Ibufen geriamoji suspensija 100mg/5ml 100g
- Receptinis
- Kompensuojamas
-
Forma: geriamoji suspensija
-
Kiekis: 1
-
Stiprumas : 20mg/ml
-
ATC kodas : M01AE01
Ibufen mažinamas kūdikių ir vaikų: karščiavimas, silpnas arba vidutinio stiprumo skausmas.
- Raumenų ir skeleto sistemą veikiantys vaistai
- Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai
- Propiono rūgšties dariniai
- Ibuprofen
Ibufen geriamoji suspensija 100mg/5ml 100g
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Ibufen 100 mg/5 ml geriamoji suspensija
ibuprofenas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
- Kas yra Ibufen ir kam jis vartojamas
- Kas žinotina prieš vartojant Ibufen
- Kaip vartoti Ibufen
- Galimas šalutinis poveikis
- Kaip laikyti Ibufen
- Pakuotės turinys ir kita informacija
- Kas yra Ibufen ir kam jis vartojamas
Ibufen yra geriamoji ibuprofeno geriamoji suspensija, skirta vaikams nuo 6 mėnesių amžiaus gydyti.
Ibufen sudėtyje yra ibuprofeno, priklausančio nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei.
Ibufen mažinamas kūdikių ir vaikų:
- karščiavimas,
- silpnas arba vidutinio stiprumo skausmas.
- Kas žinotina prieš vartojant Ibufen
Ibufen vartoti draudžiama:
- jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra alergija acetilsalicilo rūgščiai ar kitokiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo;
- paūmėjusi skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa;
- acetilsalicilo rūgštis arba kitokie nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo sukelia bronchų spazmą (vadinamąją aspirino astmą);
- yra nosies polipų, angioneurozinė edema;
- jeigu ankstesnio nesteroidinių priešuždegiminių vaistų vartojimo metu buvęs virškinimo trakto kraujavimas arba prakiurimas;
- jeigu yra aktyvi pepsinė opa, atsinaujinanti pepsinė opa arba kraujavimas (2 arba daugiau patvirtinti išopėjimo arba kraujavimo epizodai);
- jeigu yra sunkus širdies nepakankamumas;
- paskutinieji trys nėštumo mėnesiai;
- pacientas jaunesnis negu jaunesnis negu 6 mėnesių ir (arba) jo svoris yra mažesnis negu 7.7 kg.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ibufen.
Vartojant ibuprofeną, pranešta apie alerginės reakcijos į šį vaistą požymius, įskaitant kvėpavimo sutrikimus, veido ir kaklo tinimą (angioneurozinę edemą), krūtinės skausmą. Pastebėję bet kurį iš šių požymių, nedelsdami nutraukite Ibufen vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba greitąją medicinos pagalbą.
Pasitarkite su vaistininku arba gydytoju, jeigu sergate infekcine liga – žr. poskyrį su antrašte „Infekcijos“ toliau.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu sergate bronchine astma;
- jeigu nepakankama kraujotaka kepenų ar inkstų veikla;
- jeigu pavartojus acetilsalicilo rūgšties (aspirino) atsiranda alerginės reakcijos simptomų;
- jeigu yra paveldėtas fruktozės netoleravimas;
- vėjaraupiai – žr. poskyrį su antrašte „Infekcijos“ toliau.
Vaistų nuo uždegimo ir (arba) skausmo, tokių kaip ibuprofeno, vartojimas gali būti susijęs su nedideliu širdies smūgio ar insulto rizikos padidėjimu, ypač vartojant dideles dozes. Neviršykite rekomenduojamos dozės ar gydymo trukmės.
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ibufen, jeigu:
- turite širdies sutrikimų, įskaitant širdies nepakankamumą, anginą (krūtinės skausmas), ar anksčiau esate patyrę širdies smūgį, buvo atlikta širdies šuntavimo operacija, turite periferinių arterijų ligą (prasta kojų ir pėdų kraujotaka dėl susiaurėjusių ar užsikimšusių arterijų), ar buvo pasireiškęs bet koks insultas (įskaitant „mini” insultą ar praeinantį smegenų išemijos priepuolį „PSIP”).
- Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, cholesterolio kiekis padidėjęs, šeimoje yra širdies ligų ar insulto atvejų, arba rūkote.
Kartu su kitais nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės-2 inhibitorius, Ibufen vartoti nerekomenduojama.
Nepageidaujamą poveikį galima sumažinti gydant mažiausia simptomus kontroliuojančia doze ir kiek galima trumpiau.
Nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais gydomiems pacientams bet kuriuo metu galimas virškinimo trakto kraujavimas, išopėjimas arba prakiurimas, kurie gali būti mirtini ir pasireikšti tiek kartu su įspėjamaisiais požymiais, tiek ir be jų ir net tuo atveju, jeigu anksčiau sunkių virškinimo trakto sutrikimų nebuvo.
Pacientus, vartojančius vaistų, galinčių didinti virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo riziką, pvz., geriamųjų kortikosteroidų vaistų, antikoaguliantų (pvz., varfarino), selektyvių serotonino atgalinio patekimo į neuroną inhibitorių arba antitromboctinių vaistų, pvz., acetilsalicilo rūgšties, Ibufen reikia gydyti atsargiai.
Jeigu Ibufen vartojančiam pacientui atsiranda virškinimo trakto kraujavimas ar išopėjimas, vaisto vartojimą reikia nutraukti.
Virškinimo trakto liga (opiniu kolitu, Krono liga) sirgusius žmones nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais reikia gydyti atsargiai, kadangi jų būklė gali pasunkėti.
Hipertenzija arba (ir) širdies nepakankamumu sirgusius pacientus šiuo vaistu reikia gydyti irgi atsargiai, kadangi buvo su nesteroidinių priešuždegiminių vaistų vartojimu susijusių skysčių susilaikymo organizme ir edemos atvejų.
Jos rizika yra didžiausia gydymo pradžioje. Dažniausiai ji pasireikšdavo pirmą gydymo mėnesį. Atsiradus odos išbėrimui, odos pažaidai arba kitokių padidėjusio jautrumo požymių, Ibufen vartojimą reikia nutraukti.
Vartojant ibuprofeno, pastebėta pavienių toksinės ambliopijos atvejų, todėl atsiradus bet kokiam regos sutrikimui reikia kreiptis į gydytoją.
Ibufen vartojimas esant kepenų ir inkstų veiklos sutrikimui:
Jeigu pacientui yra kepenų ir inkstų nepakankamumas, Ibufen vartoti nerekomenduojama.
Dehidratuotiems vaikams ir paaugliams yra inkstų veiklos sutrikimo rizika.
Sunkios odos reakcijos
Gydant ibuprofenu buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas, įskaitant eksfoliacinį dermatitą, daugiaformę raudonę, Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromą, toksinę epidermio nekrolizę, vaisto sukeltą reakciją su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (DRESS), ūminę generalizuotą egzanteminę pustuliozę (ŪGEP). Jei pastebėjote bet kurį iš simptomų, susijusių su šiomis sunkiomis odos reakcijomis, aprašytų 4 skyriuje, nutraukite Ibufen vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Infekcijos
Ibufen gali paslėpti tokius infekcijų požymius kaip karščiavimas ir skausmas. Todėl gali būti, kad vartojant Ibufen, gali būti vėluojama pradėti tinkamą gydymą, o dėl to gali padidėti komplikacijų rizika. Tokių atvejų nustatyta gydant bakterijų sukeltą pneumoniją ir su vėjaraupiais susijusias bakterines odos infekcijas. Jeigu vartojate šį vaistą sirgdami infekcine liga ir Jums pasireiškiantys infekcijos simptomai neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju.
Kiti vaistai ir Ibufen
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Ibufen gali keisti kitų vaistų veikimą arba kiti vaistai gali keisti jo veikimą. Pavyzdžiui:
- vaistai, kurie yra antikoaguliantai (t.y. slopinantys kraujo krešėjimą, pvz., apirinas (acetilsalicilo rūgštis), varfarinas, tiklodipinas). Antitrombocitiniai vaistai ar selektyvūs serotonino inhibitoriai gali padidinti virškinimo trakto kraujavimo riziką;
- vaistai, mažinantys kraujospūdį (AKF inhibitoriai, tokie kaip kaptoprilis, beta blokatoriai, tokie kaip atenololis, angiotenzino II receptorių antagonistai, tokie kaip losartanas);
- nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sumažinti kraujospūdį mažinančių vaistų ir diuretikų poveikį;
- kortikosteroidai padidina virškinimo trakto išopėjimo ir kraujavimo riziką;
- litis ar metotreksatas (įrodyta, kad nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali didinti šių vaistų koncentraciją kraujyje);
- zidovudinas (yra duomenų, rodančių, kad zidovudino ir ibuprofeno vartojantiems pacientams pailgėja kraujavimo laikas.
Kai kurie kiti vaistai taip pat gali keisti Ibufen gydymą ar Ibufen gali keisti jų poveikį. Todėl prieš pradėdami vartoti kitų vaistų kartu su Ibufen pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
Ibufen vartojimas su maistu ir gėrimais
Vaistas turi būti vartojamas po valgio, užsigeriant dideliu kiekiu skysčio.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Šis poskyris neaktualus vaistui Ibufen geriamoji suspensija, nes jis skirtas vaikams, tačiau informacija aktuali veikliajai medžiagai – ibuprofenui.
Nėštumas
Vaisto negalima vartoti per paskutiniuosius 3 nėštumo mėnesius, nes tai gali pakenkti Jūsų negimusiam kūdikiui arba sukelti problemų gimdymo metu. Tai gali sukelti inkstų ir širdies problemų Jūsų negimusiam kūdikiui, taip pat gali turėti įtakos Jūsų pačios bei Jūsų kūdikio polinkiui kraujuoti ir sukelti vėlesnį arba ilgesnį gimdymą nei tikėtasi. Jūs netrurėtumėt vartoti Ibufenpirmuosius 6 nėštumo mėnesius, nebent tai yra būtina ir taip nurodė gydytojas. Jei šiuo laikotarpiu arba bandant pastoti Jums reikia gydymo, reikia vartoti mažiausią dozę trumpiausią įmanomą laiką. Jei nuo 20 nėštumo savaitės vartojama ilgiau nei kelias dienas, ibuprofenas gali sukelti inkstų sutrikimą Jūsų negimusiam kūdikiui, dėl kurio gali sumažėti vaisiaus vandenų, supančių kūdikį, kiekis (oligohidramnionas) arba gali susiaurėti kūdikio širdies kraujagyslė (arterinis latakas). Jei Jums reikia gydymo ilgiau nei kelias dienas, gydytojas gali rekomenduoti papildomą stebėjimą.
Žindymas
Žindyvei šį vaistą galima vartoti tik gydytojo nurodymu.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Duomenų apie vaisto poveikį gebėjimui vairuoti, valdyti mechanizmus ir dirbti darbą, kuriam reikalinga greita fizinė ir psichinė reakcija, nėra.
Ibufen sudėtyje yra makrogolglicerolio hidroksistearato, cukraus (sacharozės), propilo parahidroksibenzoato (E216), metilo parahidroksibenzoato (E218) ir saulėlydžio geltonojo FCF (E110), natrio, etanolio.
Šio vaisto sudėtyje yra:
- 5 ml geriamosios suspensijos yra 57 mg makrogolglicerolio hidroksistearato – gali sukelti skrandžio sutrikimų ir viduriavimą.
- Dozėje (5 ml) yra 1,71 g cukraus (sacharozės). Būtina atsižvelgti cukriniu diabetu sergantiems pacientams. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
- 5 ml geriamosios suspensijos yra 2,5 mg propilo parahidroksibenzoato (E216) ir 7,5 mg metilo parahidroksibenzoato (E218) – gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.
- 5 ml geriamosios suspensijos yra 1 mg saulėlydžio geltonojo FCF (E110), kuris gali sukelti alerginių reakcijų.
- Kiekvienoje šio vaisto 5 ml dozėje yra 12,62 mg natrio (valgomosios druskos sudedamosios dalies). Tai atitinka 0,63 % didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiesiems.
- Šio vaisto sudėtyje, 5 ml dozėje yra 13,18 mg alkoholio (etanolio). Toks 5 ml esantis alkoholio kiekis atitinka mažiau kaip 1 ml alaus ar 1 ml vyno. Mažas alkoholio kiekis, esantis šio vaistinio preparato sudėtyje nesukelia pastebimo poveikio.
- Kaip vartoti Ibufen
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Vaistas geriamas po valgio.
Kad geriamoji suspensija būtų vientisa, prieš vartojimą ją reikia suplakti.
Reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir ją vartoti kuo trumpiau, kiek tai būtina simptomams palengvinti. Jeigu sergate infekcine liga ir Jums pasireiškiantys simptomai (pvz., karščiavimas ir skausmas) neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju (žr. 2 skyrių).
Ibufen paros dozė yra 20 – 30 mg/kg kūno svorio. Ji lygiomis dalimis geriama taip, kaip nurodyta toliau.
6 – 12 mėn. kūdikiams, sveriantiems 7,7 – 9 kg. Rekomenduojama gerti po 2,5 ml 3 – 4 kartus per parą (atitinka 150 – 200 mg ibuprofeno paros dozę).
1 – 3 metų vaikams, sveriantiems 10 – 15 kg. Rekomenduojama gerti po 5 ml 3 kartus per parą (atitinka 300 mg ibuprofeno paros dozę).
4 – 6 metų vaikams, sveriantiems 16 – 20 kg. Rekomenduojama gerti po 7,5 ml 3 kartus per parą (atitinka 450 mg ibuprofeno paros dozę).
7 - 9 metų vaikams, sveriantiems 21 – 29 kg. Rekomenduojama gerti po 10 ml 3 kartus per parą (atitinka 600 mg ibuprofeno paros dozę).
10 - 12 metų vaikams, sveriantiems 30 – 40 kg. Rekomenduojama gerti po 15 ml 3 kartus per parą (atitinka 900 mg ibuprofeno paros dozę).
Jei per 24 val. būklė nepagerėja arba jei skausmas ir temperatūra per 2 dienas neišnyksta, būtina kreiptis į gydytoją.
Be gydytojo konsultacijos ilgiau negu tris dienas vaisto gerti nepatariama.
Pakuotėje yra taurelė su 1,25 ml, 2,5 ml, 5 ml padalomis.
Ką daryti pavartojus per didelę Ibufen dozę
Jei suvartojote per didelę Ibufen dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.
Gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.
Jei kartu nebuvo vartojami kiti vaistai, didelės Ibufen dozės dažniausiai gerai toleruojamos.
Pamiršus pavartoti Ibufen
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
- Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nutraukite ibuprofeno vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote bet kurį iš toliau išvardytų simptomų:
- rausvos neiškilusios, taikinio formos ar apskritos dėmės ant liemens, dažnai su pūslėmis centre, odos lupimasis, burnos, gerklės, nosies, lyties organų ir akių opos. Prieš atsirandant šiems sunkiems odos išbėrimams, gali būti karščiavimas ir į gripą panašūs simptomai [eksfoliacinis dermatitas, daugiaformė raudonė, Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė] - pasireiškia labai retai;
- plačiai išplitęs bėrimas, aukšta kūno temperatūra ir padidėję limfmazgiai (DRESS sindromas) - pasireiškimo dažnis nėra žinomas;
- raudonas, žvynuotas išplitęs išbėrimas su gumbais po oda ir pūslėmis, lydimas karščiavimo. Šie simptomai paprastai pasireiškia gydymo pradžioje (ūminė generalizuota egzanteminė pustuliozė) - pasireiškimo dažnis nėra žinomas.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
padidėjusio jautrumo reakcijos su dilgėline ir niežuliu
pilvo skausmas, pykinimas ir dispepsija
galvos skausmas
įvairūs odos išbėrimai
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):
viduriavimas, vidurių pūtimas ar užkietėjimas, vėmimas
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):
sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios veido, liežuvio ir gerklų tinimu, dispnėja, tachikardija, hipotenzija (anafilaksija, angioneurozinė edema ar sunkus šokas); astmos ir bronchų spazmo paūmėjimas.
peptinė opa, virškinimo trakto perforacija ar kraujavimas iš jo (kartais nulėmę mirtį, ypač senyviems pacientams); opinio kolito ir Krono ligos paūmėjimas (žr skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).
ūminis inkstų nepakankamumas, inkstų papilinė nekrozė (ypač vartojant ilgai), susiję su padidėjusia karbamido koncentracija serume ir edema.
kepenų sutrikimai.
hemopoezės sutrikimai (anemija, leukopenija, trombocitopenija, pancitopenija, agranulocitozė), kurių pirmieji požymiai yra karščiavimas, gerklės skausmas, paviršinės burnos gleivinės opos, į gripą panašūs simptomai, sunkus nuovargis, be priežasties atsirandantis kraujavimas ir susidarančios kraujosruvos.
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
oda įsijautrina šviesai.
krūtinės skausmas, kuris gali būti galimai sunkios alerginės reakcijos, vadinamos Kounis sindromu, požymis.
Ibufen gydant autoimuninėmis ligomis (pvz., sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga) sergančius pacientus, pastebėti pavieniai aseptinio meningito simptomų (pvz., kaklo raumenų rigidiškumo, galvos skausmo, pykinimo, vėmimo, karščiavimo ar sutrikusios orientacijos) pasireiškimo atvejai (žr skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama , ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu ) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
- Kaip laikyti Ibufen
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Pradėtos vartoti geriamosios suspensijos tinkamumo laikas yra 6 mėnesiai.
Ant dėžutės ir buteliuko po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
- Pakuotės turinys ir kita informacija
Ibufen sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. 5 ml geriamosios suspensijos yra 100 mg ibuprofeno. Kiekviename ml geriamosios suspensijos yra 20 mg ibuprofeno.
- Pagalbinės medžiagos yra makrogolglicerolio hidroksistearatas, karmeliozės natrio druska, magnio aliuminio silikatas, sacharozė, glicerolis, propilenglikolis, metilo parahidroksibenzoatas (E218), propilo parahidroksibenzoatas (E216), citrinų rūgštis, dinatrio vandenilio fosfatas, sacharino natrio druska, krospovidonas, apelsinų skonio medžiaga (sudėtyje yra 2-propanolio, etanolio, apelsinų aliejaus), saulėlydžio geltonasis FCF (E110), išgrynintas vanduo.
Ibufen išvaizda ir kiekis pakuotėje
Geriamoji suspensija yra oranžinė, apelsinų kvapo, saldi, šiek tiek aitri.
Ibufen yra tiekiamas stikliniame buteliuke, kuriame yra 100 g geriamosios suspensijos.
Pakuotėje yra taurelė su 1,25 ml, 2,5 ml, 5 ml padalomis.
Registruotojas
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański, Lenkija
Gamintojas
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
Oddział Medana w Sieradzu
ul. Władysława Łokietka 10
98-200 Sieradz, Lenkija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:
POLPHARMA S.A. atstovybė
E. Ožeškienės g. 18A
LT-44254 Kaunas
Tel. +370 37 325131
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2024-06-28.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt.
Kompensavimo sąlygos
Išskyrus išorinio vartojimo vaistinius preparatus.
C00 Lūpos piktybinis navikasC01 Liežuvio šaknies piktybinis navikas
C02 Kitų ir nepatikslintų liežuvio dalių piktybinis navikas
C03 Dantenos piktybinis navikas
C04 Burnos dugno piktybinis navikas
C05 Gomurio piktybinis navikas
C06 Kitų ir nepatikslintų burnos ertmės dalių piktybinis navikas
C07 Paausinės seilių liaukos piktybinis navikas
C08 Kitų ir nepatikslintų didžiųjų seilių liaukų piktybinis navikas
C09 Migdolo piktybinis navikas
C10 Burnaryklės piktybinis navikas
C11 Nosiaryklės piktybinis navikas
C12 Kriaušinės kišenės piktybinis navikas
C13 Gerklaryklės piktybinis navikas
C14 Kitų ir nepatikslintų lūpos, burnos ertmės ir ryklės dalių piktybinis navikas
C15 Stemplės piktybinis navikas
C16 Skrandžio piktybinis navikas
C17 Plonosios žarnos piktybinis navikas
C18 Storosios (gaubtinės) žarnos piktybinis navikas
C19 Tiesiosios ir riestinės gaubtinės žarnos jungties piktybinis navikas
C20 Tiesiosios žarnos piktybinis navikas
C21 Išangės ir išangės kanalo piktybinis navikas
C22 Kepenų ir intrahepatinių tulžies latakų piktybinis navikas
C23 Tulžies pūslės piktybinis navikas
C24 Kitų ir nepatikslintų tulžies takų dalių piktybinis navikas
C25 Kasos piktybinis navikas
C26 Kitų ir nepatikslintų virškinimo organų piktybinis navikas
C30 Nosies ertmės ir vidurinės ausies piktybinis navikas
C31 Prienosinių ančių piktybinis navikas
C32 Gerklų piktybinis navikas
C33 Trachėjos piktybinis navikas
C34 Broncho ir plaučio piktybinis navikas
C37 Užkrūčio liaukos piktybinis navikas
C38 Širdies, tarpuplaučio ir krūtinplėvės piktybinis navikas
C39 Kitų ir nepatikslintų kvėpavimo sistemos ir krūtinės ląstos organų piktybinis navikas
C40 Galūnių kaulo ir sąnarinės kremzlės piktybinis navikas
C41 Kitų ir nepatikslintų lokalizacijų kaulo ir sąnarinės kremzlės piktybinis navikas
C43 Odos piktybinė melanoma
C44 Kiti odos piktybiniai navikai
C45 Mezotelioma
C46 Kapoši (Kaposi) sarkoma
C47 Periferinių nervų ir autonominės (vegetacinės) nervų sistemos piktybinis navikas
C48 Retroperitoninio tarpo ir pilvaplėvės piktybinis navikas
C49 Kito jungiamojo ir minkštųjų audinių piktybinis navikas
C50 Krūties piktybinis navikas
C51 Vulvos piktybinis navikas
C52 Makšties piktybinis navikas
C53 Gimdos kaklelio piktybinis navikas
C54 Gimdos kūno piktybinis navikas
C55 Gimdos piktybinis navikas, nepatikslintos vietos
C56 Kiaušidės piktybinis navikas
C57 Kitų ir nepatikslintų moters lyties organų piktybinis navikas
C58 Placentos piktybinis navikas
C60 Varpos piktybinis navikas
C61 Priešinės liaukos (prostatos) piktybinis navikas
C62 Sėklidės piktybinis navikas
C63 Kitų ir nepatikslintų vyro lyties organų piktybinis navikas
C64 Inksto, išskyrus inksto geldelę, piktybinis navikas
C65 Inksto geldelės piktybinis navikas
C66 Šlapimtakio piktybinis navikas
C67 Šlapimo pūslės piktybinis navikas
C68 Kitų ir nepatikslintų šlapimo organų piktybinis navikas
C69 Akies ir akies priedų piktybinis navikas
C70 Smegenų dangalų piktybinis navikas
C71 Smegenų piktybinis navikas
C72 Nugaros smegenų, galvinių nervų ir kitų centrinės nervų sistemos dalių piktybinis navikas
C73 Skydliaukės piktybinis navikas
C74 Antinksčio piktybinis navikas
C75 Kitų vidaus sekrecijos liaukų ir susijusių struktūrų piktybinis navikas
C76 Kitų ir netiksliai apibrėžtų lokalizacijų piktybinis navikas
C77 Metastazinis ir nepatikslintas limfmazgių piktybinis navikas
C78 Kvėpavimo ir virškinimo organų metastazinis piktybinis navikas
C79 Kitų lokalizacijų metastazinis piktybinis navikas
C80 Nenurodytų lokalizacijų piktybinis navikas
C81 Hodžkino (Hodgkin) limfoma
C82 Folikulinė [mazgelinė] ne Hodžkino (non-Hodgkin) limfoma
C83 Difuzinė ne Hodžkino (non-Hodgkin) limfoma
C84 Periferinės ir odos T ląstelių limfomos
C85 Kiti ir nepatikslinti ne Hodžkino (non-Hodgkin) limfomos tipai
C86 Kita patikslintų tipų T/NK ląstelių limfoma
C88 Piktybinės imunoproliferacinės ligos
C90 Dauginė mieloma ir piktybiniai plazminių ląstelių navikai
C91 Limfoidinė leukemija
C92 Mieloidinė leukemija
C93 Monocitinė leukemija
C94 Kitos patikslinto ląstelių tipo leukemijos
C95 Nepatikslinto ląstelių tipo leukemija
C96 Kiti ir nepatikslinti limfinio, kraujodaros ir jiems giminingų audinių piktybiniai navikai
C97 Pirminiai daugybiniai piktybiniai navikai
D00 Burnos ertmės, stemplės ir skrandžio karcinoma in situ
D01 Kitų ir nepatikslintų virškinimo organų karcinoma in situ
D02 Vidurinės ausies ir kvėpavimo sistemos karcinoma in situ
D03 Melanoma in situ
D04 Odos karcinoma in situ
D05 Krūties karcinoma in situ
D06 Gimdos kaklelio karcinoma in situ
D07 Kitų ir nepatikslintų lyties organų karcinoma in situ
D09 Kitų ir nepatikslintų lokalizacijų karcinoma in situ
D10 Burnos ertmės ir ryklės gerybinis navikas
D11 Didžiųjų seilių liaukų gerybinis navikas
D12 Storosios (gaubtinės) žarnos, tiesiosios žarnos, išangės ir išangės kanalo gerybinis navikas
D13 Kitų ir netiksliai apibrėžtų virškinimo sistemos dalių gerybinis navikas
D14 Vidurinės ausies ir kvėpavimo sistemos gerybinis navikas
D15 Kitų ir nepatikslintų krūtinės ląstos organų gerybinis navikas
D16 Kaulo ir sąnarinės kremzlės gerybinis navikas
D17 Riebalinio audinio gerybinis navikas
D18 Hemangioma ir limfangioma
D19 Mezotelinio audinio gerybinis navikas
D20 Retroperitoninio tarpo ir pilvaplėvės minkštųjų audinių gerybinis navikas
D21 Jungiamojo audinio ir kitų minkštųjų audinių gerybinis navikas
D22 Melanocitinis apgamas
D23 Kiti odos gerybiniai navikai
D24 Krūties gerybinis navikas
D25 Gimdos lejomioma
D26 Kiti gimdos gerybiniai navikai
D27 Kiaušidės gerybinis navikas
D28 Kitų ir nepatikslintų moters lyties organų gerybinis navikas
D29 Vyro lyties organų gerybinis navikas
D30 Šlapimo organų gerybinis navikas
D31 Akies ir akies priedų gerybinis navikas
D32 Smegenų dangalų gerybinis navikas
D33 Galvos smegenų ir kitų centrinės nervų sistemos dalių gerybinis navikas
D34 Skydliaukės gerybinis navikas
D35 Kitų ir nepatikslintų vidaus sekrecijos liaukų gerybinis navikas
D36 Kitų ir nepatikslintų lokalizacijų gerybinis navikas
D37 Burnos ertmės ir virškinimo organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D38 Vidurinės ausies ir kvėpavimo bei krūtinės ląstos organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D39 Moters lyties organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D40 Vyro lyties organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D41 Šlapimo organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D42 Smegenų dangalų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D43 Galvos smegenų ir centrinės nervų sistemos neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D44 Vidaus sekrecijos liaukų neaiškios ar nežinomos eigos navikas
D45 Tikroji policitemija
D46 Mielodisplaziniai sindromai
D47 Kiti limfinio, kraujodaros ir jiems giminingų audinių neaiškios ar nežinomos eigos navikai
D48 Kitų ir nepatikslintų lokalizacijų neaiškios ir nežinomos eigos navikas
G00 Bakterinis meningitas, neklasifikuojamas kitur
G01 Meningitas sergant bakterinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur
G02 Meningitas sergant kitomis infekcinėmis ir parazitinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur
G03 Meningitas dėl kitų ir nepatikslintų priežasčių
G04 Encefalitas, mielitas ir encefalomielitas
G05 Encefalitas, mielitas ir encefalomielitas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G06 Intrakranijinis bei intraspinalinis abscesas ir granulioma
G07 Intrakranijinis bei intraspinalinis abscesas ir granulioma sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G08 Intrakranijinis bei intraspinalinis flebitas ir tromboflebitas
G09 Centrinės nervų sistemos uždegiminių ligų pasekmės
G10 Hantingtono (Huntington) liga
G11 Paveldimoji ataksija
G12 Spinalinė raumenų atrofija ir su ja susiję sindromai
G13 Sisteminė atrofija, pirmiausia pažeidžianti centrinę nervų sistemą, sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G14 Postpolio sindromas
G20 Parkinsono (Parkinson) liga
G21 Antrinis parkinsonizmas
G22 Parkinsonizmas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G23 Kitos degeneracinės pamatinių ganglijų ligos
G24 Distonija
G25 Kiti ekstrapiramidiniai ir judesių sutrikimai
G26 Ekstrapiramidiniai ir judesių sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G30 Alzheimerio (Alzheimer) liga
G31 Kitos degeneracinės nervų sistemos ligos, neklasifikuojamos kitur
G32 Kiti degeneraciniai nervų sistemos sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G35 Išsėtinė sklerozė
G36 Kitos ūminės išsėtinės demielinizuojančios ligos
G37 Kitos demielinizuojančios centrinės nervų sistemos ligos
G40 Epilepsija
G41 Epilepsinė būklė
G43 Migrena
G44 Kiti galvos skausmo sindromai
G45 Praeinantys (tranzitiniai) smegenų išemijos priepuoliai ir su jais susiję sindromai
G46 Kraujagysliniai smegenų sindromai sergant cerebrovaskulinėmis (smegenų kraujagyslių) ligomis ([D:I60]-[D:I67]†)
G47 Miego sutrikimai
G50 Trišakio nervo sutrikimai
G51 Veidinio nervo sutrikimai
G52 Kitų galvinių nervų sutrikimai
G53 Galvinių nervų sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G54 Nervų šaknelių ir rezginių sutrikimai
G55 Nervų šaknelių ir rezginių suspaudimas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G56 Rankos mononeuropatijos
G57 Kojos mononeuropatijos
G58 Kitos mononeuropatijos
G59 Mononeuropatija sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G60 Paveldėtoji ir idiopatinė neuropatija
G61 Uždegiminė polineuropatija
G62 Kitos polineuropatijos
G63 Polineuropatija sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G64 Kiti periferinės nervų sistemos sutrikimai
G70 Generalizuota miastenija (myasthenia gravis) ir kiti mioneuralinių jungčių sutrikimai
G71 Pirminės raumenų ligos
G72 Kitos miopatijos
G73 Mioneuralinių jungčių ir raumenų sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G80 Cerebrinis paralyžius
G81 Hemiplegija
G82 Paraplegija ir tetraplegija
G83 Kiti paralyžiniai sindromai
G90 Autonominės (vegetacinės) nervų sistemos sutrikimai
G91 Hidrocefalija (galvos smegenų vandenė)
G92 Toksinė encefalopatija
G93 Kitos smegenų ligos
G94 Kitos smegenų ligos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
G95 Kitos nugaros smegenų ligos
G96 Kitos centrinės nervų sistemos ligos
G97 Nervų sistemos ligos, pasireiškusios po procedūrų, neklasifikuojamos kitur
G98 Kitos nervų sistemos ligos, neklasifikuojamos kitur
G99 Kiti nervų sistemos pakitimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M00 Pūlinis artritas
M01 Tiesioginės sąnarių infekcijos sergant infekcinėmis ir parazitinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur
M02 Reaktyviosios artropatijos
M03 Poinfekcinės ir reaktyviosios artropatijos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M05 Seropozityvus reumatoidinis artritas
M06 Kitas reumatoidinis artritas
M07 Psoriazinės ir enteropatinės artropatijos
M08 Jaunatvinis (juvenilinis) artritas
M09 Jaunatvinis (juvenilinis) artritas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M10 Podagra
M11 Kitos kristalinės artropatijos
M12 Kitos specifinės artropatijos
M13 Kitas artritas
M14 Artropatijos sergant kitomis ligomis, klasifikuojamomis kitur
M15 Poliartrozė
M16 Koksartrozė [klubo sąnario artrozė]
M17 Gonartrozė [kelio sąnario artrozė]
M18 Riešinio nykščio sąnario artrozė
M19 Kita artrozė
M20 Įgytos rankų ir kojų pirštų deformacijos
M21 Kitos įgytos galūnių deformacijos
M22 Girnelės ligos
M23 Kelio sąnario vidiniai pažeidimai
M24 Kiti specifiniai sąnario pažeidimai
M25 Kitos sąnarių ligos, neklasifikuojamos kitur
M30 Mazginis poliarteritas ir su juo susijusios būklės
M31 Kitos nekrozuojančios vaskulopatijos
M32 Sisteminė raudonoji vilkligė
M33 Dermatopolimiozitas
M34 Sisteminė sklerozė
M35 Kitas sisteminis jungiamojo audinio pažeidimas
M36 Sisteminiai jungiamojo audinio pažeidimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M40 Kifozė ir lordozė
M41 Skoliozė
M42 Nugaros osteochondrozė
M43 Kitos deformuojančios dorsopatijos
M45 Ankilozinis spondilitas
M46 Kitos uždegiminės spondilopatijos
M47 Spondilozė
M48 Kitos spondilopatijos
M49 Spondilopatijos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M50 Kaklo diskų ligos
M51 Kitos tarpslankstelinio disko ligos
M53 Kitos dorsopatijos, neklasifikuojamos kitur
M54 Dorsalgija
M60 Miozitas
M61 Raumenų kalkėjimas (kalcifikacija) ir kaulėjimas (osifikacija)
M62 Kitos raumenų ligos
M63 Raumenų ligos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M65 Sinovitas ir tenosinovitas
M66 Spontaninis sinovijos ar sausgyslės plyšimas
M67 Kitos sinovijos ir sausgyslių ligos
M68 Sinovijos ar sausgyslės pažeidimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M70 Minkštųjų audinių ligos, sukeltos krūvio, perkrovimo ir spaudimo
M71 Kitos bursopatijos
M72 Fibroblastinės ligos
M73 Minkštųjų audinių pažeidimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M75 Peties pažeidimai
M76 Kojos, išskyrus pėdą, entezopatijos
M77 Kitos entezopatijos
M79 Kitos minkštųjų audinių ligos, neklasifikuojamos kitur
M80 Osteoporozė su patologiniu lūžiu
M81 Osteoporozė be patologinio lūžio
M82 Osteoporozė sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M83 Suaugusiųjų osteomaliacija
M84 Kaulo vientisumo pažeidimai
M85 Kiti kaulų tankio ir struktūros pažeidimai
M86 Osteomielitas
M87 Osteonekrozė
M88 Pedžeto (Paget) kaulų liga [deformuojantis ostitas (Osteitis deformans)]
M89 Kitos kaulų ligos
M90 Osteopatijos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur
M91 Jaunatvinė (juvenilinė) klubo ir dubens osteochondrozė
M92 Kita jaunatvinė (juvenilinė) osteochondrozė
M93 Kitos osteochondropatijos
M94 Kitos kremzlių ligos
M95 Kitos įgytos jungiamojo audinio ir raumenų bei skeleto deformacijos
M96 Raumenų ir skeleto pažeidimai po procedūrų, neklasifikuojami kitur
M99 Biomechaniniai pažeidimai, neklasifikuojami kitur
S00 Galvos paviršinis sužalojimas
S01 Galvos žaizda
S02 Kaukolės ir veido kaulų lūžiai
S03 Galvos sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas
S04 Galvinių nervų sužalojimas
S05 Akies ir akiduobės sužalojimas
S06 Intrakranijinis sužalojimas
S07 Galvos traiškytinis sužalojimas
S08 Galvos dalies trauminė amputacija
S09 Kiti ir nepatikslinti galvos sužalojimai
S10 Kaklo paviršinis sužalojimas
S11 Kaklo žaizda
S12 Kaklo lūžis
S13 Kaklo sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas
S14 Nervų ir nugaros smegenų sužalojimas kaklo lygyje
S15 Kaklo kraujagyslių sužalojimas
S16 Kaklo raumenų ir sausgyslių sužalojimas
S17 Kaklo traiškytinis sužalojimas
S18 Kaklo trauminė amputacija
S19 Kiti ir nepatikslinti kaklo sužalojimai
S20 Krūtinės ląstos paviršinis sužalojimas
S21 Krūtinės ląstos žaizda
S22 Šonkaulio (-ių), krūtinkaulio ir krūtininės stuburo dalies lūžis
S23 Krūtinės ląstos sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas
S24 Nervų ir nugaros smegenų sužalojimas krūtinės ląstos lygyje
S25 Krūtinės ląstos kraujagyslių sužalojimas
S26 Širdies sužalojimas
S27 Kitų ir nepatikslintų krūtinės ląstos organų sužalojimas
S28 Krūtinės ląstos traiškytinis sužalojimas ir krūtinės ląstos dalies trauminė amputacija
S29 Kiti ir nepatikslinti krūtinės ląstos sužalojimai
S30 Paviršinis pilvo, nugaros apatinės dalies ir dubens sužalojimas
S31 Pilvo, nugaros apatinės dalies ir dubens žaizda
S32 Juosmeninės stuburo dalies ir dubens lūžis
S33 Juosmeninės stuburo dalies ir dubens sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas
S34 Nervų ir nugaros smegenų sužalojimas pilvo, nugaros apatinės dalies ir dubens lygyje
S35 Pilvo, apatinės nugaros dalies ir dubens kraujagyslių sužalojimas
S36 Pilvo ertmės organų sužalojimas
S37 Šlapimo ir dubens organų sužalojimas
S38 Pilvo, apatinės nugaros dalies ir dubens traiškytinis sužalojimas bei trauminė amputacija
S39 Kiti ir nepatikslinti pilvo, nugaros apatinės dalies bei dubens sužalojimai
S40 Peties ir žasto paviršinis sužalojimas
S41 Peties ir žasto žaizda
S42 Peties ir žasto lūžis
S43 Peties juostos sąnarių išnirimai ir raiščių patempimai
S44 Nervų sužalojimas peties ir žasto lygyje
S45 Kraujagyslių sužalojimas peties ir žasto lygyje
S46 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas peties ir žasto lygyje
S47 Peties ir žasto traiškytinis sužalojimas
S48 Peties ir žasto trauminė amputacija
S49 Kiti ir nepatikslinti peties bei žasto sužalojimai
S50 Dilbio paviršinis sužalojimas
S51 Dilbio žaizda
S52 Dilbio lūžis
S53 Dilbio kaulų išnirimas ir alkūnės sąnario raiščių patempimas
S54 Nervų sužalojimas dilbio lygyje
S55 Kraujagyslių sužalojimas dilbio lygyje
S56 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas dilbio lygyje
S57 Dilbio traiškytinis sužalojimas
S58 Dilbio trauminė amputacija
S59 Kiti ir nepatikslinti dilbio sužalojimai
S60 Riešo ir plaštakos paviršinis sužalojimas
S61 Riešo ir plaštakos žaizda
S62 Lūžis riešo ir plaštakos lygyje
S63 Riešo ir plaštakos sąnarių išnirimai bei raiščių patempimai
S64 Nervų sužalojimas riešo ir plaštakos lygyje
S65 Kraujagyslių sužalojimas riešo ir plaštakos lygyje
S66 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas riešo ir plaštakos lygyje
S67 Riešo ir plaštakos traiškytinis sužalojimas
S68 Riešo ir plaštakos trauminė amputacija
S69 Kiti ir nepatikslinti riešo bei plaštakos sužalojimai
S70 Klubo ir šlaunies paviršinis sužalojimas
S71 Klubo ir šlaunies žaizda
S72 Šlaunikaulio lūžis
S73 Šlaunikaulio išnirimas bei klubo sąnario raiščių patempimas
S74 Nervų sužalojimas klubo ir šlaunies lygyje
S75 Kraujagyslių sužalojimas klubo ir šlaunies lygyje
S76 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas klubo ir šlaunies lygyje
S77 Klubo ir šlaunies traiškytinis sužalojimas
S78 Klubo ir šlaunies trauminė amputacija
S79 Kiti ir patikslinti klubo bei šlaunies sužalojimai
S80 Blauzdos paviršinis sužalojimas
S81 Blauzdos žaizda
S82 Blauzdos, įskaitant čiurną, lūžis
S83 Blauzdos kaulų išnirimas ir kelio sąnario raiščių patempimai
S84 Nervų sužalojimas blauzdos lygyje
S85 Kraujagyslių sužalojimas blauzdos lygyje
S86 Raumenų ir sausgyslių sužalojimas blauzdos lygyje
S87 Blauzdos traiškytinis sužalojimas
S88 Blauzdos trauminė amputacija
S89 Kiti ir nepatikslinti blauzdos sužalojimai
S90 Čiurnos ir pėdos paviršinis sužalojimas
S91 Čiurnos ir pėdos žaizda
S92 Pėdos lūžis, išskyrus čiurną
S93 Čiurnos ir pėdos sąnarių išnirimai ir raiščių patempimai
S94 Čiurnos ir pėdos nervų sužalojimas
S95 Čiurnos ir pėdos kraujagyslių sužalojimas
S96 Čiurnos bei pėdos raumenų ir sausgyslių sužalojimas
S97 Čiurnos bei pėdos traiškytinis sužalojimas
S98 Čiurnos ir pėdos trauminė amputacija
S99 Kiti ir nepatikslinti čiurnos bei pėdos sužalojimai
T00 Paviršiniai sužalojimai, apimantys kelias kūno sritis
T01 Žaizdos, apimančios kelias kūno sritis
T02 Lūžiai, apimantys kelias kūno sritis
T03 Išnirimai ir patempimai, apimantys kelias kūno sritis
T04 Traiškytiniai sužalojimai, apimantys kelias kūno sritis
T05 Trauminės amputacijos, apimančios kelias kūno sritis
T06 Kiti sužalojimai, apimantys kelias kūno sritis, neklasifikuojami kitur
T07 Nepatikslinti dauginiai sužalojimai
T08 Stuburo lūžis, lygis nepatikslintas
T09 Kiti stuburo ir liemens sužalojimai, lygis nepatikslintas
T10 Rankos lūžis, lygis nepatikslintas
T11 Kiti rankos sužalojimai, lygis nepatikslintas
T12 Kojos lūžis, lygis nepatikslintas
T13 Kiti kojos sužalojimai, lygis nepatikslintas
T14 Nepatikslintos kūno srities sužalojimas
T15 Išorinės akies svetimkūnis
T16 Ausies svetimkūnis
T17 Svetimkūnis kvėpavimo takuose
T18 Svetimkūnis virškinimo trakte
T19 Svetimkūnis lyties ir šlapimo organuose
T20 Galvos ir kaklo nudegimas
T21 Liemens nudegimas
T22 Peties ir rankos, išskyrus riešą ir plaštaką, nudegimas
T23 Riešo ir plaštakos nudegimas
T24 Klubo ir kojos, išskyrus čiurną ir pėdą, nudegimas
T25 Čiurnos ir pėdos nudegimas
T26 Akies ir jos priedinių organų nudegimas
T27 Kvėpavimo takų nudegimas
T28 Kitų vidaus organų nudegimas
T29 Kelių kūno sričių nudegimas
T30 Nudegimas, kūno sritis nepatikslinta
T31 Nudegimai, klasifikuojami pagal pažeistą kūno paviršiaus plotą
- Veikiančios ir turinčios prekę vaistinės
- Visos vaistinės
- Veikiančios ir turinčios prekę vaistinės
- Turinčios prekę vaistinės
Pavadinimas | Gamintojas | *Kaina € | |
---|---|---|---|
Ibufen geriamoji suspensija 100mg/5ml 100g | Medana Pharma | receptinis, kompensuojamas | 4,00 |
Ibustar (vaikams) 20mg/ml geriamoji suspensija 100ml + geriamasis švirkštas | Berlin-Chemie | 4,70 | |
IBUGARD 100mg/5ml geriamoji suspensija 120ml ir geriamasis švirkštas N1 | Medana Pharma | 4,95 | |
Ibuprofen Inteli 100mg/5ml geriamoji suspensija 200ml + geriamasis švirkštas | INTELI GENERICS NORD | receptinis, kompensuojamas | 5,73 |
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne