Biozek Bendrojo cholesterolio savikontrolės testas
PASKIRTIS
BIOZEK bendrojo cholesterolio savikontrolės testas yra skirtas naudoti in vitro diagnostikos tikslais pusiau kiekybiniam cholesterolio kiekiui šviežiame kapiliariniame kraujyje nustatyti.
Skirta naudoti savikontrolei
BENDRA INFORMACIJA
Cholesterolio matavimai naudojami diagnozuojant ir gydant sutrikimus, susijusius su cholesterolio pertekliumi kraujyje ir lipidų bet lipoproteinų apykaitos sutrikimais. Šis testas gali būti naudojamas, norint nustatyti padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje, susijusį su padidėjusia vainikinių arterijų ligos rizika.
BIOZEK bendrojo cholesterolio savikontrolės testas pateikia preliminarius pusiau kiekybinius analitinio tyrimo rezultatus.
Visi rezultatai, rodantys padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje, turi būti patikrinti kiekybiniu cholesterolio metodu. Jei tyrimo rezultatas neatitinka jūsų lūkesčių ir (arba) simptomų, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą ir vadovaukitės jo patarimais dėl gydymo.
PASIRUOŠIMAS
Suteikiamos medžiagos:
- 1 tyrimo rinkinys,
- 1 kapiliarinis vamzdelis,
- 1 vienkartinis lancetas
Reikalingos medžiagos (bet nesuteikiamos): Laikrodis ar kita laiko nustatymo sistema
ĮSPĖJIMAI IR ATSARGUMO PRIEMONĖS
Tik in vitro diagnostikai. Naudokite tik šviežią kapiliarinį kraują iš piršto galiuko. Pateikti lancetai skirti tik vienkartiniam naudojimui. Panaudojus lancetą ir kapiliarinį vamzdelį reikia išmesti, kad būtų išvengta bakterijų užteršimo ir infekcijos. Nenaudokite lancetų, kapiliarinių vamzdelių ar tyrimo rinkinių pakartotinai. Nenaudokite tyrimo rinkinio kūdikiams. Nenaudokite serumo ar plazmos mėginių. Prieš pradėdami testą, patikrinkite maišelio galiojimo datą. Po tyrimo panaudotą rinkinį rekia išmesti pagal vietines taisykles. Visi mėginiai turėtų būti laikomi potencialiai pavojingais ir su jais turi būti tvarkomasi taip pat, kaip ir infekcijų sukėlėjais.
MĖGINIŲ SURINKIMAS IR PARUOŠIMAS
BIOZEK bendrojo cholesterolio savikontrolės testas atliekamas naudojant šviežią kapiliarinį kraują, paimtą iš piršto galiuko. Bendro kraujo mėginiai turi būti ištirti iš karto po paėmimo. Pirštų galiukų mėginiai turi būti paimti iš laisvos savaiminės kraujotakos po punkcijos. Neimkite kapiliarinio kraujo per stipriai spausdami pirštą, nes iš audinių bus išstumiamas skystis į kraują ir gali būti klaidingi rezultatai.
PROCEDŪRA
Pasiruošimas
1 Žingsnis
Patikrinkite pakuotės medžiagas ir atidžiai perskaitykite pakuotės lapelį
2 Žingsnis.
Prieš tyrimą nenaudokite losjonų ir rankų muilo, po rankų plovimo kruopščiai nusausinkite rankas.
Įspėjimas: Prieš tyrimą reikia vengti naudoti losjonus ir rankų kremus.
3 Žingsnis.
Atidarykite folijos maišelį ir patikrinkite tyrimo rinkinį
Įspėjimas: Prieš atlikdami, patikrinkite, kurioje tyrimo rinkinio pusėje reikia užlašinti kraujo mėginį.
Kraujo lašo paėmimas
4 Žingsnis.
Laikykite lanceto korpusą ir sukite lanceto dangtelį, kol jis bus pašalintas.
Įspėjimas: Nuimdami lanceto dangtelį, turite būti atsargūs ir jį nusukti. Jei jį patrauksite jis per anksti paleis lancetą, todėl jis bus netinkamas naudoti. Panašiai, jei nuplėšite dangtelį jo nesukdami, nulaušite dangtelio kotelį, todėl lancetas vėl taps netinkamas.
5 Žingsnis.
Masažuokite ranką nuo riešo iki piršto galiuko, kad paskatintumėte kraujotaką.
6 Žingsnis.
Laikykite saugiai lancetą prie paciento piršto galiuko ir tvirtai paspauskite žemyn, kad paimtumėte kraują. Sturmkite dangtelį atgal į panaudotą lancetą, kol jis visiškai užsifiksuos, tada išmeskite jį į atliekų konteinerį.
7 Žingsnis.
Pirmąjį kraujo lašą nuvalykite švaria servetėle.
8 Žingsnis.
Kapiliariniu vamzdeliu surinkite antrąjį kraujo lašą.
Įspėjimas: Prieš naudodami patikrinkite, kaip naudoti kapiliarinį vamzdelį.
Patarimai!
1) Kapiliarinį vamzdelį laikykite šiek tiek žemyn ir horizontaliai.
2) Pipetės galiuku palieskite kraujo lašą.
3) Kapiliarinis judėjimas automatiškai pritrauks kraujo mėginį prie užpildymo linijos ir sustos.
4) Imdami kraujo mėginį, nespauskite ir neužblokuokite oro išleidimo angos.
5) Surinkite kraują iki užpildymo linijos.
Įspėjimas: Imant kraujo mėginį svarbu nespausti kapiliarinio vamzdelio galvutės. Spauskite vamzdelio galvutę tik tada, kai reikia įpilti kraujo į tyrimo juostelę.
Testo atlikimas
9 Žingsnis.
Užlašinkite kraujo mėginį ant tyrimo skylės ir palaukite 2 minutes prieš apversdami tyrimo rinkinį.
Neapverskite testo rinkinio anksčiau nei 2 minutės.
Įspėjimas: Spauskite galvutę, kol į kapiliarinį vamzdelį pritekės reikiamas kiekis kraujo. Jei į tyrimo angą lašinsite nepakankamai kraujo, rezultatas gali būti netikslus.
Įspėjimas: Mėginio langas turi būti visiškai padengtas 10 ul kapiliariniu krauju. Jei kraujo mėginys buvo suterštas arba buvo užlašinta per mažai kraujo, išmeskite tyrimo rinkinį ir pakartokite tyrimą su nauju rinkiniu.
10 Žingsnis:
Apverskite testo rinkinį po 2 minučių ir per 30 sekundžių raskite rezultatui artimiausią spalvą. Tyrimo rezultartas PRIVALO būti vertinamas per 2 minutes 30 sekundžių nuo kraujo mėginio užlašinimo.
Spalva turi būti lyginama nuo 2 minučių iki 2 minučių 30 sekundžių po kraujo mėginio užlašinimo. Jei vertinsite per anksti, galite gauti netikslius rezultatus, nes spalva vis dar gali vystytis. Panašiai, jei vertinsite per vėlai, spalva gali išblukti. Tikslus laikas yra būtinas, norint užtikrinti optimalius rezultatus. Tyrimo sritis, kuri atrodo šviesesnė nei 99mg/dl spalvų blokas, turėtų būti aiškinama kaip cholesterolio rezultatas. Tyrimo sritis, kuri atrodo tamsesnė nei 250 mg/dL spalvų blokas, turėtų būti interpretuojama kaip cholestrolio rezultatas didesnis nei 250 mg/dl.
11 Žingsnis.
Panaudotą tyrimo rinkinį, kapiliarinį vamzdelį ir lancetą po tyrimo reikia išmesti pagal vietines taisykles.
NUMATOMOS VERTĖS
->Suaugusieji (visiems 20 metų ir vyresniems suaugusiems)
Suaugusieji
(visiems 20 metų ir vyresniems suaugusiems)
<200 mg/dL (<5.18 mmol/L): Pageidautina
200-239 mg/dL(5.18-6.19 mmol/L): Ribinė
>= 240(>= 6.22 mmol/L): Pavojinga
Vaikai
mg/dL (4,40–5,15 mmol/L): Ribinė
>= 200 (>=5,18 mmol/L): Pavojinga
PRINCIPAS
BIOZEK bendrojo cholesterolio savikontrolės testų rinkiniai yra pagrįsti fermentine reakcija bendram cholesteroliul matuoti. Kai ant QUCARE® Bendrojo Cholesterolio kiekio nustatymo testo užlašinamas bendras kraujas, cheminė reakcija sukelia tyrimo srities spalvos pasikeitimą.
CHEMINĖ SUDĖTIS:
Cholesterolio esterazė 200 vnt
Cholesterolio oksidazė 45 vnt
Peroksidazė 100 vnt
Amincentipiranas 0,1 mg
LAIKYMAS IR TVARKYMAS
Tyrimo juostelę laikykite 2-30 °C temperatūroje iki galiojimo datos, nurodytos ant folijos maišelio ar dėžutės. Neužšaldyti. Saugoti nuo karščio ir tiesioginių saulės pindulių. Nenaudoti pasibaigus galiojimo laikui. Nelieskite juostelės reagento srities.
PROCEDŪROS APRIBOJIMAI
Buvo atliki tyrimai, siekiant ištirti medžiagas, kurios gali trukdyti šiems bandymams. Rezultatai pateikiami žemiau:
Žinomos trukdančios medžiagos, esant tokiai kiekvienos medžiagos koncentracijai, reikšmingo poveiklo nepastebėta.
Askorbo rūgštis: 3 mg/dL
Bilirubinas: 20 mg/dL
Kreatininas: 30mg/dl
Hemoglobinas: 400mg/dL
Karbamidas: 500mg/dL
EDTA (antikoaguliantas): 640 mg/dl
Heparinas-Litis (Antikoagultantas): 100mg/dL.
Hematokritas: Nuo 30 ild 55% neturi įtakos bandymo rezultatans.
Vaistas: Dopaminas, Gentizo rūgštis ir metildopas gali sumažinti tyrimo rezultatus.
VEIKIMO CHARAKTERISTIKOS
Tyrimas buvo atliktas naudojant mėginius, kuriuose buvo žinomos cholesterolio vertės. Kiekvienas mėginys buvo tiriamas dešimt kartų su QUCARE® Bendrojo Cholesterolio kiekio nustatymo rinkiniu. Rezultatų sutapimas viršijo 93 proc
Tikslumas.
Buvo atliktas klinikinis tyrimas, kurio metu buvo lyginamas BIOZEK Bendrojo Cholesterolio savikontrolės testas su etaloniniu metodu (BECKMAN COULTER AU5800). Šis klinikinis tyrimas buvo atliktas naudojant 80 veninio kraujo mėginių. Profesionalų ir pasauliečių palyginimo rezultatai atskleidė labai didelį atitikimą tarp 90-96 proc.
DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
K) Ar rezultatai gali būti neteisingi?
Taip, galite gauti neteisingą rezultata, jei: Jūs rezultatą vertinote prieš 2 minutes arba po 2 minučių 30 sekundžių.
Tyrimą atlikote tiesioginiuose saulės spinduliuose arba garų pilname vonios kambaryje.
Tyrimo rinkinys buvo laikomas arba naudojamas aukštesnėje nei maksimalioje temperatūroje (30°)
Tyrimui atlikti panaudojote nepakankamai kraujo.
K) Ar reikia būti nevalgius prieš atliekant tyrimą?
Nevalgyti prieš atliekant testą nebūtina, nebent jau vartojate vaistus nuo cholesterolio.
K) Ką reiškia mano bendras cholesterolio kiekis
Jūsų tyrimo rezultatai pateks į vieną iš 3 medicininės rizikos grupių (žr. Nurnatomos vertės), apibrėžtų Nacionalinėje švietimo apie cholesterolį programoje.
Nacionalinė švietimo apie cholesterolį programa rekomenduoja įvertinti dviejų ar trijų cholesterolio tyrimo rezultatų vidurkį. Vienkartinis tyrimas gall neduoti galutinio ar tipiško rezultato.
Jūsų cholesterolio lygis gali skirtis, jei esate nėščia, vartojate kontraceptines ar estrogenų pakaitalų tabletes arba turite tam tikrų sveikatos sutrikimų ar neseniai sirgote.
Aukštas bendrojo cholesterolio kiekis yra tik vienas iš širdies ligų rizikos veiksnių. Kiti rizikos veiksniai yra rūkymas, aukštas kraujospūdis, širdies ligų šeimos istorija, dieta, kurioje gausu sočiųjų riebalų, ir nepakankarnas fizinis krūvis.
K) Ką daryti, jei bendrojo cholesterolio lygis yra didesnis nei normalus?
Gautą rezultatą reikia rimtai apsvarstyti, nors pavienis aukštas cholesterolio kiekis nėra reikšmingas. Jei cholesterolio kiekis yra aukštas, turėtumėte apsilankyti pas gydytoją, kuris pakartos tyrimą kitu metodu.