Segluromet vartoti negalima
- jeigu yra alergija ertugliflozinui ar metforminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu Jums yra labai susilpnėjusi inkstų funkcija arba Jums reikia atlikti dializės procedūras;
- jeigu sergate nekontroliuojamu diabetu ir Jums yra, pavyzdžiui, sunki hiperglikemija (padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje), pasireiškia pykinimas, vėmimas, viduriavimas, greitas kūno svorio mažėjimas, pieno rūgšties acidozė (žr. „Pieno rūgšties acidozės rizika“ toliau) arba ketoacidozė. Ketoacidozė yra tokia būklė, kai kraujyje kaupiasi medžiagos, vadinamos „ketoniniais kūnais“, ir ji gali sukelti diabetinę prieškominę būklę. Jos simptomais gali būti pilvo skausmas, greitas ir gilus kvėpavimas, mieguistumas arba neįprastas vaisių kvapas iš burnos;
- jeigu Jums yra sunki infekcija arba skysčių trūkumas organizme;
- jeigu neseniai patyrėte širdies smūgį arba Jums yra sunkių kraujotakos sutrikimų, tokių kaip šokas ar apsunkintas kvėpavimas;
- jeigu Jums yra sutrikusi kepenų funkcija;
- jeigu vartojate didelius kiekius alkoholio, arba reguliariai, arba retkarčiais (žr. poskyrį „Segluromet vartojimas su alkoholiu“).
Nevartokite Segluromet, jeigu Jums tinka bet kuri iš anksčiau nurodytų sąlygų. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, prieš pradėdami vartoti Segluromet.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pieno rūgšties acidozės rizika
Segluromet vartojimas gali sukelti labai retą, bet labai sunkų šalutinį poveikį, vadinamą pieno rūgšties acidoze, ypač tuo atveju, jeigu Jūsų inkstai neveikia tinkamai. Pieno rūgšties acidozės pasireiškimo rizika padidėja ir esant nekontroliuojamam diabetui, sunkioms infekcijoms, ilgalaikiam badavimui arba piktnaudžiavimui alkoholiu, dehidratacijai (žr. išsamesnę informaciją toliau), kepenų funkcijos sutrikimams ir bet kurioms sveikatos būklėms, kai sumažėja tam tikros organizmo dalies aprūpinimas deguonimi (pavyzdžiui, kai yra ūminė sunki širdies liga).
Jeigu Jums tinka bet kuri iš anksčiau nurodytų sąlygų, kreipkitės į gydytoją dėl tolesnių nurodymų.
Trumpam nutraukite Segluromet vartojimą, jeigu Jums pasireiškia būklė, kuri gali būti susijusi su dehidratacija (reikšmingu organizmo skysčių netekimu), pavyzdžiui, stiprus vėmimas, viduriavimas, karščiavimas, karščio poveikis arba mažesnis nei įprastai skysčių suvartojimas.
Kreipkitės į gydytoją dėl tolesnių nurodymų.
Nustokite vartoti Segluromet ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba į artimiausią ligoninę, jeigu Jums pasireiškė pieno rūgšties acidozės simptomų, nes ši būklė gali sukelti komą.
Pieno rūgšties acidozės simptomai gali būti tokie:
- vėmimas,
- pilvo skausmas,
- raumenų mėšlungis,
- bendras prastos savijautos pojūtis su dideliu nuovargiu,
- pasunkėjęs kvėpavimas,
- sumažėjusi kūno temperatūra ir retas širdies plakimas.
Pieno rūgšties acidozė yra sutrikimas, kuris reikalauja skubios medicininės pagalbos ir kuris privalo būti gydomas ligoninėje.
Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Segluromet ir šio vaisto vartojimo metu, jeigu:
- Jums yra inkstų problemų. Jūsų gydytojas gali paskirti atlikti kraujo tyrimus, kad galėtų patikrinti Jūsų inkstų veiklą;
- Jums yra ar anksčiau buvo šlapimo takų infekcijų;
- Jums yra ar anksčiau buvo mieliagrybių sukelta makšties ar varpos infekcija;
- sergate 1 tipo diabetu. Segluromet negalima vartoti šiai ligai gydyti, kadangi šiems pacientams vaistas gali didinti diabetinės ketoacidozės pasireiškimo riziką;
- vartojate kitų vaistų nuo diabeto; vartojant tam tikrų vaistų yra didesnė tikimybė sumažėti cukraus kiekiui Jūsų kraujyje;
- Jums gali būti padidėjusi skysčių trūkumo organizme rizika (pavyzdžiui, jeigu vartojate šlapimo išsiskyrimą didinančių vaistų [diuretikų] ar kraujospūdį mažinančių vaistų arba jeigu esate vyresni kaip 65 metų). Pasitarkite dėl būdų, kaip galėtumėte išvengti skysčių trūkumo organizme;
- Jums greitai mažėja kūno svoris, pasireiškia pykinimas ar vėmimas, pilvo skausmas, labai stiprus troškulys, greitas ir gilus kvėpavimas, sumišimas, neįprastas mieguistumas ar nuovargis, salsvas iškvepiamo oro kvapas, salsvas ar metalo skonio pojūtis burnoje arba pasikeitęs Jūsų šlapimo ar prakaito kvapas; visais šiais atvejais nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba į artimiausią ligoninę. Šie simptomai gali būti vadinamosios „diabetinės ketoacidozės“ požymiais – tai diabetu sergantiesiems galinti pasireikšti būklė, atsirandanti dėl padidėjusio „ketoninių kūnų“ kiekio šlapime ar kraujyje (šiuos pokyčius galima nustatyti atlikus tyrimus). Diabetinės ketoacidozės atsiradimo rizika gali padidėti ilgai badaujant, be saiko vartojant alkoholio, pasireiškus skysčių trūkumui, staiga sumažinus insulino dozę arba padidėjus insulino poreikiui dėl atliekamos didelės apimties chirurginės operacijos ar sunkios ligos.
Svarbu reguliariai tikrinti savo pėdas ir laikytis visų kitų sveikatos priežiūros specialisto pateiktų pėdų priežiūros patarimų.
Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, jeigu Jums tuo pat metu pasireikštų skausmas lyties organų srityje arba srityje tarp lyties organų ir išangės arba tos vietos taptų skausmingos, jos paraustų arba patintų, taip pat pradėtumėte karščiuoti arba pasijustumėte blogai. Šie simptomai gali būti retos, bet rimtos ar net grėsmę gyvybei keliančios infekcijos, vadinamos tarpvietės nekrozuojančiu fascitu arba Fornjė gangrena, kuri sunaikina poodinį audinį, požymis. Fornjė gangreną būtina nedelsiant gydyti.
Kai šio vaisto vartojama derinyje su insulinu ar insulino išsiskyrimą iš kasos skatinančiais vaistais, gali per daug sumažėti cukraus kiekis kraujyje (pasireikšti hipoglikemija). Gydytojas gali sumažinti Jūsų vartojamą insulino ar kitų vaistų dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Jeigu Jums reikia atlikti didelės apimties chirurginę operaciją, privalote nutraukti Segluromet vartojimą šios procedūros metu ir kurį laiką po jos. Gydytojas nuspręs, kada turite nustoti ir kada vėl galite pradėti vartoti Segluromet.
Gydymo Segluromet metu gydytojas tikrins Jūsų inkstų funkciją mažiausiai kartą per metus arba dažniau, jeigu esate senyvo amžiaus ir (arba) Jūsų inkstų funkcija yra susilpnėjusi.
Gliukozės kiekis šlapime
Dėl Segluromet veikimo mechanizmo, vartojant šio vaisto Jūsų šlapimo tyrimuose bus aptinkama cukraus (gliukozės).
Vaikams ir paaugliams
Šio vaisto negalima vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams. Nėra žinoma, ar šis vaistas yra saugus ir veiksmingas, jo vartojant vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.
Kiti vaistai ir Segluromet
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jums gali reikėti dažniau tirti gliukozės kiekį kraujyje ir inkstų funkciją arba gydytojui gali reikėti koreguoti Jūsų vartojamą Segluromet dozę. Ypatingai svarbu, kad pasakytumėte gydytojui:
- jeigu vartojate vaistų, kurie didina šlapimo išsiskyrimą (diuretikų);
- jeigu vartojate kitų cukraus kiekį Jūsų kraujyje mažinančių vaistų, pavyzdžiui, insulino ar insulino išsiskyrimą iš kasos skatinančius vaistus;
- jeigu vartojate skausmą ir uždegimą malšinančių vaistų (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo [NVNU] ir selektyviųjų ciklooksigenazės 2 [COX-2] inhibitorių, pavyzdžiui, ibuprofeno ar celekoksibo);
- jeigu vartojate tam tikrų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti skiriamų vaistų (AKF inhibitorių ir angiotenzino II receptorių blokatorių);
- jeigu vartojate kortikosteroidų (skirtų gydyti įvairioms būklėms, pavyzdžiui, sunkiam odos uždegimui ar astmai);
- jeigu vartojate beta-2 agonistų, pavyzdžiui, salbutamolio ar terbutalino (skiriamų astmai gydyti);
- jeigu vartojate vaistų, kurie gali keisti metformino kiekį Jūsų kraujyje, ypatingai tuomet, jeigu susilpnėjusi Jūsų inkstų veikla (verapamilio, rifampicino, cimetidino, dolutegraviro, ranolazino, trimetoprimo, vandetanibo, izavukonazolo, krizotinibo arba olaparibo).
Jeigu Jums tinka bet kuri iš anksčiau nurodytų sąlygų (arba dėl ko nors abejojate), pasitarkite su gydytoju.
Jeigu į Jūsų kraujotaką reikia sušvirkšti kontrastinės medžiagos, kurios sudėtyje yra jodo, pavyzdžiui, atliekant rentgeninį tyrimą ar tomografiją, Jūs privalote nutraukti Segluromet vartojimą prieš kontrastinės medžiagos injekciją ar jos metu. Gydytojas nuspręs, kada turite nustoti ir kada vėl galite pradėti vartoti Segluromet.
Segluromet vartojimas su alkoholiu
Vartodami Segluromet venkite piktnaudžiauti alkoholiu, nes tai gali padidinti pieno rūgšties acidozės pasireiškimo riziką (žr. poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėra žinoma, ar Segluromet vartojimas gali pakenkti Jūsų negimusiam kūdikiui. Jeigu esate nėščia, pasitarkite su gydytoju dėl geriausių būdų kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje nėštumo metu. Nėštumo metu Segluromet vartoti negalima.
Nežinoma, ar Segluromet išsiskiria į motinos pieną. Jeigu vartojate šio vaisto, pasitarkite su gydytoju dėl geriausio kūdikio žindymo būdo. Žindymo laikotarpiu Segluromet vartoti negalima.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Šis vaistas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai. Tačiau šio vaisto vartojant kartu su insulinu ar insulino išsiskyrimą iš kasos skatinančiais vaistais, gali per daug sumažėti cukraus kiekis Jūsų kraujyje (pasireikšti hipoglikemija) ir dėl to atsirasti tokių simptomų kaip drebulys, prakaitavimas ir sutrikusi rega; visa tai gali įtakoti Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Nevairuokite ir nevaldykite jokių įrenginių ar mechanizmų, jeigu Segluromet vartojimo metu jaučiate galvos svaigimą.
Segluromet sudėtyje yra natrio
Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.