MIGDOLŲ ALIEJUS
(Oleum Amygdalarum)
Migdolų aliejus išgaunamas šalto presavimo būdu iš saldžiųjų migdolų sėklų
(Аmygdalus communis L. vаr. Dulcis, Rosасеае šeimos).
Lengvas vertingas aliejus. Jame yra vitamino E, kuris yra natūralus antioksidatorius, lėtinantis odos ląstelų senėjimą ir malšinantis odos uždegiminius procesus; taip pat vitamino F, kuris normalizuoja riebalų liaukų funkciją, stabdo porų plėtimąsi, skatina plaukų augimą, palaiko jų elastingumą ir blizgesį.
POVEIKIS: priešuždegiminis; jaunina odą; maitinamasis, drėkinamasis, minkštinamasis;
NAUDOJIMO ATVEJAI: pažeistų odos vietų priežiūra; pavargusios, suglebusios, sausos ir normalios odos priežiūra (pagerina odos būklę, išlygina kūno ir veido, ypač paakų, raukšles); jautrios, lengvai pažeidžiamos odos, su aiškiai matomais kapiliarais priežiūra (suteikia odai aksominį blizgesį ir gražią vienodą spalvą); saulės ir buitiniai odos nudegimai, kiti odos pažeidimai; suragėjusi oda ir celiulitas sausi ir riebūs plaukai; plaukų slinkimas.
IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI
Galima naudoti gryną migdolų aliejų kūno ir veido odos, rankų, plaukų priežiūrai. Jo galima dėti į kremą, kaukes, šampūnus, gelius, losjonus, norint sustiprinti jų poveikį. Migdolų aliejus naudojamas ir sumaišytas su kitais augaliniais aliejais, taip pat kaip natūralių eterinių aliejų, kai kurių vaistinių ar kosmetinių preparatų bazinis aliejus (pagrindinis ingredientas).
''Aromatikos'' naminiai receptai:
KOSMETIKOS GAMINIAMS PAPILDYTI
Migdolų aliejaus galima dėti į skystus kremus, šampūnus, losjonus, gelius, įdegio kremus tokiu santykiu: sausai odai ir sausiems plaukams - 7 ml migdolų aliejaus į 100 ml kosmetikos gaminio; normaliai odai ir normaliems plaukams - 5 ml; riebiems plaukams - 3 ml, paplūdimių kosmetikos gaminiams - 15 - 20 ml į 100 ml gaminio.
MASAŽAS
Sausos odos veido ir kaklo masažui į 1 valg. šaukštą gryno migdolų aliejaus ar jo mišinio su simondsijų, avokadų, kviečių gemalų aliejumi (santykiu 1: 1) galima įlašinti po 1 - 2 lašus rožių ir santalmedžių eterinių aliejų arba santalmedžių, limetų (žaliūjų citrinų) ir apelsinmedžių eterinių aliejų;
Riebiai odai - 1 - 2 lašus ylangų, greipfrutų ir bergamočių eterinių aliejų. Migdolų aliejus tinka maišyti lygiomis dalimis su simondsijų aliejumi ir pašildžius iki 37 - 38°C tuoj pat masažuot veidą ir kaklą. Lygina raukšles ir tonizuoja odą.
Migdolų aliejus kartu su apelsinų, mandarinų, pačiulių, pankolių, rozmarinų, kadagių santalmedžių, greipfrutų eteriniais aliejais (į 1 valg. šaukštą migdolų aliejaus po 1 - 2 lašus eterinių aliejų) - puiki gilaus anticeliulitinio masažo priemonė.
KAUKĖS IR KOMPRESAI
Migdolų aliejus gali būti naudojamas tonizuojančioms kaukėms, skirtoms visų tipų odai. Kaukės pagrindas - avižinių miltų tyrelė (2 - 3 valg. šaukštus avižinių miltų išmaišyti karštame vandenyje iki grietinės tirštumo masės), į kurią įdėti 5 - 10 ml migdolų aliejaus ir po 2 - 3 lašus citrinų, rožių ir santalmedžių eterinių aliejų arba po 1 - 2 lašus santalmedžių, apelsinų, pačiulių ir rožainių eterinių aliejų.
Karšta kaukė: ant karštu vandeniu suvilgytos ir nuspaustos rnedvilninės servetėlės užlašinti 20 -25 ml migdolų aliejaus, uždėti ją ant veido ir kaklo, uždengti rankšluosčiu, laikyti 20 - 30 min. Norint išlaikyti elastingą ir tamprią odą rekomenduotina tokias procedūras atlikti 1 - 2 kartus per mėnesį. Tokios kaukės ypač tinka senstančiai odai apsaugoti nuo neigiamo aplinkos veiksnių poveikio.
Suglebusiai ir pleiskanojančiai odai: į 1 valg. šaukštą migdolų aliejaus įlašinti po 1 lašą limetų (žaliūjų citrinų), rožių ir santalmedžių eterinių aliejų.
Suragėjusiai odai: į 1 valg. šaukštą migdolų aliejaus įlašinti po 1 lašą kiparisų, levandų, rožių, citrinų arba limetų (žaliūjų citrinų) eterinių aliejų.
Esant nudegimams: pažeistą odos vietą galima tepti grynu migdolų aliejumi arba jo mišiniu ( santykiu 1: 1) su kviečių gemalų aliejumi, arba į 1 valg.šaukštą bazinio aliejaus įlašinti po 2 – 3 lašus rnirtenmedžių, citrinų, kadagių arba snapučių, greipfrutų, rožių eterinių aliejų.
PLAUKŲ PRIEŽIŪRA
Riebių plaukų priežiūrai naudojamas grynas migdolų aliejus: prieš plaunant galvą po kelis lašus aliejaus įtrinti pradedant nuo plaukų šaknų iki plaukų galų. Sausi plaukai tepami išplauti: švarius šiltus drėgnus plaukus tepti tokiu pat būdu kaip ir riebius plaukus. Norint pasiekti didesnį efektą į gryną migdolų aliejų arba jo mišinį su simondsijų aliejumi galima pridėti eterinių aliejų:
Riebiems plaukams: į 1 valg. šaukštą bazinio aliejaus - po 2 lašus kedrų ar kiparisų eterinio aliejaus arba bergamočių ar citrinų eterinio aliejaus; Sausiems plaukams: į 1 valg. šaukštą bazinio aliejaus - po 2 lašus apelsinų ir kanangų eterinių aliejų arba mandarinų ir santalmedžių eterinių aliejų. Šiais mišiniais galima tepti šukas ir jomis šukuoti plaukus 2 - 3 kartus per dieną.
KONTRAINDIKACIJOS
lndividualus migdolų aliejaus netoleravimas.
Svarbu! Tik natūralūs firmos “Aromatika” aliejai atitinka aprašytas savybes ir naudojimo metodus. Ruošdami rekomendacijas, mes atsižvelgėme į aliejinių augalų auginimo zonas, aliejų išgavimo metodus, jų sudėtį. Ši informacija negali būti pilnai pritaikoma naudojant kitų prekybinių firmų aliejus.
LAIKYMO SĄLYGOS
Sandariai užkimštą sausoje, vėsioje tamsioje vietoje ne aukštesnėje kaip +250C temperatūroje. Saugoti nuo tiеsiоginių saulės spindulių. Tinkamumo laikas nurodytas ant pakuotės.
Žemesnėje kaip plius 5 °C temperatūroje aliejus gali susidrumsti, plius 20 °C temperatūroje drumstumas išnyksta.
Natūralių firmos “Aromatika” augalinių aliejų seriją sudaro: abrikosų kauliukų, avokadų, alavijų, amarantų, arachisų (žemės riešutų), arganų, baobabų, agurklių, braziliškų riešutų, vynuogių sėklų, granatų sėklų, graikinių riešutų, simondsijų, jonažolių, žaliosios kavos, kakavos, medetkų, kedrų riešutų, kokosų, lazdynų riešutų, linų, makadamijų, mangų, migdolų, šaltalankių, alyvuogių, kešju riešutų, palmių, persikų kauliukų, nakvišų, kviečių gemalų, tikrojo margainio, varnalėšų, ryžių gemalų, ramunėlių, sapote, sezamų, puiklapių (tamanų), moliūgų sėklų, pistacijų, juodųjų kmynų, sviestmedžių, erškėtrožių.