Spiralė Nova T 380 - Cu380Ag
Kas yra NOVA T 380?
NOVA T 380 yra T formos priemonė, dedama į gimdą nėštumui išvengti. Vertikalioji T formos priemonės dalis yra apsukta gryno vario viela, kurios paviršiaus plotas yra maždaug 380 mm2. Vielos viduje yra sidabrinė šerdis, kuri saugo, kad viela nesutrūkinėtų. Prie vertikaliosios dalies apatiniame gale esančios kilpelės pritvirtinti du siūlai priemonei (prietaisui) ištraukti.
Nova T įvedimas
Prieš įdedant NOVA T 380, moteriai turi būti paaiškintas jos veiksmingumas, pavojai ir nepageidaujamas poveikis.
Moterį reikia objektyviai ištirti, įskaitant dubens tyrimą ir gimdos kaklelio tepinėlį. Būtina patikrinti, ar ji nėra nėščia, ar neserga lytinių organų infekcija ir lytiniu būdu plintančiomis ligomis. Reikia nustatyti gimdos padėtį ir gimdos ertmės gylį.
NOVA T 380 įdėjimą rekomenduojama atlikti mėnesinių metu ar netrukus po jų. Jei nustatyta, kad nėštumo nėra, šią procedūrą galima atlikti bet kurią ciklo dieną. Kadangi kišamojo vamzdelio skersmuo yra mažas ir jį lengva įvesti, gimdos kaklelio kanalo praplėtimas dažniausiai nereikalingas. Ši priemonė gali būti pakeista nauja taip pat bet kurią ciklo dieną. NOVA T 380 gali būti įdėta tuoj pat po pirmojo trimestro nėštumo nutraukimo.
Po gimdymo įdėjimą reikia atidėti, kol gimda visiškai susitrauks, ir priemonę įdėti ne anksčiau kaip 6 savaitės po gimdymo. Jei susitraukimas gerokai užsitęsė, apsvarstykite, gal palaukti po gimdymo 12 savaičių.
NOVA T 380 nėra pirmo pasirinkimo metodas jaunoms nepastojusioms moterims.
Rekomenduojama, kad NOVA T 380 įdėtų tik gydytojai (sveikatos priežiūros specialistai), kurie turi patirties dedant gimdos priemones (prietaisus) ir (arba) buvo pakankamai apmokyti tai daryti.
Kontraindikacijos:
- Žinomas ar įtariamas nėštumas;
- esama ar pasikartojanti uždegiminė dubens liga;
- apatinių lytinių takų infekcija;
- pogimdyminis endometritas;
- infekcija po aborto per paskutinius 3 mėnesius;
- negydytas gimdos kaklelio uždegimas;
- negydyta gimdos kaklelio displazija;
- negydytas gimdos ar gimdos kaklelio piktybinis navikas;
- nenustatytos priežasties nenormalus kraujavimas iš gimdos;
- įgimta ar įgyta gimdos anomalija, įskaitant fibroidus, jeigu jie iškreipia gimdos ertmę;
- alergija variui;
- Wilsono liga;
- krešėjimo sutrikimai;
- būklės, susijusios su padidėjusiu imlumu infekcijai.
Atsargumo priemonės:
Gimdos priemonės (prietaisai), kuriose yra vario, gali pagausinti mėnesines ir sukelti dismenorėją.
NOVA T 380 galbūt nėra pirmo pasirinkimo priemonė moterims, kurioms būna gausios mėnesinės, mažakraujystė, dismenorėja, taip pat moterims, vartojančioms antikoaguliantus. Moterys, kurioms yra įgimta širdies liga arba širdies vožtuvo liga, lemianti infekcinio endokardito riziką, turi atsargiai naudoti NOVA T 380.
Specialūs įspėjimai:
dubens organų infekcija, iškritimas, perforacija, negimdinis nėštumas, dingę siūlai.
Nepageidaujamas poveikis:
- Pagausėjęs kraujavimas per mėnesinės;
- tepimas;
- dismenorėja;
- pilvo apačios ar nugaros skausmas;
- anemija.
Specialistai, pastebėję šalutinį poveikį ir (ar) gavę informacijos apie tai, turi pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos
Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt ar kitu būdu, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt arba registruotojui el. paštu pharmacovigilance.baltic@bayer.com.
Reklamos teksto parengimo data: 2017 04