Tramadolor ID 150mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės N50
- Receptinis
- Kompensuojamas
-
Forma: modifikuoto atpalaidavimo tabletės
-
Kiekis: 50
-
Stiprumas : 150mg
-
ATC kodas : N02AX02
vartojamas vidutinio stiprumo ar stipriam skausmui malšinti.
Tramadolor ID 150mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės N50
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Tramadolor ID 100 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės
Tramadolor ID 150 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės
Tramadolor ID 200 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės
tramadolio hidrochloridas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
- Kas yra Tramadolor ID ir kam jis vartojamas
- Kas žinotina prieš vartojant Tramadolor ID
- Kaip vartoti Tramadolor ID
- Galimas šalutinis poveikis
- Kaip laikyti Tramadolor ID
- Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Tramadolor ID ir kam jis vartojamas
Tramadolor ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių veiklioji medžiaga tramadolis yra centrinio poveikio vaistas nuo skausmo. Jis priklauso opioidų grupei. Tramadolis skausmą malšina todėl, kad daro poveikį specifinėms galvos ir nugaros smegenų nervų ląstelėms.
Tramadolor ID vartojamas vidutinio stiprumo ar stipriam skausmui malšinti.
2. Kas žinotina prieš vartojant Tramadolor ID
Tramadolor ID vartoti draudžiama:
- jeigu yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu ūmiai apsinuodyta alkoholiu, vaistais nuo nemigos, centrinio poveikio vaistais nuo skausmo, opioidais (stipriais vaistais nuo skausmo) ar kitokiais psichotropiniais vaistais (vaistais, veikiančiais nuotaiką, valią ir emocijas);
- jeigu vartojama MAO inhibitorių (tam tikrų vaistų, veikiančių nuotaiką, valią, emocijas ir traukulius) arba jų buvo vartojama paskutinių 14 parų laikotarpiu prieš pradedant gerti tablečių Tramadolor ID (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Tramadolor ID“);
- jeigu sergama epilepsija, kuri gydymo metu gali būti nepakankamai kontroliuojama.
Jei yra potraukis vaistams, Tramadolor ID, kaip narkotikų pakaitalo, o taip pat narkotikų nutraukimo simptomams gydyti, vartoti negalima.
Tramadolor ID netinka jaunesniems negu 12 metų vaikams.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Tramadolor ID.
Atsargumo priemonių reikia jeigu:
- manoma, kad gali būti priklausomumas nuo kitokių skausmą malšinančių vaistų, t. y. opioidų;
- dėl neaiškių priežasčių sutrikusi sąmonė;
- pacientas ištiktas šoko;
- pasunkėjęs kvėpavimas;
- yra galvos traumos ar padidėjusio spaudimo kaukolės viduje sukeltas sutrikimas arba yra per didelio jautrumo stipriems vaistams nuo skausmo (opioidams) sukelta reakcija;
- pacientas serga kepenų ar inkstų liga;
- pacientas jautriai reaguoja į opiatus;
- yra polinkis į epilepsiją ar priepuolius.
- Jus kamuoja depresija ir vartojate antidepresantų, nes kai kurie iš jų gali sąveikauti su tramadoliu (žr. „Kiti vaistai ir Tramadolor ID“).
Jei yra bet kuri minėta liga ar būklė, prieš vartojant vaisto reikia pasakyti gydytojui.
Su miegu susiję kvėpavimo sutrikimai
Tramadolor ID gali sukelti su miegu susijusių kvėpavimo sutrikimų: miego apnėją (periodinius kvėpavimo sustojimus miegant) ir su miegu susijusią hipoksemiją (mažą deguonies kiekį kraujyje). Gali pasireikšti tokie simptomai kaip periodiniai kvėpavimo sustojimai miegant, prabudimas naktį dėl dusulio, sunkumas miegoti nepabudus arba didelis mieguistumas dieną. Jeigu Jums ar kitam žmogui pasireiškė šie simptomai, pasakykite gydytojui. Gydytojas gali nuspręsti sumažinti dozę.
Jeigu vartojant Tramadolor ID pasireiškė bet kuris iš šių simptomų, pasakykite gydytojui arba vaistininkui:
Didelis nuovargis, apetito stoka, stiprus pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas arba žemas kraujospūdis. Tai gali rodyti, kad Jums išsivystė antinksčių nepakankamumas (žemas kortizolio lygis). Jeigu pasireiškė šių simptomų, pasakykite gydytojui, kuris nuspręs, ar reikia papildomai vartoti hormonų.
Tramadolį kepenyse transformuoja tam tikras fermentas. Kai kurių žmonių organizme šis fermentas veikia kiek kitaip ir tai gali turėti skirtingos įtakos jų organizmui. Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti nepakankamas nuskausminamasis poveikis, o kitiems kyla didesnė tikimybė patirti sunkų šalutinį poveikį. Jeigu Jums pasireikštų bent vienas iš šių šalutinių reiškinių: sulėtėjęs arba paviršutiniškas kvėpavimas, sumišimas, mieguistumas, susitraukę vyzdžiai, pykinimas arba vėmimas, vidurių užkietėjimas, nenoras valgyti, – nebevartokite šio vaisto ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.
Epilepsijos priepuolių buvo pacientams, kurie vartojo tramadolio rekomenduojamomis dozėmis. Epilepsijos priepuolių rizika gali padidėti jeigu vartojate didesnę nei rekomenduojama didžiausia paros dozė 400 mg, arba jeigu kartu vartojate vaistus, mažinančius priepuolių slenkstį (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Tramadolor ID“).
Tramadolor ID vartokite atsargiai, jeigu esate jautrus vaistams, kurių sudėtyje yra opiatų grupės veikliųjų medžiagų (tokių, kaip kodeinas, morfinas).
Be to, atsargumas būtinas šio vaisto vartojant pacientams, kuriems yra pasunkėjęs kvėpavimas arba kurie vartoja didelę Tramadolor ID dozę, nes tokiais atvejais negalima paneigti kvėpavimo slopinimo galimybės.
Esama nedidelės rizikos, kad Jūs galite patirti vadinamąjį serotonino sindromą, kuris gali pasireikšti suvartojus tramadolio vieno arba kartu su tam tikrais antidepresantais. Jei jaučiate kokių nors simptomų, susijusių su šiuo pavojingu sindromu, nedelsdami kreipkitės į gydytoją (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).
Jeigu vartojant Tramadolor ID atsiranda bet kuri iš minėtų problemų arba ši informacija Jums buvo aktuali kažkada anksčiau, reikia pasakyti gydytojui.
Tolerancija, pripratimas ir priklausomybė
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra tramadolio, kuris yra opioidinis vaistas. Pakartotinis opioidų vartojimas gali sumažinti vaisto veiksmingumą (Jūsų organizmas prie jo pripranta, o tai vadinama tolerancija). Pakartotinis Tramadolor ID vartojimas taip pat gali sukelti pripratimą, piktnaudžiavimą ir priklausomybę, o tai gali baigtis gyvybei pavojingu perdozavimu. Šių šalutinių poveikių rizika gali padidėti vartojant didesnes dozes ir esant ilgesnei vartojimo trukmei.
Dėl pripratimo ar priklausomybės galite pajusti, kad nebegalite kontroliuoti, kiek vaisto Jums
reikia vartoti ar kaip dažnai jo vartoti.
Pripratimo ar priklausomybės rizika kiekvienam asmeniui yra skirtinga. Gali būti, kad turite
didesnę riziką priprasti ar tapti priklausomi nuo Tramadolor ID, jeigu:
- Jūs arba kas nors Jūsų šeimoje kada nors piktnaudžiavo arba buvo priklausomi nuo alkoholio, receptinių vaistų arba nelegalių preparatų (buvo „priklausomybė“);
- Jūs rūkote;
- Jūs kada nors turėjote problemų dėl savo nuotaikos (pasireiškė depresija, nerimas arba asmenybės sutrikimas) arba gydėtės pas psichiatrą dėl kitų psichinės sveikatos ligų.
Jei vartodami Tramadolor ID pastebėsite bet kurį iš toliau išvardytų požymių, tai gali būtipožymis, kad pripratote arba išsivystė priklausomybė:
- turite vartoti vaisto ilgiau nei nurodė gydytojas;
- turite vartoti didesnę dozę nei nurodė gydytojas;
- Jūs vartojate vaistą dėl kitų priežasčių nei nurodyta recepte, pavyzdžiui, kad išliktumėte ramus arba jis padėtų užmigti;
- pakartotinai nesėkmingai bandėte nutraukti vaisto vartojimą arba kontroliuoti jo vartojimą;
- nustoję vartoti vaistą, pasijutote blogai, o vėl pradėję vartoti – pasijutote geriau (tai nutraukimo poveikis).
Jei pastebėjote bet kurį iš šių požymių, pasikonsultuokite su gydytoju, kad aptartumėte Jums tinkamiausią gydymo būdą, įskaitant tai, kada reikia nutraukti vaisto vartojimą ir kaip saugiai tai padaryti (žr. 3 skyrių „Nustojus vartoti Tramadolor ID“).
Vaikams ir paaugliams
Tramadolor ID modifikuoto atpalaidavimo tabletės jaunesniems negu 12 metų vaikams netinka (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Tramadolor ID“).
Tramadolio nerekomenduojama skirti vaikams, kuriems yra kvėpavimo sutrikimų, kadangi šiems vaikams gali pasireikšti sunkesni tramadolio toksinio poveikio simptomai.
Senyviems pacientams
Vyresniems nei 75 metų pacientams vaisto reikia skirti atsargiai, kadangi pailgėja tramadolio išsiskyrimas iš organizmo (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Tramadolor ID“).
Kiti vaistai ir Tramadolor ID
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nuskausminantis Tramadolor ID poveikis gali susilpnėti ir gydomojo poveikio trukmė gali sutrumpėti kartu vartojant vaistus, kuriuose yra šios veikliosios medžiagos:
- karbamazepinas (vaistas nuo epilepsijos);
- pentazocinas, nalbufinas arba buprenorfinas (skausmą malšinantys vaistai);
- ondansetronas (vaistas nuo pykinimo).
Šalutinio poveikio rizika padidėja:
- jeigu vartojate vaistų, kurie gali sukelti konvulsijas (priepuolius), tokių, kaip tam tikri antidepresantai ar antipsichoziniai vaistai. Traukulių atsiradimo rizika gali būti didesnė jeigu Jūs tuo pačiu laiku vartojate Tramadolor ID. Jūsų gydytojas paaiškins, ar Tramadolor ID Jums tinka;
- jeigu vartojate tam tikrų antidepresantų. Tramadolor ID gali sąveikauti su šiais vaistais ir gali pasireikšti serotonino sindromas (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“);jeigu kartu su Tramadolor ID vartojate kitų vaistų, slopinančių centrinės nervų sistemos veiklą, pvz., vaistų nuo kosulio, migdomųjų, kai kurių vaistų nuo skausmo, nerimo ar kai kurių pakaitiniam gydymui nuo priklausomybės vaistams vartojamų vaistų. Tokiu atveju padidėja kvėpavimo slopinimo rizika. Minėtų vaistų perdozavus, kvėpavimas gali net sustoti;
- jeigu kartu vartojate vaistų, kurie sutrikdo normalų kraujo krešėjimą, vadinamųjų kumarolo darinių (pvz., varfarino). Gali stiprėti šių vaistų antikoaguliacinis poveikis, todėl po oda gali atsirasti taškinių kraujosruvų (ekchimozių);
- jeigu vartojate gabapentino arba pregabalino epilepsijai arba skausmui, kurį sukelia nervų sutrikimai (neuropatinio skausmo), gydyti.
Kita galima sąveika
Tramadolor ID nevartokite kartu su MAO inhibitoriais (vaistais nuo patologiškai blogos nuotaikos, t. y. depresijos ar Parkinsono ligos) arba jeigu šių vaistų vartojote paskutines 14 parų prieš pradėdami gydytis Tramadolor ID, kadangi gali atsirasti gyvybei pavojinga sąveika, dėl kurios sutrinka CNS, kvėpavimo ir kraujotakos centrų veikla.
Tramadolor ID vartojimas kartu su raminamaisiais vaistais, tokiais kaip benzodiazepinai ar į benzodiazepinus panašūs vaistai, padidina mieguistumo, kvėpavimo pasunkėjimo (kvėpavimo slopinimo), komos riziką ir gali būti pavojingas gyvybei. Todėl šių vaistų vartoti kartu galima tik tuo atveju, jeigu kitoks gydymas nėra įmanomas.
Tačiau, jeigu Jūsų gydytojas Jums skiria Tramadolor ID kartu su raminamaisiais vaistais, dozė ir gydymo trukmė bus ribojama Jūsų gydytojo.
Pasakykite savo gydytojui apie visus raminamuosius vaistus kuriuos vartojate, ir atidžiai laikykitės gydytojo dozavimo rekomendacijų. Gali būti pravartu informuoti draugus ar artimuosius apie aukščiau aprašytus požymius ir simptomus. Jeigu tokie simptomai pasireiškia, pasitarkite su gydytoju.
Kitos veikliosios medžiagos, kurios yra žinomi kepenų fermentų inhibitoriai, pvz., cimetidinas, ketokonazolas, ritonaviras ir eritromicinas, gali slopinti Tramadolor ID veikliosios medžiagos tramadolio metabolizmą, todėl gali pailgėti ir sustiprėti skausmą malšinantis poveikis.
Tramadolor ID vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Gydymo Tramadolor ID metu negerkite alkoholio, kadangi jis gali sustiprinti minėto vaisto poveikį.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Duomenų apie saugumą gydant nėščias moteris Tramadolor ID nepakanka,
todėl nėščioms moterims tramadolio vartoti nerekomenduojama. Nėštumo metu pakartotinai vartojant Tramadolor ID, vaisius gali priprasti prie tramadolio, todėl naujagimiui gali atsirasti šio vaisto nutraukimo simptomų.
Tramadolis išsiskiria į motinos pieną. Dėl šios priežasties žindymo laikotarpiu Tramadolor ID negalima vartoti daugiau kaip kartą arba, jeigu Tramadolor ID pavartotumėte daugiau nei kartą, reikėtų nutraukti žindymą.
Poregistracinių tyrimų duomenys neparodė, kad tramadolis darytų įtaką vaisingumui.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Tramadolor ID be kitų poveikių, gali sukelti mieguistumą, svaigulį, dėl kurių gali sutrikti gebėjimas reaguoti. Jeigu pajutote, kad sutriko gebėjimas reaguoti, nevairuokite transporto priemonių, ir nevaldykite veikiančių įrenginių.
Tramadolor ID sudėtyje yra laktozės.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Informacija diabetikams. Modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra mažiau negu 0,01 santykinio vieneto angliavandenių.
Šio vaisto modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.
3. Kaip vartoti Tramadolor ID
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Prieš pradedant gydymą ir reguliariai gydymo metu, gydytojas aptars su Jumis, ko galite tikėtis
iš Tramadolor ID vartojimo, kada ir kiek laiko reikia jį vartoti, kada reikia kreiptis į gydytoją ir kada jo vartojimą reikia nutraukti (taip pat žr. 2 skyrių).
Dozavimas turi būti priderintas prie Jūsų skausmo intensyvumo ir Jūsų individualaus jautrumo skausmui. Paprastai turi būti vartojama mažiausia skausmą malšinanti dozė.
Jei nerekomenduota kitaip, Tramadolor ID tabletes reikia dozuoti taip, kaip nurodyta toliau.
Dozavimas vyresniems negu 12 metų pacientams
Gerkite du kartus per parą (rekomenduojama iš ryto ir vakare) po 100 mg tramadolio.
Jei skausmas sumažėja nepakankamai, vienkartinę dozę gydytojas gali padidinti, t.y. Jums reikės gerti du kartus per parą po 150‑200 mg.
Vaisto vartoti reikia ne dažniau kaip kas 8 valandas.
Svarbiausia būtina nustatyti mažiausią skausmą slopinančią dozę.
Per parą daugiau negu 400 mg tramadolio nevartokite, išskyrus ypatingus atvejus.
Vartojimas vaikams
Tramadolor ID modifikuoto atpalaidavimo tabletės jaunesniems negu 12 metų vaikams netinka.
Senyviems pacientams
Jei senyvo žmogaus (ne vyresnio kaip 75 metų), kepenų ir inkstų veikla nesutrikusi, paprastai dozės koreguoti nebūtina.
Senyviems (vyresniems negu 75 metų) pacientams tramadolio šalinimas gali būti pailgėjęs. Jūsų gydytojas gali rekomenduoti pailginti dozavimo intervalą.
Pacientams, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi
Pacientai, kuriems yra sunkus inkstų ir (arba) kepenų nepakankamumas, Tramadolor ID turi nevartoti. Jeigu Jūsų atveju nepakankamumas yra lengvas ar vidutinio sunkumo, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti pailginti dozavimo intervalą.
Nurodymas
Rekomenduojamas dozavimas yra orientacinis. Svarbiausia būtina nustatyti mažiausią skausmą slopinančią dozę. Malšinant lėtinį skausmą, vaistą reikėtų vartoti tik nurodytais intervalais.
Vartojimo metodas
Modifikuoto atpalaidavimo tabletę gerkite nekramtytą, nesutrupintą ir nedalytą, užsigerkite pakankamu kiekiu skysčio (pvz., stikline vandens). Vaistą galite vartoti su maistu arba nevalgius.
Labai svarbu nevartoti Tramadolor ID ilgiau negu reikia.
Gali išsivystyti tolerancija, psichinė ir fizinė priklausomybė, ypač po ilgalaikio vartojimo.
Ką daryti pavartojus per didelę Tramadolor ID dozę
Paprastai tai nesukelia kokių nors neigiamų pasekmių. Toliau vartokite Tramadolor ID įprastai skausmo metu.
Jeigu pavartojote labai didelę Tramadolor ID dozę, gali pasireikšti šie simptomai: susiaurėję vyzdžiai, vėmimas, žemas kraujo spaudimas, atsiranda kraujotakos nepakankamumas, pritemsta sąmonė (gali net ištikti koma), prasideda epileptiforminiai traukuliai, kvėpavimo slopinimas (gali ištikti jo paralyžius).
Jeigu pastebėjote kurį nors iš šių simptomų, arba jeigu vaikas netyčia pavartojo Tramadolor ID, nedelsdami susisiekite su artimiausiu gydytoju ar ligonine, kad Jums padėtų!
Pamiršus pavartoti Tramadolor ID
Jei užmiršote išgerti vienkartinę dozę, skausmas gali atsinaujinti. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau reikia gerti vaisto taip, kaip įprasta.
Nustojus vartoti Tramadolor ID
Negalima staigiai nutraukti šio vaisto vartojimo, nebent taip nurodytų Jūsų gydytojas. Jeigu norėtumėte nustoti vartoti šį vaistą, pirmiausia dėl to pasitarkite su savo gydytoju, ypač jeigu vartojate šį vaistą ilgą laiką. Gydytojas informuos Jus, kada ir kaip reikia nutraukti šio vaisto vartojimą, pvz., laipsniškai sumažinant jo dozę, kad nereikalingų šalutinių reiškinių (abstinencijos simptomų) atsiradimo tikimybė būtų kuo mažesnė.
Gydymo Tramadolor ID nutraukimas paprastai jokių padarinių nesukelia. Vis dėlto, keliems pacientams, vartojusiems Tramadolor ID ilgesnį laiką, nutraukus vaisto vartojimą pasireiškė neramumas, nerimas, padidėjęs nervingumas, nemiga, hiperkinezija, atsirado virškinimo trakto negalavimų. Jeigu baigus gydymą Tramadolor ID pasireiškia bet kuris iš minėtų šalutinių poveikių, reikia pasitarti su gydytoju.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
- svaigulys;
- pykinimas.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
- galvos skausmas;
- mieguistumas;
- vėmimas;
- vidurių užkietėjimas;
- burnos džiūvimas;
- prakaitavimas;
- nuovargis.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
- širdies ir kraujagyslių sistemos reguliacijos sutrikimas (palpitacija, širdies susitraukimų padažnėjimas, silpnumo priepuoliai ir kraujotakos nepakankamumas). Toks nepageidaujamas poveikis dažniau gali pasireikšti leidžiant vaistinį preparatą į veną ir pacientams fizinio krūvio metu;
- žiaukčiojimas;
- virškinimo trakto dirginimas ( spaudimo pojūtis skrandžio srityje, vidurių pūtimas), viduriavimas;
- odos reakcijos (pvz., niežėjimas, išbėrimas, dilgėlinė).
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):
- alerginės reakcijos (pvz., dusulys, bronchų spazmas, švokštimas, staigus poodinių audinių, ypač lūpų, gerklės, liežuvio, pabrinkimas [angioneurozinė edema]) ir anafilaksija (sunki sisteminė alerginė reakcija);
- apetito pokyčiai;
- haliucinacijos, sumišimas, miego sutrikimas, kliedesys, nerimas, ir košmariški sapnai;
- jutimo sutrikimai (dilgčiojimo, dūrimo, perštėjimo pojūtis [parestezija], drebulys, epilepsiniai traukuliai, nevalingas raumenų susitraukinėjimas, nenormali koordinacija, apalpimas, tarsenos sutrikimai.);
- miozė (vyzdžių susitraukimas), miglotas matymas, vyzdžių išsiplėtimas;
- širdies susitraukimų suretėjimas (bradikardija);
- kvėpavimo slopinimas, dusulys.
- raumenų jėgos susilpnėjimas;
- šlapinimosi sutrikimai (pasunkėjęs šlapinimasis, šlapimo susilaikymas).
- kraujospūdžio padidėjimas;
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
- sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje
- žagsėjimas;
- serotonino sindromas, kuris gali pasireikšti kaip psichikos būklės pokyčiai (pvz., susijaudinimas, haliucinacijos, koma) ir kaip kitokie reiškiniai, pavyzdžiui, karščiavimas, širdies susitraukimų dažnio padidėjimas, nestabilus kraujospūdis, nevalingi trūkčiojimai, raumenų standumas, koordinacijos sutrikimas ir (arba) virškinimo trakto simptomai (tokie, kaip pykinimas, vėmimas, viduriavimas) (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Tramadolor ID“).
Pavartojus tramadolio gali pasireikšti psichinių nepageidaujamų reakcijų, kurios gali skirtis pagal stiprumą ir prigimtį (atsižvelgiant į asmenines savybes ir gydymo trukmę). Tai gali būti nuotaikos pokyčiai (paprastai pakili nuotaika, kartais – prislėgta), aktyvumo pokyčiai (paprastai slopinimas, kartais – padidėjimas) ir pažinimo bei jutimų pokyčiai (pvz., neryžtingas elgesys, suvokimo sutrikimai). Gali pasireikšti priklausomybė nuo narkotiko;
Pastebėta astmos pasunkėjimo atvejų, tačiau ar toks pokytis priklauso nuo tramadolio poveikio, nenustatyta.
Nutraukus gydymą gali atsirasti nutraukimo simptomų (žr. 3 skyriuje „Nustojus vartoti Tramadolor ID“).
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, arba slaugytojui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite užpildyti ir pateikti Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje https://vvkt.lrv.lt/lt/ nurodytais būdais arba paskambinti nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.“
5. Kaip laikyti Tramadolor ID
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikykite šį vaistą saugioje ir patikimoje vietoje, kur jo negalės pasiekti kiti žmonės. Jis gali
Sukelti rimtą žalą ir būti mirtinas žmonėms, jei jis jiems nebuvo paskirtas.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės po „EXP“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Tramadolor ID sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra tramadolio hidrochloridas.
Vienoje modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 100 mg tramadolio hidrochlorido, t.y. 8,3 mg greitai atsipalaiduojančio tramadolio hidrochlorido ir 91,7 mg lėtai atsipalaiduojančio tramadolio hidrochlorido.
Vienoje Tramadolor ID 150 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 150 mg tramadolio hidrochlorido, t. y. 12,5 mg greitai atsipalaiduojančio tramadolio hidrochlorido ir 137,5 mg lėtai atsipalaiduojančio tramadolio hidrochlorido.
Vienoje Tramadolor ID 200 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 200 mg tramadolio hidrochlorido, t. y. 16,7 mg greitai atsipalaiduojančio tramadolio hidrochlorido ir 183,3 mg lėtai atsipalaiduojančio tramadolio hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos.
Greitai veikliąją medžiagą atpalaiduojančio sluoksnio sudėtis: laktozė monohidratas, kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas.
Lėtai veikliąją medžiagą atpalaiduojančio sluoksnio sudėtis: laktozė monohidratas, hipromeliozė, povidonas K 25, magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, hidrintas ricinų aliejus, chinolino geltonasis (E104), indigokarminas (E132), aliuminio hidroksidas.
Tramadolor ID išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tramadolor ID 100 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra baltos ir žalios spalvos, dvisluoksnės (viršutinis sluoksnis žalias, apatinis baltas), apvalios, plokščios, kurių vienoje pusėje yra ženklas „TR/100 R“.
Tramadolor ID 150 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra baltos ir žalios spalvos, dvisluoksnės (viršutinis sluoksnis žalias, apatinis baltas), apvalios, plokščios, kurių vienoje pusėje yra ženklas „TR/150 R“.
Tramadolor ID 200 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra baltos ir žalios spalvos, dvisluoksnės (viršutinis sluoksnis žalias, apatinis baltas), apvalios, plokščios, kurių vienoje pusėje yra ženklas „TR/200 R“.
Vienoje Tramadolor ID 100 mg kartono dėžutėje yra 30 arba 50 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.
Vienoje Tramadolor ID 150 mg ir Tramadolor ID 200 mg kartono dėžutėje yra 10, 30 arba 50 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas
Sandoz d.d.
Verovškova 57
1000 Ljubljana
Slovėnija
Gamintojas
Salutas Pharma GmbH
Otto-von-Guericke Allee 1
D-39179 Barleben
Vokietija
arba
LEK S.A.
50 C Domaniewska Str.
02-672 Warszawa
Lenkija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Tel. +370 5 263 60 37
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2024-09-30.
Gerbiamasis paciente!
Tabletės „Tramadolor ID“ yra dvisluoksnės: iš vieno sluoksnio veiklioji medžiaga atsipalaiduoja greitai, iš kito lėtai. Santrumpa ID reiškia, kad poveikis prasideda iš karto (angl. Initial) ir trunka ilgai (angl. Depot).
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje https://vvkt.lrv.lt/lt/.
Kompensavimo sąlygos
D76 Kai kurios ligos, pažeidžiančios limforetikulinį audinį ir retikuliohistiocitinę sistemą
C00 Lūpos piktybinis navikas
C01 Liežuvio šaknies piktybinis navikas
C02 Kitų ir nepatikslintų liežuvio dalių piktybinis navikas
C03 Dantenos piktybinis navikas
C04 Burnos dugno piktybinis navikas
C05 Gomurio piktybinis navikas
C06 Kitų ir nepatikslintų burnos ertmės dalių piktybinis navikas
C07 Paausinės seilių liaukos piktybinis navikas
C08 Kitų ir nepatikslintų didžiųjų seilių liaukų piktybinis navikas
C09 Migdolo piktybinis navikas
C10 Burnaryklės piktybinis navikas
C11 Nosiaryklės piktybinis navikas
C12 Kriaušinės kišenės piktybinis navikas
C13 Gerklaryklės piktybinis navikas
C14 Kitų ir nepatikslintų lūpos, burnos ertmės ir ryklės dalių piktybinis navikas
C15 Stemplės piktybinis navikas
C16 Skrandžio piktybinis navikas
C17 Plonosios žarnos piktybinis navikas
C18 Storosios (gaubtinės) žarnos piktybinis navikas
C19 Tiesiosios ir riestinės gaubtinės žarnos jungties piktybinis navikas
C20 Tiesiosios žarnos piktybinis navikas
C21 Išangės ir išangės kanalo piktybinis navikas
C22 Kepenų ir intrahepatinių tulžies latakų piktybinis navikas
C23 Tulžies pūslės piktybinis navikas
C24 Kitų ir nepatikslintų tulžies takų dalių piktybinis navikas
C25 Kasos piktybinis navikas
C26 Kitų ir nepatikslintų virškinimo organų piktybinis navikas
C30 Nosies ertmės ir vidurinės ausies piktybinis navikas
C31 Prienosinių ančių piktybinis navikas
C32 Gerklų piktybinis navikas
C33 Trachėjos piktybinis navikas
C34 Broncho ir plaučio piktybinis navikas
C37 Užkrūčio liaukos piktybinis navikas
C38 Širdies, tarpuplaučio ir krūtinplėvės piktybinis navikas
C39 Kitų ir nepatikslintų kvėpavimo sistemos ir krūtinės ląstos organų piktybinis navikas
C40 Galūnių kaulo ir sąnarinės kremzlės piktybinis navikas
C41 Kitų ir nepatikslintų lokalizacijų kaulo ir sąnarinės kremzlės piktybinis navikas
C43 Odos piktybinė melanoma
C44 Kiti odos piktybiniai navikai
C45 Mezotelioma
C46 Kapoši (Kaposi) sarkoma
C47 Periferinių nervų ir autonominės (vegetacinės) nervų sistemos piktybinis navikas
C48 Retroperitoninio tarpo ir pilvaplėvės piktybinis navikas
C49 Kito jungiamojo ir minkštųjų audinių piktybinis navikas
C50 Krūties piktybinis navikas
C51 Vulvos piktybinis navikas
C52 Makšties piktybinis navikas
C53 Gimdos kaklelio piktybinis navikas
C54 Gimdos kūno piktybinis navikas
C55 Gimdos piktybinis navikas, nepatikslintos vietos
C56 Kiaušidės piktybinis navikas
C57 Kitų ir nepatikslintų moters lyties organų piktybinis navikas
C58 Placentos piktybinis navikas
C60 Varpos piktybinis navikas
C61 Priešinės liaukos (prostatos) piktybinis navikas
C62 Sėklidės piktybinis navikas
C63 Kitų ir nepatikslintų vyro lyties organų piktybinis navikas
C64 Inksto, išskyrus inksto geldelę, piktybinis navikas
C65 Inksto geldelės piktybinis navikas
C66 Šlapimtakio piktybinis navikas
C67 Šlapimo pūslės piktybinis navikas
C68 Kitų ir nepatikslintų šlapimo organų piktybinis navikas
C69 Akies ir akies priedų piktybinis navikas
C70 Smegenų dangalų piktybinis navikas
C71 Smegenų piktybinis navikas
C72 Nugaros smegenų, galvinių nervų ir kitų centrinės nervų sistemos dalių piktybinis navikas
C73 Skydliaukės piktybinis navikas
C74 Antinksčio piktybinis navikas
C75 Kitų vidaus sekrecijos liaukų ir susijusių struktūrų piktybinis navikas
C76 Kitų ir netiksliai apibrėžtų lokalizacijų piktybinis navikas
C77 Metastazinis ir nepatikslintas limfmazgių piktybinis navikas
C78 Kvėpavimo ir virškinimo organų metastazinis piktybinis navikas
C79 Kitų lokalizacijų metastazinis piktybinis navikas
C80 Nenurodytų lokalizacijų piktybinis navikas
C81 Hodžkino (Hodgkin) limfoma
C82 Folikulinė [mazgelinė] ne Hodžkino (non-Hodgkin) limfoma
C83 Difuzinė ne Hodžkino (non-Hodgkin) limfoma
C84 Periferinės ir odos T ląstelių limfomos
C85 Kiti ir nepatikslinti ne Hodžkino (non-Hodgkin) limfomos tipai
C86 Kita patikslintų tipų T/NK ląstelių limfoma
C88 Piktybinės imunoproliferacinės ligos
C90 Dauginė mieloma ir piktybiniai plazminių ląstelių navikai
C91 Limfoidinė leukemija
C92 Mieloidinė leukemija
C93 Monocitinė leukemija
C94 Kitos patikslinto ląstelių tipo leukemijos
C95 Nepatikslinto ląstelių tipo leukemija
C96 Kiti ir nepatikslinti limfinio, kraujodaros ir jiems giminingų audinių piktybiniai navikai
C97 Pirminiai daugybiniai piktybiniai navikai
D00 Burnos ertmės, stemplės ir skrandžio karcinoma in situ
D01 Kitų ir nepatikslintų virškinimo organų karcinoma in situ
D02 Vidurinės ausies ir kvėpavimo sistemos karcinoma in situ
D03 Melanoma in situ
D04 Odos karcinoma in situ
D05 Krūties karcinoma in situ
D06 Gimdos kaklelio karcinoma in situ
D07 Kitų ir nepatikslintų lyties organų karcinoma in situ
D09 Kitų ir nepatikslintų lokalizacijų karcinoma in situ
D10 Burnos ertmės ir ryklės gerybinis navikas
D11 Didžiųjų seilių liaukų gerybinis navikas
D12 Storosios (gaubtinės) žarnos, tiesiosios žarnos, išangės ir išangės kanalo gerybinis navikas
D13 Kitų ir netiksliai apibrėžtų virškinimo sistemos dalių gerybinis navikas
D14 Vidurinės ausies ir kvėpavimo sistemos gerybinis navikas
D15 Kitų ir nepatikslintų krūtinės ląstos organų gerybinis navikas
D16 Kaulo ir sąnarinės kremzlės gerybinis navikas
D17 Riebalinio audinio gerybinis navikas
D18 Hemangioma ir limfangioma
D19 Mezotelinio audinio gerybinis navikas
D20 Retroperitoninio tarpo ir pilvaplėvės minkštųjų audinių gerybinis navikas
D21 Jungiamojo audinio ir kitų minkštųjų audinių gerybinis navikas
D22 Melanocitinis apgamas
D23 Kiti odos gerybiniai navikai
D24 Krūties gerybinis navikas
D25 Gimdos lejomioma
D26 Kiti gimdos gerybiniai navikai
D27 Kiaušidės gerybinis navikas
D28 Kitų ir nepatikslintų moters lyties organų gerybinis navikas
D29 Vyro lyties organų gerybinis navikas
D30 Šlapimo organų gerybinis navikas
D31 Akies ir akies priedų gerybinis navikas
D32 Smegenų dangalų gerybinis navikas
D33 Galvos smegenų ir kitų centrinės nervų sistemos dalių gerybinis navikas
D34 Skydliaukės gerybinis navikas
D35 Kitų ir nepatikslintų vidaus sekrecijos liaukų gerybinis navikas
D36 Kitų ir nepatikslintų lokalizacijų gerybinis navikas
D37 Burnos ertmės ir virškinimo organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D38 Vidurinės ausies ir kvėpavimo bei krūtinės ląstos organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D39 Moters lyties organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D40 Vyro lyties organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D41 Šlapimo organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D42 Smegenų dangalų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D43 Galvos smegenų ir centrinės nervų sistemos neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D44 Vidaus sekrecijos liaukų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D45 Tikroji policitemija
D46 Mielodisplaziniai sindromai
D47 Kiti limfinio, kraujodaros ir jiems giminingų audinių neaiškios ar nežinomos eigos navikai
D48 Kitų ir nepatikslintų lokalizacijų neaiškios ir nežinomos eigos navikas
G00 Bakterinis meningitas, neklasifikuojamas kitur
G01 Meningitas sergant bakterinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur
G02 Meningitas sergant kitomis infekcinėmis ir parazitinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur
G03 Meningitas dėl kitų ir nepatikslintų priežasčių
G04 Encefalitas, mielitas ir encefalomielitas
G05 Encefalitas, mielitas ir encefalomielitas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G06 Intrakranijinis bei intraspinalinis abscesas ir granulioma
G07 Intrakranijinis bei intraspinalinis abscesas ir granulioma sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G08 Intrakranijinis bei intraspinalinis flebitas ir tromboflebitas
G09 Centrinės nervų sistemos uždegiminių ligų pasekmės
G10 Hantingtono (Huntington) liga
G11 Paveldimoji ataksija
G12 Spinalinė raumenų atrofija ir su ja susiję sindromai
G13 Sisteminė atrofija, pirmiausia pažeidžianti centrinę nervų sistemą, sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G14 Postpolio sindromas
G20 Parkinsono (Parkinson) liga
G21 Antrinis parkinsonizmas
G22 Parkinsonizmas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G23 Kitos degeneracinės pamatinių ganglijų ligos
G24 Distonija
G25 Kiti ekstrapiramidiniai ir judesių sutrikimai
G26 Ekstrapiramidiniai ir judesių sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G30 Alzheimerio (Alzheimer) liga
G31 Kitos degeneracinės nervų sistemos ligos, neklasifikuojamos kitur
G32 Kiti degeneraciniai nervų sistemos sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G35 Išsėtinė sklerozė
G36 Kitos ūminės išsėtinės demielinizuojančios ligos
G37 Kitos demielinizuojančios centrinės nervų sistemos ligos
G40 Epilepsija
G41 Epilepsinė būklė
G43 Migrena
G44 Kiti galvos skausmo sindromai
G45 Praeinantys (tranzitiniai) smegenų išemijos priepuoliai ir su jais susiję sindromai
G46 Kraujagysliniai smegenų sindromai sergant cerebrovaskulinėmis (smegenų kraujagyslių) ligomis ([D:I60]-[D:I67]†)
G47 Miego sutrikimai
G50 Trišakio nervo sutrikimai
G51 Veidinio nervo sutrikimai
G52 Kitų galvinių nervų sutrikimai
G53 Galvinių nervų sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G54 Nervų šaknelių ir rezginių sutrikimai
G55 Nervų šaknelių ir rezginių suspaudimas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G56 Rankos mononeuropatijos
G57 Kojos mononeuropatijos
G58 Kitos mononeuropatijos
G59 Mononeuropatija sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G60 Paveldėtoji ir idiopatinė neuropatija
G61 Uždegiminė polineuropatija
G62 Kitos polineuropatijos
G63 Polineuropatija sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G64 Kiti periferinės nervų sistemos sutrikimai
G70 Generalizuota miastenija (myasthenia gravis) ir kiti mioneuralinių jungčių sutrikimai
G71 Pirminės raumenų ligos
G72 Kitos miopatijos
G73 Mioneuralinių jungčių ir raumenų sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G80 Cerebrinis paralyžius
G81 Hemiplegija
G82 Paraplegija ir tetraplegija
G83 Kiti paralyžiniai sindromai
G90 Autonominės (vegetacinės) nervų sistemos sutrikimai
G91 Hidrocefalija (galvos smegenų vandenė)
G92 Toksinė encefalopatija
G93 Kitos smegenų ligos
G94 Kitos smegenų ligos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G95 Kitos nugaros smegenų ligos
G96 Kitos centrinės nervų sistemos ligos
G97 Nervų sistemos ligos, pasireiškusios po procedūrų, neklasifikuojamos kitur
G98 Kitos nervų sistemos ligos, neklasifikuojamos kitur
G99 Kiti nervų sistemos pakitimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M00 Pūlinis artritas
M01 Tiesioginės sąnarių infekcijos sergant infekcinėmis ir parazitinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur
M02 Reaktyviosios artropatijos
M03 Poinfekcinės ir reaktyviosios artropatijos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M05 Seropozityvus reumatoidinis artritas
M06 Kitas reumatoidinis artritas
M07 Psoriazinės ir enteropatinės artropatijos
M08 Jaunatvinis (juvenilinis) artritas
M09 Jaunatvinis (juvenilinis) artritas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M10 Podagra
M11 Kitos kristalinės artropatijos
M12 Kitos specifinės artropatijos
M13 Kitas artritas
M14 Artropatijos sergant kitomis ligomis, klasifikuojamomis kitur
M15 Poliartrozė
M16 Koksartrozė [klubo sąnario artrozė]
M17 Gonartrozė [kelio sąnario artrozė]
M18 Riešinio nykščio sąnario artrozė
M19 Kita artrozė
M20 Įgytos rankų ir kojų pirštų deformacijos
M21 Kitos įgytos galūnių deformacijos
M22 Girnelės ligos
M23 Kelio sąnario vidiniai pažeidimai
M24 Kiti specifiniai sąnario pažeidimai
M25 Kitos sąnarių ligos, neklasifikuojamos kitur
M30 Mazginis poliarteritas ir su juo susijusios būklės
M31 Kitos nekrozuojančios vaskulopatijos
M32 Sisteminė raudonoji vilkligė
M33 Dermatopolimiozitas
M34 Sisteminė sklerozė
M35 Kitas sisteminis jungiamojo audinio pažeidimas
M36 Sisteminiai jungiamojo audinio pažeidimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M40 Kifozė ir lordozė
M41 Skoliozė
M42 Nugaros osteochondrozė
M43 Kitos deformuojančios dorsopatijos
M45 Ankilozinis spondilitas
M46 Kitos uždegiminės spondilopatijos
M47 Spondilozė
M48 Kitos spondilopatijos
M49 Spondilopatijos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M50 Kaklo diskų ligos
M51 Kitos tarpslankstelinio disko ligos
M53 Kitos dorsopatijos, neklasifikuojamos kitur
M54 Dorsalgija
M60 Miozitas
M61 Raumenų kalkėjimas (kalcifikacija) ir kaulėjimas (osifikacija)
M62 Kitos raumenų ligos
M63 Raumenų ligos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M65 Sinovitas ir tenosinovitas
M66 Spontaninis sinovijos ar sausgyslės plyšimas
M67 Kitos sinovijos ir sausgyslių ligos
M68 Sinovijos ar sausgyslės pažeidimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M70 Minkštųjų audinių ligos, sukeltos krūvio, perkrovimo ir spaudimo
M71 Kitos bursopatijos
M72 Fibroblastinės ligos
M73 Minkštųjų audinių pažeidimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M75 Peties pažeidimai
M76 Kojos, išskyrus pėdą, entezopatijos
M77 Kitos entezopatijos
M79 Kitos minkštųjų audinių ligos, neklasifikuojamos kitur
M80 Osteoporozė su patologiniu lūžiu
M81 Osteoporozė be patologinio lūžio
M82 Osteoporozė sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M83 Suaugusiųjų osteomaliacija
M84 Kaulo vientisumo pažeidimai
M85 Kiti kaulų tankio ir struktūros pažeidimai
M86 Osteomielitas
M87 Osteonekrozė
M88 Pedžeto (Paget) kaulų liga [deformuojantis ostitas (Osteitis deformans)]
M89 Kitos kaulų ligos
M90 Osteopatijos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M91 Jaunatvinė (juvenilinė) klubo ir dubens osteochondrozė
M92 Kita jaunatvinė (juvenilinė) osteochondrozė
M93 Kitos osteochondropatijos
M94 Kitos kremzlių ligos
M95 Kitos įgytos jungiamojo audinio ir raumenų bei skeleto deformacijos
M96 Raumenų ir skeleto pažeidimai po procedūrų, neklasifikuojami kitur
M99 Biomechaniniai pažeidimai, neklasifikuojami kitur
S00 Galvos paviršinis sužalojimas
S01 Galvos žaizda
S02 Kaukolės ir veido kaulų lūžiai
S03 Galvos sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas
S04 Galvinių nervų sužalojimas
S05 Akies ir akiduobės sužalojimas
S06 Intrakranijinis sužalojimas
S07 Galvos traiškytinis sužalojimas
S08 Galvos dalies trauminė amputacija
S09 Kiti ir nepatikslinti galvos sužalojimai
S10 Kaklo paviršinis sužalojimas
S11 Kaklo žaizda
S12 Kaklo lūžis
S13 Kaklo sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas
S14 Nervų ir nugaros smegenų sužalojimas kaklo lygyje
S15 Kaklo kraujagyslių sužalojimas
S16 Kaklo raumenų ir sausgyslių sužalojimas
S17 Kaklo traiškytinis sužalojimas
S18 Kaklo trauminė amputacija
S19 Kiti ir nepatikslinti kaklo sužalojimai
S20 Krūtinės ląstos paviršinis sužalojimas
S21 Krūtinės ląstos žaizda
S22 Šonkaulio (-ių), krūtinkaulio ir krūtininės stuburo dalies lūžis
S23 Krūtinės ląstos sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas
S24 Nervų ir nugaros smegenų sužalojimas krūtinės ląstos lygyje
S25 Krūtinės ląstos kraujagyslių sužalojimas
S26 Širdies sužalojimas
S27 Kitų ir nepatikslintų krūtinės ląstos organų sužalojimas
S28 Krūtinės ląstos traiškytinis sužalojimas ir krūtinės ląstos dalies trauminė amputacija
S29 Kiti ir nepatikslinti krūtinės ląstos sužalojimai
S30 Paviršinis pilvo, nugaros apatinės dalies ir dubens sužalojimas
S31 Pilvo, nugaros apatinės dalies ir dubens žaizda
S32 Juosmeninės stuburo dalies ir dubens lūžis
S33 Juosmeninės stuburo dalies ir dubens sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas
S34 Nervų ir nugaros smegenų sužalojimas pilvo, nugaros apatinės dalies ir dubens lygyje
S35 Pilvo, apatinės nugaros dalies ir dubens kraujagyslių sužalojimas
S36 Pilvo ertmės organų sužalojimas
S37 Šlapimo ir dubens organų sužalojimas
S38 Pilvo, apatinės nugaros dalies ir dubens traiškytinis sužalojimas bei trauminė amputacija
S39 Kiti ir nepatikslinti pilvo, nugaros apatinės dalies bei dubens sužalojimai
S40 Peties ir žasto paviršinis sužalojimas
S41 Peties ir žasto žaizda
S42 Peties ir žasto lūžis
S43 Peties juostos sąnarių išnirimai ir raiščių patempimai
S44 Nervų sužalojimas peties ir žasto lygyje
S45 Kraujagyslių sužalojimas peties ir žasto lygyje
S46 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas peties ir žasto lygyje
S47 Peties ir žasto traiškytinis sužalojimas
S48 Peties ir žasto trauminė amputacija
S49 Kiti ir nepatikslinti peties bei žasto sužalojimai
S50 Dilbio paviršinis sužalojimas
S51 Dilbio žaizda
S52 Dilbio lūžis
S53 Dilbio kaulų išnirimas ir alkūnės sąnario raiščių patempimas
S54 Nervų sužalojimas dilbio lygyje
S55 Kraujagyslių sužalojimas dilbio lygyje
S56 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas dilbio lygyje
S57 Dilbio traiškytinis sužalojimas
S58 Dilbio trauminė amputacija
S59 Kiti ir nepatikslinti dilbio sužalojimai
S60 Riešo ir plaštakos paviršinis sužalojimas
S61 Riešo ir plaštakos žaizda
S62 Lūžis riešo ir plaštakos lygyje
S63 Riešo ir plaštakos sąnarių išnirimai bei raiščių patempimai
S64 Nervų sužalojimas riešo ir plaštakos lygyje
S65 Kraujagyslių sužalojimas riešo ir plaštakos lygyje
S66 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas riešo ir plaštakos lygyje
S67 Riešo ir plaštakos traiškytinis sužalojimas
S68 Riešo ir plaštakos trauminė amputacija
S69 Kiti ir nepatikslinti riešo bei plaštakos sužalojimai
S70 Klubo ir šlaunies paviršinis sužalojimas
S71 Klubo ir šlaunies žaizda
S72 Šlaunikaulio lūžis
S73 Šlaunikaulio išnirimas bei klubo sąnario raiščių patempimas
S74 Nervų sužalojimas klubo ir šlaunies lygyje
S75 Kraujagyslių sužalojimas klubo ir šlaunies lygyje
S76 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas klubo ir šlaunies lygyje
S77 Klubo ir šlaunies traiškytinis sužalojimas
S78 Klubo ir šlaunies trauminė amputacija
S79 Kiti ir patikslinti klubo bei šlaunies sužalojimai
S80 Blauzdos paviršinis sužalojimas
S81 Blauzdos žaizda
S82 Blauzdos, įskaitant čiurną, lūžis
S83 Blauzdos kaulų išnirimas ir kelio sąnario raiščių patempimai
S84 Nervų sužalojimas blauzdos lygyje
S85 Kraujagyslių sužalojimas blauzdos lygyje
S86 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas blauzdos lygyje
S87 Blauzdos traiškytinis sužalojimas
S88 Blauzdos trauminė amputacija
S89 Kiti ir nepatikslinti blauzdos sužalojimai
S90 Čiurnos ir pėdos paviršinis sužalojimas
S91 Čiurnos ir pėdos žaizda
S92 Pėdos lūžis, išskyrus čiurną
S93 Čiurnos ir pėdos sąnarių išnirimai ir raiščių patempimai
S94 Čiurnos ir pėdos nervų sužalojimas
S95 Čiurnos ir pėdos kraujagyslių sužalojimas
S96 Čiurnos bei pėdos raumenų ir sausgyslių sužalojimas
S97 Čiurnos bei pėdos traiškytinis sužalojimas
S98 Čiurnos ir pėdos trauminė amputacija
S99 Kiti ir nepatikslinti čiurnos bei pėdos sužalojimai
T00 Paviršiniai sužalojimai, apimantys kelias kūno sritis
T01 Žaizdos, apimančios kelias kūno sritis
T02 Lūžiai, apimantys kelias kūno sritis
T03 Išnirimai ir patempimai, apimantys kelias kūno sritis
T04 Traiškytiniai sužalojimai, apimantys kelias kūno sritis
T05 Trauminės amputacijos, apimančios kelias kūno sritis
T06 Kiti sužalojimai, apimantys kelias kūno sritis, neklasifikuojami kitur
T07 Nepatikslinti dauginiai sužalojimai
T08 Stuburo lūžis, lygis nepatikslintas
T09 Kiti stuburo ir liemens sužalojimai, lygis nepatikslintas
T10 Rankos lūžis, lygis nepatikslintas
T11 Kiti rankos sužalojimai, lygis nepatikslintas
T12 Kojos lūžis, lygis nepatikslintas
T13 Kiti kojos sužalojimai, lygis nepatikslintas
T14 Nepatikslintos kūno srities sužalojimas
T15 Išorinės akies svetimkūnis
T16 Ausies svetimkūnis
T17 Svetimkūnis kvėpavimo takuose
T18 Svetimkūnis virškinimo trakte
T19 Svetimkūnis lyties ir šlapimo organuose
T20 Galvos ir kaklo nudegimas
T21 Liemens nudegimas
T22 Peties ir rankos, išskyrus riešą ir plaštaką, nudegimas
T23 Riešo ir plaštakos nudegimas
T24 Klubo ir kojos, išskyrus čiurną ir pėdą, nudegimas
T25 Čiurnos ir pėdos nudegimas
T26 Akies ir jos priedinių organų nudegimas
T27 Kvėpavimo takų nudegimas
T28 Kitų vidaus organų nudegimas
T29 Kelių kūno sričių nudegimas
T30 Nudegimas, kūno sritis nepatikslinta
T31 Nudegimai, klasifikuojami pagal pažeistą kūno paviršiaus plotą
- Veikiančios ir turinčios prekę vaistinės
- Visos vaistinės
- Veikiančios ir turinčios prekę vaistinės
- Turinčios prekę vaistinės
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne