagalbą?
masks
Liūdna statistika: ignoruojant skiepus, sugrįžta pamirštos ligos