Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Lyumjev 100 vienetų/ml KwikPen injekcinis tirpalas užpildytame švirkštiklyje
insulinas lispro
Kiekvienu KwikPen palaipsniui po 1 vienetą galima leisti 1-60 vienetų.
Vykdoma papildoma šio vaisto stebėsena. Tai padės greitai nustatyti naują saugumo informaciją. Mums galite padėti pranešdami apie bet kokį Jums pasireiškiantį šalutinį poveikį. Apie tai, kaip pranešti apie šalutinį poveikį, žr. 4 skyriaus pabaigoje.
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į savo gydytoją, slaugytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, slaugytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
- Kas yra Lyumjev KwikPen ir kam jis vartojamas
- Kas žinotina prieš vartojant Lyumjev KwikPen
- Kaip vartoti Lyumjev KwikPen
- Galimas šalutinis poveikis
- Kaip laikyti Lyumjev KwikPen
- Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Lyumjev KwikPen ir kam jis vartojamas
Lyumjev 100 vienetų/ml KwikPen injekcinio tirpalo užpildytame švirkštiklyje yra veikliosios medžiagos insulino lispro. Lyumjev vartojamas cukriniu diabetu sergantiems suaugusiesiems, paaugliams ir 1 metų bei vyresniems vaikams gydyti. Tai yra valgymo metu suleidžiamas insulinas, kuris veikia greičiau už kitus vaistus, kurių sudėtyje yra insulino lispro. Lyumjev sudėtyje yra pagalbinių medžiagų, kurios pagreitina insulino lispro absorbciją organizme.
Cukrinis diabetas – tai būklė, kuriai esant, organizme gaminama nepakankamai insulino arba organizmas naudoja insuliną neefektyviai ir tai sukelia poveikį, pavyzdžiui, padidėja cukraus kiekis kraujyje. Lyumjev – tai insulino preparatas, kuriuo gydomas cukrinis diabetas ir kontroliuojamas cukraus kiekis kraujyje. Veiksmingas cukrinio diabeto gydymas, kai gerai kontroliuojamas cukraus kiekis kraujyje, apsaugo nuo ilgalaikių diabeto komplikacijų.
Gydymas Lyumjev padeda ilgą laiką kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ir išvengti cukrinio diabeto komplikacijų. Stipriausias Lyumjev poveikis pasireiškia 1-3 valandų po injekcijos laikotarpiu ir išlieka iki 5 valandų. Turite leisti Lyumjev pradėję valgyti arba ne vėliau kaip per 20 minučių nuo valgymo pradžios.
Jūsų gydytojas gali nurodyti vartoti Lyumjev kartu su ilgos ar vidutinės veikimo trukmės insulinu. Nekeiskite vieno insulino kitu, nebent tai padaryti nurodytų gydytojas.
Lyumjev 100 vienetų/ml KwikPen yra vienkartinis užpildytas švirkštiklis, kuriame yra 3 ml (300 vienetų, 100 vienetų/ml) insulino lispro. Viename KwikPen yra daug insulino dozių. KwikPen galima nustatyti po 1 vienetą. Vienetų skaičius rodomas dozės langelyje, kurį reikia patikrinti kiekvieną kartą prieš suleidžiant injekciją. Per vieną injekciją galite leisti nuo 1 iki 60 vienetų. Jeigu Jums paskirta dozė yra didesnė kaip 60 vienetų, turėsite susileisti daugiau kaip vieną injekciją.
2. Kas žinotina prieš vartojant Lyumjev KwikPen
Lyumjev KwikPen vartoti DRAUDŽIAMA
- jeigu galvojate, kad sumažėjo cukraus kiekis Jūsų kraujyje (hipoglikemija). Toliau šiame pakuotės lapelyje pasakojama, kaip elgtis, esant mažam cukraus kiekiui kraujyje (žr. 3 skyriuje skyrelį „Ką daryti pavartojus per didelę Lyumjev dozę?”);
- jeigu yra alergija insulinui lispro arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su savo gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Lyumjev. Jeigu blogai matote, Jums prireiks pagalbos iš asmens, apmokyto leisti injekcijas.
- Mažas cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija).
Mažas cukraus kiekis kraujyje gali būti pavojingas, o dėl negydomos hipoglikemijos gali net ištikti mirtis. Lyumjev pradeda mažinti cukraus kiekį greičiau už kai kuriuos kitus valgymo metu suleidžiamus insulinus. Jeigu pasireiškia hipoglikemija, po Lyumjev injekcijos ji gali atsirasti anksčiau. Jeigu hipoglikemija Jums pasireiškia dažnai arba Jūs sunkiai ją atpažįstate, tai reikia aptarti su savo gydytoju arba slaugytoju. Jei cukraus kiekis Jūsų kraujyje yra gerai kontroliuojamas vartojant dabartinę insulino terapiją arba ilgai sergate cukriniu diabetu, galite nepajusti įspėjamųjų simptomų pernelyg sumažėjus cukraus kiekiui kraujyje. Įspėjamieji požymiai yra išvardyti toliau šiame pakuotės lapelyje. Simptomus žr. skyrelyje „Dažnos cukrinio diabeto problemos”.
Turite gerai apgalvoti, kada pavalgyti, kaip dažnai ir kiek mankštintis. Taip pat turite atidžiai stebėti cukraus kiekį kraujyje, dažnai matuodami cukraus koncentraciją kraujyje.
Pakeitus vartojamo insulino tipą, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali pernelyg padidėti arba sumažėti. Jeigu yra cukraus kiekio kraujyje sumažėjimo pavojus, Jums gali tekti dažniau matuoti cukraus koncentraciją kraujyje. Jūsų gydytojui gali prireikti keisti kitų Jūsų vartojamų vaistų cukriniam diabetui gydyti dozes.
- Didelis cukraus kiekis kraujyje (hiperglikemija).
Nutraukus insulino vartojimą arba vartojant nepakankamai insulino, cukraus kiekis kraujyje gali labai padidėti (hiperglikemija) ir gali pasireikšti diabetinė ketoacidozė – tai yra sunki būklė, dėl kurios net gali ištikti mirtis. Simptomus žr. skyrelyje „Dažnos cukrinio diabeto problemos”.
- Jeigu Jūsų gydymas insulinu derinamas su vienu iš vaistų cukriniam diabetui gydyti, priklausančių grupei vaistų, vadinamų tiazolidindionais arba glitazonais (pvz.: pioglitazonu), kaip įmanoma greičiau pasakykite savo gydytojui, jeigu atsiranda širdies nepakankamumo požymių, tokių kaip neįprastas dusulys, greitas kūno masės didėjimas ar lokalus patinimas dėl skysčių susilaikymo (edema).
- Jeigu Jums pasireiškia sunki alerginė reakcija insulinui arba bet kuriai pagalbinei Lyumjev medžiagai, nutraukite šio vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės greitosios medicinos pagalbos tarnybas.
- Atsiimdami vaistą iš vaistinės, visada patikrinkite ant pakuotės ir etiketėje nurodytą insulino pavadinimą ir tipą. Įsitikinkite, kad gavote tą Lyumjev, kurį Jums paskyrė gydytojas.
- Išsaugokite kartono dėžutę arba ant kartono dėžutės nurodytą serijos numerį, kad galėtumėte nurodyti serijos numerį pranešdami apie pasireiškusį šalutinį poveikį (žr. skyrelį „Pranešimas apie šalutinį poveikį”).
- Kiekvieną injekciją suleiskite naudodami naują adatą, kad apsisaugotumėte nuo infekcijų ir adatų užsikimšimo. Jeigu adata užsikimšo, pakeiskite ją nauja adata.
- Odos pakitimai injekcijos vietoje
Vaistą reikėtų švirkšti vis kitoje vietoje, siekiant išvengti tokių odos pakitimų kaip poodiniai gumbai atsiradimo. Toje vietoje, kurioje yra gumbų, sušvirkštas insulinas gali nebūti pakankamai veiksmingas (žr. skyrių „Kaip vartoti Lyumjev KwikPen “). Jeigu Jūs šiuo metu švirkščiate vaistą toje vietoje, kurioje yra gumbų, prieš pradėdami švirkšti vaistą kitoje vietoje, pasitarkite su savo gydytoju. Jūsų gydytojas gali liepti Jums atidžiau stebėti cukraus kiekį savo kraujyje ir pakoreguoti Jums paskirtą insulino arba kitų Jūsų vartojamų vaistų nuo diabeto dozę.
Vaikams ir paaugliams
Šio vaisto nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 1 metų kūdikiams.
Kiti vaistai ir Lyumjev
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui, slaugytojui arba vaistininkui. Kai kurie vaistai gali veikti cukraus kiekį Jūsų kraujyje – tai reiškia, kad Jums gali tekti keisti insulino dozę.
Cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali sumažėti (hipoglikemija), jeigu vartojate:
- kitus vaistus cukriniam diabetui gydyti (geriamuosius ir leidžiamuosius);
- sulfonamidų grupės antibiotikus (infekcijoms gydyti);
- acetilsalicilo rūgštį (skausmui ar nesunkiam karščiavimui mažinti ir kraujo krešulių formavimosi profilaktikai);
- kai kuriuos antidepresantus (monoamino oksidazės inhibitorius arba selektyviuosius serotonino reabsorbcijos inhibitorius);
- kai kuriuos angiotenziną konvertuojančiojo fermento (AKF) inhibitorius (pvz.: kaptoprilį, enalaprilį) (kai kuriems širdies sutrikimams ar padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti);
- angiotenzino II receptorių blokatorius (padidėjusiam kraujospūdžiui ar širdies sutrikimams gydyti);
- somatostatino analogus (pvz.: oktreotidą, kuriuo gydoma reta būklė, kuriai esant, pernelyg padaugėja augimo hormono).
Cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali padidėti (hiperglikemija), jeigu vartojate:
- danazolą (endometriozei gydyti);
- kontraceptines tabletes (tabletės, apsaugančios nuo pastojimo);
- skydliaukės hormono pakeičiamąją terapiją (skydliaukės sutrikimams gydyti);
- žmogaus augimo hormoną (trūkstant augimo hormono);
- diuretikus (padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti ar skysčių susikaupimui organizme mažinti);
- simpatinę nervų sistemą stimuliuojančius vaistus (pavojingoms alerginėms reakcijoms gydyti ar vartojami vaistų nuo peršalimo sudėtyje);
- kortikosteroidus (astmai ar autoimuniniams sutrikimams gydyti).
Beta adrenoreceptorių blokatoriai (vartojami padidėjusiam kraujospūdžiui, aritmijoms ar krūtinės anginai gydyti) sunkina mažo cukraus kiekio kraujyje požymių atpažinimą.
Lyumjev vartojimas kartu su alkoholiu
Geriant daug alkoholio, cukraus kiekis kraujyje gali arba padidėti, arba sumažėti. Todėl Jums gali reikėti kitokio insulino kiekio. Turite dažniau nei įprastai matuoti cukraus koncentraciją savo kraujyje.
Nėštumas ir žindymas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju, slaugytoju arba vaistininku. Reikiamas insulino kiekis paprastai sumažėja pirmaisiais 3 nėštumo mėnesiais ir padidėja kitais 6 mėnesiais. Po gimdymo insulino poreikis tampa vėl toks, koks buvo iki nėštumo.
Kokių nors apribojimų gydymui Lyumjev žindymo laikotarpiu nėra. Jeigu žindote kūdikį, gali tekti keisti insulino vartojimą arba dietą.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Jūsų gebėjimas susikaupti ir reaguoti gali sumažėti pasireiškus hipoglikemijai. Prisiminkite tai visose situacijose, kuriose galite kelti pavojų sau ir kitiems žmonėms (pvz.: vairuodami automobilį ar valdydami mechanizmus). Turėtumėte pasitarti su savo gydytoju dėl vairavimo, jeigu:
- dažnai kartojasi hipoglikemijos epizodai;
- sumažėjo arba nebūna apie hipoglikemiją įspėjančiųjų požymių.
Lyumjev KwikPen sudėtyje yra natrio
Šio vaisto dozėje yra mažiau kaip 1 mmol natrio (23 mg), t. y. jis beveik neturi reikšmės.
3. Kaip vartoti Lyumjev KwikPen
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė Jūsų gydytojas, vaistininkas arba slaugytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į juos.
Jie nurodys, kiek tiksliai turite vartoti, kada ir kokiu dažnumu vartoti Lyumjev. Jie taip pat Jums pasakys, kokiu dažnumu turite lankytis cukrinio diabeto klinikoje.
Siekiant užkirsti kelią galimam ligų plitimui, kiekvieną švirkštiklį galite naudoti tik Jūs, net jeigu adata ant švirkštiklio yra pakeista.
Visada turėkite insulino atsargų ir kitą injekcijų prietaisą tam atvejui, jeigu jų prireiks.
Jei esate neregys arba Jūsų rega yra sutrikusi, Jums prireiks kito žmogaus pagalbos suleidžiant injekciją.
Gydytojas gali nurodyti Jums vartoti Lyumjev kartu su ilgos ar vidutinės veikimo trukmės insulinu. Suleiskite juos atskirai. Lyumjev negalima maišyti su jokiu kitu insulinu.
Kada leisti Lyumjev
Lyumjev yra valgymo metu suleidžiamas insulinas. Turite leisti Lyumjev pradėję valgyti arba likus 1-2 minutėms iki valgymo. Taip pat galima leisti per 20 minučių nuo valgymo pradžios.
Kiek insulino reikia leisti
Kokios dozės Jums reikia, apskaičiuos gydytojas pagal cukraus kiekį Jūsų kraujyje ir Jūsų kūno masę
bei paaiškins
- kiek Lyumjev reikia leisti kiekvieną kartą valgymo metu;
- kaip ir kada matuoti cukraus koncentraciją Jūsų kraujyje;
- kaip keisti insulino dozę, atsižvelgiant į cukraus koncentraciją Jūsų kraujyje;
- ką daryti pakeitus dietą arba fizinį krūvį, susirgus arba vartojant kitų vaistų;
- pakeitus į kito tipo insuliną, turėsite vartoti daugiau arba mažiau vaisto nei iki tol. Taip daryti gali tekti tik suleidžiant pirmąją injekciją arba dozę gali tekti keisti laipsniškai per keletą savaičių ar mėnesių.
Lyumjev vartoti negalima
- jeigu jis nepanašus į vandenį. Lyumjev turi būti skaidrus, bespalvis ir jame negali būti kietųjų dalelių. Patikrinkite tai kiekvieną kartą prieš susileisdami;
- jeigu Lyumjev buvo laikytas netinkamai (žr. 5 skyriuje skyrelį „Kaip laikyti Lyumjev”);
- jeigu švirkštiklis yra pažeistas, vaisto vartoti negalima.
Paruoškite KwikPen švirkštiklį vartojimui (žr. vartojimo instrukcijas)
- Pirmiausia nusiplaukite rankas.
- Perskaitykite instrukcijas, kaip naudoti užpildytą insulino švirkštiklį. Atidžiai laikykitės instrukcijų. Čia yra keletas priminimų.
- Naudokite naują adatą (pakuotėje nėra adatų).
- Kiekvieną kartą prieš vartojimą užtaisykite savo KwikPen. Taip patikrinsite, ar insulinas prateka, ir pašalinsite oro burbuliukus iš savo KwikPen. Švirkštiklyje gali likti šiek tiek mažų oro burbuliukų. Maži oro burbuliukai yra normalu ir nekeičia dozės.
- Vienetų skaičius yra matomas dozės langelyje – tai visada patikrinkite prieš injekciją.
Lyumjev suleidimas
- Prieš suleisdami injekciją, nuvalykite odą.
- Suleiskite po oda (injekcija po oda) taip, kaip Jus mokė gydytojas arba slaugytojas.
- Po injekcijos įdurtą į odą adatą palaikykite 5 sekundes, kad įsitikintumėte, jog susileidote visą dozę. Įsitikinkite, kad suleidote ne arčiau kaip per 1 cm nuo paskutiniosios injekcijos vietos ir keiskite injekcijos vietas (žastas, šlaunis, sėdmuo ar pilvas).
- Jeigu švirkštiklyje neužtenka insulino visai dozei leisti, pasižymėkite, kiek vis dar turite susileisti. Užtaisykite naują švirkštiklį ir suleiskite likusią dozę.
- Jeigu tuo pačiu laiku, kaip ir Lyumjev, turite leisti ir kitą insuliną, juos suleiskite į skirtingas vietas.
- Negalima leisti tiesiai į veną.
Po injekcijos
- Kai tik užbaigiate injekciją, nuimkite nuo KwikPen adatą, naudodami išorinį adatos dangtelį. Taip išsaugosite insulino sterilumą ir išvengsite jo išbėgimo. Tai taip pat apsaugos švirkštiklį nuo oro patekimo į jį ir nuo adatos užsikimšimo. Nesikeiskite adatomis su kitais žmonėms. Nesikeiskite savo švirkštikliu su kitais žmonėms. Vėl uždėkite dangtelį ant savo švirkštiklio.
- Jeigu abejojate, kiek suleidote vaisto, prieš nuspręsdami, ar Jums reikia dar vienos injekcijos, išmatuokite cukraus koncentraciją kraujyje.
Vėlesnės injekcijos
- Kiekvieną kartą suleisdami injekciją KwikPen turite naudoti naują adatą. Prieš kiekvieną injekciją pašalinkite visus oro burbuliukus. Laikydami KwikPen į viršų nukreipta adatą, galite pamatyti, kiek liko insulino.
- Tuščio KwikPen naudoti dar kartą negalima.
Ką daryti pavartojus per didelę Lyumjev dozę?
Jeigu susileidote per daug Lyumjev arba nesate tikri dėl suleisto vaisto kiekio, gali sumažėti cukraus kiekis. Matuokite cukraus koncentraciją kraujyje.
Sumažėjus cukraus kiekiui Jūsų kraujyje (hipoglikemija), galite gydytis savarankiškai, suvalgyti gliukozės tablečių, cukraus arba išgerti gėrimo su cukrumi. Tada suvalgyti vaisių, sausainių ar sumuštinį, kaip patarė Jūsų gydytojas arba slaugytojas, ir šiek tiek pailsėti. Dažnai tai padeda įveikti cukraus kiekio kraujyje sumažėjimą ar nedidelį insulino perdozavimą. Pamatuokite cukraus koncentraciją savo kraujyje dar kartą po 15-20 minučių, kol cukraus koncentracija kraujyje stabilizuosis.
Jeigu negalite gydytis savarankiškai (pasireiškus sunkiai hipoglikemijai), nes esate pernelyg apsvaigę, nusilpę, sumišę, sunku susikalbėti, praradus sąmonę ar patyrus priepuolį, gali prireikti gydymo gliukagonu. Jį gali leisti kažkas, kas moka tai daryti. Po gliukagono suleidimo reikia suvalgyti gliukozės arba cukraus. Jeigu gliukagonas nepadeda, turite vykti į ligoninę arba kviesti greitosios pagalbos tarnybas. Paprašykite savo gydytojo papasakoti apie gliukagoną.
Pasakykite visiems, su kuriais praleidžiate laiką, kad sergate cukriniu diabetu. Papasakokite jiems, kas gali nutikti sumažėjus cukraus kiekiui kraujyje, įskaitant apalpimo pavojų.
Pasakykite jiems, kad Jums apalpus, jie privalo: paguldyti Jus ant šono, kad išvengtumėte užspringimo, nedelsdami kviesti medicininę pagalbą ir neduoti Jums maisto ar gėrimų, nes galite užspringti.
Pamiršus pavartoti Lyumjev
Pamiršus susileisti insulino arba susileidus mažiau nei reikia, arba abejojant dėl suleisto vaisto kiekio, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali pernelyg padidėti (hiperglikemija). Matuokite cukraus koncentraciją savo kraujyje, kad galėtumėte nuspręsti, ar reikia insulino dozės. Kitą kartą valgydami, atnaujinkite vartojimą pagal įprastą dozavimo planą.
Nustojus vartoti Lyumjev
Negalima nutraukti insulino vartojimo arba keisti insulino, išskyrus atvejus, kai tai padaryti nurodo Jūsų gydytojas. Suleidus mažiau Lyumjev nei Jums reikia, gali padidėti cukraus kiekis Jūsų kraujyje.
Negydomas cukraus kiekio kraujyje padidėjimas (hiperglikemija) gali būti labai pavojingas ir sukelti galvos skausmą, pykinimą, vėmimą, pilvo skausmą, dehidrataciją, sąmonės netekimą, komą ar net mirtį (žr. 4 skyrių).
Trys paprasti veiksmai, padėsiantys Jums sumažinti hipoglikemijos ar hiperglikemijos riziką:
- visada turėkite atsarginį švirkštiklį tam atvejui, jeigu pamestumėte savo KwikPen arba jis būtų sugadintas;
- visada turėkite kažką, ką galėtumėte parodyti, jog sergate cukriniu diabetu;
- visada turėkite šiek tiek cukraus.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Mažas cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija) gydant insulinu pasireiškia labai dažnai (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių). Tai gali būti labai pavojinga. Pernelyg sumažėjus cukraus kiekiui Jūsų kraujyje, galite prarasti sąmonę. Dėl sunkios hipoglikemijos gali atsirasti galvos smegenų pažaida ir kilti pavojus gyvybei. Jeigu Jums atsiranda sumažėjusio cukraus kiekio kraujyje simptomų, nedelsdami imkitės veiksmų cukraus kiekiui kraujyje padidinti. Žr. 3 skyriuje skyrelį „Ką daryti pavartojus per didelę Lyumjev dozę?“.
Alerginė reakcijos pasireiškia dažnai (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių). Jos gali būti sunkios ir gali pasireikšti toliau išvardytais simptomais.
· Viso kūno išbėrimas. · Kvėpavimo pasunkėjimas. · Švokštimas. | · Kraujospūdžio sumažėjimas. · Dažnas širdies plakimas. · Prakaitavimas. |
Jeigu Jums pasireiškia pavojinga alerginė reakcija (įskaitant anafilaksijos priepuolį) insulinui arba bet kuriai Lyumjev sudėtyje esančiai medžiagai, nutraukite šio vaisto vartojimą ir iš karto kvieskite greitosios pagalbos tarnybas.
Kitas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti
Dažnas
Reakcijos injekcijos vietoje. Kai kuriems žmonėms aplink insulino injekcijos vietą gali pasireikšti paraudimas, skausmas, patinimas ar niežėjimas. Tai dažniausiai išnyksta per keletą minučių ir netenka nutraukti Lyumjev vartojimo. Jeigu Jums atsiranda reakcijų injekcijos vietoje, pasakykite savo gydytojui.
Nedažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)
Odos pakitimai injekcijos vietoje: jeigu pernelyg dažnai švirkšite insuliną toje pačioje vietoje, riebalinis audinys toje vietoje gali arba sunykti (lipoatrofija), arba sustorėti (lipohipertrofija). Taip pat poodiniai gumbai gali susiformuoti dėl baltymo, vadinamo amiloidu, sankaupos (odos amiloidozė). Toje vietoje, kurioje yra gumbų, sušvirkštas insulinas gali nebūti pakankamai veiksmingas. Kaskart švirkšdami vaistą, švirkškite jį vis kitoje vietoje, kad išvengtumėte tokių odos pakitimų.
Kitas galimas šalutinis poveikis
Rankų ar kulkšnių patinimas dėl skysčių kaupimosi (edema), ypač pradėjus gydymą insulinu arba pakeitus vaistų cukriniam diabetui gydyti dozę.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Dažnos cukrinio diabeto problemos
Mažas cukraus kiekis kraujyje
Mažas cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija) reiškia, kad kraujyje yra nepakankamai cukraus. Tai gali pasireikšti, jeigu:
- susileidote per daug Lyumjev ar kito insulino;
- nepavalgėte ar pavėlavote pavalgyti arba pakeitėte dietą;
- pernelyg intensyviai mankštinotės arba dirbote prieš pavalgydami arba iš karto pavalgę;
- sergate infekcija ar liga (ypač, jeigu viduriuojate arba vemiate);
- pasikeičia insulino poreikis, pavyzdžiui, sumažėjus kūno masei; arba
- pasireiškus inkstų funkcijos sutrikimui ar pablogėjus kepenų funkcijai. Žr. skyrelį „Ką daryti pavartojus per didelę Lyumjev dozę?“.
Pirmieji cukraus kiekio kraujyje sumažėjimo simptomai dažniausiai pasireiškia greitai ir tai yra:
- nuovargis;
- dažnas širdies plakimas;
- nervingumas ar drebulys;
- pykinimas;
- galvos skausmas;
- šaltas prakaitas.
Jei nesate tikri, kad atpažinsite įspėjamuosius simptomus, venkite situacijų (pvz.: vairuoti automobilį), kai dėl hipoglikemijos gali kilti pavojus Jums ar kitiems žmonėms.
Didelis cukraus kiekis kraujyje (hiperglikemija) ir diabetinė ketoacidozė
Hiperglikemija (pernelyg didelis cukraus kiekis kraujyje) reiškia, kad kraujyje yra pernelyg daug gliukozės. Hiperglikemija gali pasireikšti:
- nesusileidus insulino;
- vartojant mažiau insulino nei reikia Jūsų organizmui;
- neišlaikius pusiausvyros tarp suvalgytų angliavandenių ir vartojamo insulino; arba
- karščiuojant, pasireiškus infekcijoms ar patiriant emocinį stresą.
Ankstyvieji hiperglikemijos simptomai:
- labai didelis troškulys;
- galvos skausmas;
- mieguistumo jutimas;
- dažnesnis nei įprastai šlapinimasis.
Dėl hiperglikemijos gali pasireikšti diabetinė ketoacidozė. Pirmieji simptomai pasireiškia iš lėto per keletą valandų ar dienų. Papildomi simptomai yra:
- pykinimas ir (arba) vėmimas;
- pilvo skausmas;
- dažnas pulsas;
- sunkus kvėpavimas;
- vidutinis arba didelis ketonų kiekis šlapime. Ketonai gaminami, kai organizmas energijai gauti naudoja riebalus, o ne gliukozę.
Jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš šių simptomų ir yra didelis cukraus kiekis, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos. Žr. skyrelį „Pamiršus pavartoti Lyumjev“.
Liga
Jeigu susirgote, ypač, jeigu pykina arba vemiate, kali keistis Jūsų insulino poreikis. Net tada, kai nevalgote normaliai, Jums vis tiek reikia insulino. Ištirkite šlapimą ar kraują, laikykitės „ligonio taisyklių“ ir pasakykite savo gydytojui.
5. Kaip laikyti Lyumjev KwikPen
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant etiketės ir kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Iki pirmojo pavartojimo Laikyti šaldytuve (2 C-8 C). Negalima užšaldyti.
Laikyti išorinėje kartono dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Po pavartojimo pirmą kartą
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.
Negalima šaldyti.
KwikPen negalima laikyti su uždėta adata. Laikykite dangtelį ant švirkštiklio, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Po 28 dienų išmeskite, net jeigu yra likę šiek tiek tirpalo.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Lyumjev 100 vienetų/ml KwikPen injekcinis tirpalas sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra insulinas lispro. Kiekviename tirpalo mililitre yra 100 vienetų insulino lispro. Viename KwikPen 3 ml tirpalo yra 300 vienetų insulino lispro.
- Pagalbinės medžiagos yra metakrezolis, glicerolis, magnio chloridas heksahidratas, natrio citratas dihidratas, treprostinilo natrio druska, cinko oksidas, injekcinis vanduo. pH koregavimui gali būti naudojami natrio hidroksidas ar vandenilio chlorido rūgštis (žr. 2 skyriaus pabaigoje esantį skyrelį „Lyumjev sudėtyje yra natrio“).
Lyumjev KwikPen išvaizda ir kiekis pakuotėje
Lyumjev KwikPen injekcinis tirpalas yra skaidrus, bespalvis, vandeninis tirpalas užpildytame švirkštiklyje. Kiekviename užpildytame švirkštiklyje yra 300 vienetų (3 mililitrai).
Pakuotėje yra 2 ar 5 užpildyti švirkštikliai arba sudėtinėje pakuotėje yra 2 x po 5 užpildytus švirkštiklius. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Lyumjev KwikPen yra pilkšvai rusvos spalvos. Dozavimo rankenėlė yra mėlynos spalvos su iškilimais ant šonų. Etiketė yra mėlynos ir baltos spalvos. Kiekvienu Lyumjev KwikPen palaipsniui po 1 vienetą galima leisti nuo 1 iki 60 vienetų.
Registruotojas
Eli Lilly Nederland B.V., Papendorpseweg 83, 3528 BJ Utrecht, Nyderlandai.
Gamintojas
Lilly France S.A.S., Rue du Colonel Lilly, 67640 Fegersheim, Prancūzija.
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:
Lietuva
Eli Lilly Lietuva
Tel. +370 (5) 2649600
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu/