Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vykite į skubiosios medicinos pagalbos skyrių, jeigu atsiranda angioneurozinės edemos simptomų, pavyzdžiui:
- veido, liežuvio ar ryklės patinimas;
- rijimo pasunkėjimas;
- dilgėlinė ir kvėpavimo pasunkėjimas.
Jeigu pasireiškia padidėjusio jautrumo reakcija (pvz., niežulys, išbėrimas, dilgėlinė, kvėpavimo pasunkėjimas), taip pat turite kreiptis į gydytoją patarimo. Ji pasireiškia nedažnai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių).
Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vykite į skubiosios medicinos pagalbos skyrių, jeigu:
- atsirado krūtinės skausmas, pasunkėjo kvėpavimas arba lengvai nuvargstate (net ilsėdamiesi), pasunkėjo kvėpavimas naktį, patino kojos.
Šie simptomai gali būti širdies nepakankamumo požymis. Jis pasireiškia nedažnai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių).
Gydymo Urimper metu pastebėtas šalutinis poveikis yra išvardytas toliau pagal pasireiškimo dažnį.
Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):
Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių):
- sinusitas;
- galvos svaigimas, mieguistumas, galvos skausmas;
- akių sausmė, neryškus daiktų matymas;
- virškinimo sutrikimas (dispepsija), vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas, pernelyg didelis oro arba dujų kiekis skrandyje ar žarnose;
- skausmingas arba sunkus šlapinimasis;
- viduriavimas;
- skysčio perteklius organizme, sukeliantis patinimą (pvz., kulkšnių);
- nuovargis.
Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių):
- alerginės reakcijos;
- širdies nepakankamumas;
- nervingumas;
- nereguliarus širdies plakimas, palpitacijos;
- krūtinės skausmas;
- negalėjimas nusišlapinti
- dilgčiojimo ir tirpulio pojūtis rankų ir kojų pirštuose;
- galvos sukimasis (vertigo);
- atminties sutrikimas.
Papildomos reakcijos, apie kurias buvo pranešta, yra sunkios alerginės reakcijos, sumišimas, haliucinacijos, širdies ritmo padažnėjimas, odos paraudimas, rėmuo, vėmimas, angioneurozinė edema, odos sausmė ir orientacijos sutrikimas. Buvo pranešta ir apie silpnaprotystės simptomų pasunkėjimo pacientams, kurie buvo gydomi nuo silpnaprotystės, atvejus.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.