Buronil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozės labai skiriasi ir priklauso nuo ligos sunkumo.
Suaugusieji
Alkoholio vartojimo nutraukimo sindromas: ūminės abstinencijos metu skiriama nuo 50 mg tris kartus per dieną (150 mg per dieną) iki 100 mg keturis kartus per dieną (400 mg per dieną). Kai simptomai išnyksta, dozė palaipsniui mažinama iki palaikomosios nuo 25 mg tris kartus per parą (75 mg per dieną) iki daugiausiai 50 mg tris kartus per dieną (150 mg per dieną).
Šizofrenija: Pradinė dozė yra 75-100 mg per parą. Ją galima palaipsniui didinti iki 300 mg per parą.
Kartais gali prireikti gerokai didesnių dozių (800 mg per parą).
Palaikomoji dozė paprastai yra nuo 100 mg iki 200 mg per parą.
Minčių susipainiojimo, nerimo, įtampos ir neramumo gydymas senyvo amžiaus žmonėms
Pradedama nuo 25 mg tris kartus per parą (75 mg per dieną). Po to skiriama dozė, kuri būtų koreguojama nuo 25 mg iki 400 mg per parą, geriausiam gydymo rezultatui gauti. Naktiniam neramumui gydyti galima vartoti nuo 50 mg iki 100 mg prieš miegą.
Vaikai
Nenustatytas vaistų veiksmingumas vaikams, todėl paprastai vaikams Buronil nerekomenduojamas.
Buronil galima gerti su maistu ar be jo. Paprastai Buronil geriamas tris – keturis kartus per parą.
Nurykite tabletes užsigerdami vandeniu. Nekramtykite jų.
Kaip ir kiti atipiniai antipsichoziniai vaistai, Buronil poveikis pastebimas tik po kelių savaičių nuo vartojimo pradžios.
Gydymo trukmę nustato gydytojas. Gerkite tabletes tol, kol jis rekomenduoja. Nenustokite jų gerti, net jei pasijutote geriau, nebent taip Jums lieptų gydytojas. Per anksti baigus gydymą, ligos simptomai gali vėl atsinaujinti.
Jokiu būdu nekeiskite vaisto dozės nepasitarę su gydytoju.
Jeigu manote, kad Buronil poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Pavartojus per didelę Buronil dozę
Jeigu manote, kad Jūs ar kas nors kitas išgėrė per daug Buronil tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės apsinuodijimų skyrių, net jei apsinuodijimo požymių nėra. Jei vykstate pas gydytoją ar į ligoninę, pasiimkite Buronil pakuotę.
Perdozavimo simptomai gali būti šie:
- mieguistumas;
- sąmonės netekimas,
- drebulys, raumenų stingimas ar silpnumas;
- traukuliai;
- seilėtekis;
- regėjimo miglotumas (miozė);
- trūkčiojantys judesiai;
- konvulsijos;
- retas širdies plakimas (bradikardija);
- šokas.
Pamiršus pavartoti Buronil
Jei pamiršote išgerti vaisto, kitą jo dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Buronil
Gydytojas nuspręs, kada galima baigti gydymą. Paprastai tai vyksta palaipsniui, kad būtų išvengta nemalonių staigaus vartojimo nutraukimo simptomų (pvz., nemigos ar prastos savijautos).
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Buronil, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jei Jums staiga pakyla aukšta temperatūra, atsiranda neįprastas raumenų sustingimas ir silpnumas, ypač jei kartu smarkiai prakaituojama ir padažnėja širdies susitraukimų dažnis, kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti retos būklės, vadinamos piktybiniu neurolepsiniu sindromu, simptomai. Šis sindromas buvo stebėtas kelių antipsichozinių vaistų vartojimo atveju.
Žemiau paminėti šalutiniai reiškiniai paprastai yra lengvo pobūdžio ir daugiausia susiję su doze. Jie stipriau pasireiškia gydymo pradžioje ir gydymo metu paprastai išnyksta.
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (pastebėti daugiau nei 1 iš 10 pacientų)
Slopinimas.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (pastebėti 1-10 iš 100 pacientų)
Parkinsonizmas (smegenų ligos simptomai, turintys įtakos judesiams, įskaitant drebulį, sukaustytą laikyseną, lėtus judesius ir nevienodą, sutrikusią eiseną). Burnos sausumas. Svaigulys.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (pastebėti 1-10 iš 1000 pacientų)
Kraujo sutrikimai. Galvos skausmas. Kepenų sutrikimai. Senyviems pacientams gali kristi kraujospūdis stojantis ir gali atsirasti galvos svaigimas. Vyresnio amžiaus pacientai turėtų sėstis (ar stotis) lėtai.
Gali pasireikšti rankų ir kojų raumenų sustingimas. Pacientams gali padidėti noras judėti ir sunkumas sėdėti ramiai. Šie simptomai daugiau būdingi gydymo pradžiai. Jei šie simptomai Jums yra įkyrūs, kreipkitės į gydytoją, kad jis Jums geriau pritaikytų dozę arba išrašytų vaistų, palengvinančių šiuos simptomus.
Dažnis nežinomas
Jei Jums atsiranda kurie nors iš žemiau išvardintų simptomų, nutraukite Buronil vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją:
Stiprus ir greitas širdies plakimas, nereguliarus širdies plakimas, gyvybei pavojinga širdies būsena, tame tarpe širdies priepuolis. Veido spazmai, grimasos ir specifiniai liežuvio judesiai. Karščiavimas su raumenų kietumu, drebulys, sąmonės kitimas. Stevens-Johnson‘o sindromas (ant odos gali atsirasti pūslės, kraujavimas iš lūpų, akių, burnos, nosies ir lyties organų).
Kraujo krešuliai venose, ypač kojų venose (pasireiškia tokie simptomai kaip kojų patinimas, skausmas ir paraudimas), kurie keliaudami kraujagyslėmis gali patekti į plaučius ir sukelti krūtinės skausmą, sutrikdyti kvėpavimą. Jeigu pastebėjote kurį nors iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės medicinos pagalbos.