EUNOCTIN vartoti negalima:
- jeigu yra alergija nitrazepamui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra padidėjęs jautrumas benzodiazepinų grupės vaistams, pvz., diazepamui, chlordiazepoksidui, nitrazepamui, temazepamui;
- jei yra ūminis kvėpavimo nepakankamumas; kvėpavimo slopinimas;
- jei sergama sunkiaja miastenija (sunkus raumenų nuovargis);
- jei sergama psichikos liga;
- jei būna miego apnėja (pasunkėjęs kvėpavimas miegant);
- jei yra sunkus kepenų nepakankamumas;
- jei yra mažiau nei 18 metų.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti EUNOCTIN.
Būtinai pasakykite gydytojui:
- jeigu Jūs sergate plaučių, kepenų ar inkstų liga;
- jeigu sergate depresija;
- jeigu reguliariai vartojate alkoholį ar piktnaudžiaujate centrinę nervų sistemą slopinančiais vaistais ar narkotikais;- ilgalaikis EUNOCTIN vartojimas gali sukelti toleranciją. Jei Jūs manote, kad vaistas Jūsų nebeveikia, pasakykite gydytojui.
Paradoksinės psichikos reakcijos
Vartojant benzodiazepinų, pasitaikė reakcijų, įskaitant nerimastingumą, ažitaciją, dirglumą, agresyvumą, kliedesius, įniršį, košmariškus sapnus, haliucinacijas, psichozę, netinkamą elgesį ir kitus nepageidaujamus elgesio sutrikimus.
Jei atsiranda bet kuri paminėta reakcija, vaisto vartojimą būtina nutraukti. Šios reakcijos gali būti gana sunkios ir dažniau pasitaiko vaikams ir senyviems pacientams.
Vaikams ir paaugliams
Vaikams ir paaugliams vartoti EUNOCTIN negalima.
Kiti vaistai ir EUNOCTIN
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Tai labai svarbu, nes vienu metu vartojant daugiau nei vieną vaistą, jų poveikis gali silpnėti arba stiprėti. EUNOCTIN poveikį gali stiprinti neuroleptikai (vaistai nuo psichozės), raminamieji, vaistai nuo depresijos, migdomieji (užmigti padedantys vaistai), anestetikai (nejautrą sukeliantys vaistai), vaistai nuo alergijos (antihistamininiai), vaistai nuo epilepsijos (pvz., hidantoinai ar barbitūratai). Kai EUNOCTIN vartojamas kartu su vaistais nuo epilepsijos, dažniau atsiranda šalutinis poveikis, todėl gydytojas gali keisti Jums skiriamą dozę. Be to, yra žinoma, jog rifampicinas (antibiotikas) gali turėti įtakos EUNOCTIN poveikiui.
EUNOCTIN vartojant kartu su opioidais (stiprūs skausmą malšinantys vaistai, skiriami palaikomajam gydymui ir kai kurie vaistai nuo kosulio), didėja mieguistumo, pasunkėjusio kvėpavimo (kvėpavimo slopinimo), komos pavojus, tai gali grėsti gyvybei. Todėl toks derinys skirtinas tik tuomet, kai nėra kitokio gydymo galimybės.
Tačiau, jei Jūsų gydytojas Jums skyrė EUNOCTIN kartu su opiodais, jis paskirs mažiausią dozę vartoti ribotą laiką.
Pasakykite gydytojui apie visus Jūsų vartojamus opioidus ir vaisto vartokite tiksliai taip, kai skyrė gydytojas. Būtų naudinga informuoti draugus ir giminaičius apie aukščiau minėtus požymius ir simptomus. Jei atsirastų šių simptomų, kreipkitės į gydytoją.
EUNOCTIN vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Kol vartojate šį vaistą, negerkite alkoholio.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Jei gydytojas nusprendė, jog Jūs turite vartoti šį vaistą nėštumo pabaigoje arba gimdymo metu, Jūsų kūdikiui gali sumažėti kūno temperatūra, atsirasti suglebimas, pasunkėti kvėpavimas ir žindimas.Be to, jei vartosite šį vaistą nėštumo pabaigoje, gali grėsti pavojus, kad Jūsų kūdikiui dar prieš gimimą atsiras priklausomybė vaistui, o po gimimo pasireikš nutraukimo sindromo požymių, kurie aprašyti skyrelyje „Kada ir kaip baigiamas gydymas EUNOCTIN“.
Klinikinių tyrimų duomenys rodo, kad nėštumo metus vartojamos didelės nitrazepamo dozės gali sukelti naujagimių įgimtų sklaidos sutrikimų.
EUNOCTIN patenka į motinos pieną, todėl vartoti šio vaisto draudžiama, jei žindote kūdikį. Pasitarkite su gydytoju.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
EUNOCTIN gali sutrikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jei Jums pasireiškia šalutinis poveikis, trikdantis šiuos gebėjimus (pvz., mieguistumas kitą dieną, apkvaitimas, prislopinta sąmonė, suglumimas, nuovargis, galvos skausmas, svaigulys, raumenų silpnumas, dvejinimasis akyse), nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų. Vartojant alkoholį, šis poveikis gali stiprėti, todėl geriausia nevartoti alkoholio tol, kol vartojate šio vaisto.
EUNOCTIN sudėtyje yra laktozės monohidrato.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą.