ibuvit C vartoti draudžiama:
jeigu yra alergija askorbo rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės:
Nevartokite kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra geležies ir vario.
Nerekomenduojama askorbo rūgšties vartoti dozėmis, didesnėmis kaip 100 mg (20 ibuvit C lašų) per 24 valandas, pacientams, kuriems pasireiškia:
- nefrolitiazė (akmenų inkstuose atsiradimas);
- neįprastai didelio oksalo rūgšties kiekio ir oksalatų šlapime buvimas;
- polinkis inkstų akmenų formavimuisi;
- padidėjęs geležies kiekis organizme, t.y. pacientams, kuriems pasireiškia hemochromatozė (geležies apykaitos liga), pjautuvinė mažakraujystė, talasemija (sumažėjęs hemoglobino sintezės greitis) arba apsinuodijimas geležies preparatais;
- fermento gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės trūkumas (galimas eritrocitų irimas).
Vartojant ibuvit C, specialių atsargumo priemonių turi būti imtasi prieš atliekant laboratorinius tyrimus. Didelėmis dozėmis vartojama askorbo rūgštis gali keisti laboratorinių tyrimų rodmenis, pvz., nustatant gliukozės ir kreatinino koncentracijas kraujyje ir šlapime.
Kiti vaistai ir ibuvit C
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Geležis. Askorbo rūgštis 2 - 4 kartus pagerina ne hemo sudėtyje esančios geležies absorbciją iš virškinimo trakto, ypač tiems žmonėms, kurių audiniuose geležies atsargos yra mažos.
Deferoksaminas. Pacientams, kurių organizme yra geležies perteklius, vartojant deferoksamino kartu su askorbo rūgštimi, pradinės detoksikacijos ar gydymo fazės metu gali didėti toksinis geležies poveikis.
Acetilsalicilo rūgštis. Didelė acetilsalicilo rūgšties dozė mažina biologinį askorbo rūgšties pasisavinimą.
Vitaminas E. Abiems vitaminams būdingas sinergetinis antioksidacinis poveikis. Askorbo rūgštis reaktyvuoja tokoferolį, tyrimų in vitro ir in vivo metu stabdo šios medžiagos inaktyvavimą.
Kotrimoksazolis. Jei vartojama didelė askorbo rūgšties dozė, šlapime gali dažniau atsirasti sulfanilamido, esančio kotrimoksazolyje, kristalų.
ibuvit C vartojimas su maistu ir gėrimais
ibuvit C galima vartoti su maistu ir gėrimais. Jei vaisto reikia gerti kūdikiams, lašus rekomenduojama skiesti vandeniu, arbata, sultimis ar įmaišyti į maistą.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vitamino C rekomenduojama paros dozė nėščioms moterims (įskaitant vitamino C kiekį maiste) yra iki 80 mg (16 ibuvit C lašų).
Vitamino C rekomenduojama paros dozė žindančioms moterims (įskaitant vitamino C kiekį maiste) yra iki 100 mg (20 ibuvit C lašų). Askorbo rūgštis gali patekti į motinos pieną. Rekomenduojama vengti vitamino C vartojimo didelėmis dozėmis dėl perdozavimo kūdikiui pavojaus.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
ibuvit C gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.