Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažniausias Erbitux šalutinis poveikis yra su infuzija susijęs šalutinis poveikis ir šalutinis poveikis odai.
Su infuzija susijęs šalutinis poveikis
Daugiau nei 10 iš 100 pacientų gali patirti su infuzija susijusį šalutinį poveikį, daugiau nei 1 iš 100 pacientų šis šalutinis poveikis gali būti sunkus. Tokios reakcijos gali būti alerginės kilmės. Jos paprastai pasireiškia infuzijos metu, 1 valandos laikotarpyje po jos arba gali pasireikšti ir po šio laikotarpio.
Lengvo ar vidutinio su infuzija susijusio šalutinio poveikio požymiai apima:
- karščiavimą;
- šaltkrėtį;
- svaigimą;
- apsunkintą kvėpavimą.
Jei tokie simptomai atsirado, kiek galima greičiau praneškite savo gydytojui. Norėdamas kontroliuoti šiuos simptomus, gydytojas gali nuspręsti sumažinti Erbitux infuzijos greitį.
Sunkaus su infuzija susijusio šalutinio poveikio požymiai apima:
- labai apsunkintą kvėpavimą, kuris greitai išsivysto;
- dilgėlinę;
- nualpimą;
- skausmą krūtinėje (šalutinio poveikio širdžiai simptomas).
Jei atsirado tokie simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Toks šalutinis poveikis gali būti labai svarbus, retais atvejais sukelti gyvybei pavojingas būkles, ir gali reikėti neatidėliotinos priežiūros. Tokiais atvejais gydymą Erbitux reikia sustabdyti.
Šalutinis poveikis odai
Daugiau nei 80 iš 100 pacientų gali patirti šalutinį poveikį odai. Apie 15 iš 100 pacientų odos reakcijos gali būti sunkios. Dauguma šio šalutinio poveikio atsiranda per pirmąsias tris gydymo savaites. Baigus gydymą Erbitux, paprastai po kurio laiko jie pranyksta.
Pagrindinis šalutinis poveikis odai apima:
- į spuogus panašų odos pažeidimą;
- niežėjimą;
- odos sausumą;
- pleiskanojimą;
- padidėjusį plaukuotumą;
- nagų pakenkimus, pavyzdžiui, nago guolio uždegimą.
Labai retais atvejais (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių) pacientams gali pasireikšti odos pūslėtumas ar lupimasis, kurie gali rodyti sunkią odos reakciją, vadinamą „Stevenso-Džonsono sindromą“. Jeigu Jums atsirado šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes šie požymiai gali turėti sunkių pasekmių, įskaitant gyvybei pavojingas būkles.
Jei pastebėjote kitokį išplitusį odos pažeidimą, kiek galima greičiau praneškite savo gydytojui, nes gali tekti keisti Erbitux dozę ar laiko tarpą tarp infuzijų. Gydytojas spręs, ar sustabdyti gydymą, jei odos reakcijos atsiranda pakartotinai po kelių dozės sumažinimų.
Jei pažeistos odos vietos būklė pablogėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, o ypač jei Jus taip pat vargina tokie infekcijos požymiai kaip nuovargis ir karščiavimas. Šie požymiai gali rodyti odos infekciją, kuri gali sukelti rimtas pasekmes, įskaitant pavojų gyvybei.
Šalutinis poveikis plaučiams
Nedažnais atvejais (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių) pacientams gali pasireikšti plaučių uždegimas (dar vadinamas intersticine plaučių liga), kuris gali turėti sunkių pasekmių, įskaitant gyvybei pavojingas būkles.
Jeigu pastebite simptomų, tokių, kaip kvėpavimo sutrikimų atsiradimas arba pasunkėjimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, ypač jeigu Jums taip pat pasireiškia kosulys arba karščiavimas. Gydytojas nuspręs, ar gydymą reikia sustabdyti.
Kitas šalutinis poveikis
Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):
- žarnų, burnos ir nosies gleivinių uždegimai (kai kuriais atvejais sunkūs), kai kuriems pacientams galintys sąlygoti kraujavimą iš nosies;
- magnio kiekio sumažėjimas kraujyje;
- tam tikrų kepenų fermentų koncentracijos kraujyje padidėjimas.
Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių ):
- galvos skausmas;
- nuovargis;
- akies sudirgimas ir paraudimas;
- viduriavimas;
- skysčių netekimas, kuris galėjo atsirasti dėl viduriavimo arba vartojant per mažai skysčių;
- pykinimas;
- vėmimas;
- apetito netekimas, sąlygojantis svorio mažėjimą;
- kalcio kiekio sumažėjimas kraujyje.
Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių):
- trombai kojų venose;
- trombai plaučiuose;
- akies voko ar akies priekinės dalies uždegimas.
Šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
- smegenų dangalo uždegimas (aseptinis meningitas).
Šalutinis poveikis, kai kartu naudojami kiti vėžio gydymo būdai
Jei Erbitux gaunate derinyje su kitais priešvėžiniais vaistais, kai kuris šalutinis poveikis, kurį Jūs galite patirti, galimas ir dėl derinio arba kitų vaistų. Todėl būtinai prašome perskaitykite ir kitų vaistų pakuotės lapelį.
Jeigu vartojate Erbitux derinyje su priešvėžiniais vaistais, įskaitant platinos preparatus, labiau tikėtina, kad Jūsų kraujyje gali sumažėti baltųjų kraujo kūnelių skaičius. Todėl gali atsirasti infekcinių komplikacijų, įskaitant pavojų gyvybei, ypač tais atvejais, kai Jums pasireiškia odos reakcijos, žarnų ir burnos gleivinės uždegimas arba viduriavimas. Todėl, jei Jus vargina tokie infekcijos požymiai kaip nuovargis ir karščiavimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
Jei Erbitux gaunate derinyje su priešvėžiniais vaistais turinčiais fluoropirimidinų, yra didesnė šio šalutinio poveikio tikimybė dėl pastarojo vaisto:
- krūtinės skausmas;
- širdies smūgis;
- širdies nepakankamumas;
- delnų arba pėdų paraudimas ir patinimas, galintis sukelti odos lupimąsi (delnų-pėdų sindromas).
Jei Erbitux gaunate kartu su radioterapija, Jūs galite patirti šalutinį poveikį, kuris taip pat gali būti susijęs su šiuo kombinuotu gydymu, pavyzdžiui:
- žarnyno ir burnos gleivinės uždegimas;
- odos reakcijos, būdingos radioterapijai;
- apsunkintas rijimas;
- baltųjų kraujo kūnelių kiekio mažėjimas.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.