Canocombi vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kandesartano cileksetilui ar hidrochlorotiazidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra alergija sulfonamidams. Jeigu abejojate, ar šis teiginys tinka Jums, pasitarkite su gydytoju;
- jeigu yra daugiau kaip 3 nėštumo mėnesiai (Canocombi nėštumo pradžioje irgi geriau nevartoti, žr. skyrelį „Nėštumas“);
- jeigu sergate sunkia inkstų liga;
- jeigu sergate sunkia kepenų liga arba tulžies pūslės ir latakų obstrukcija (kliūtis tulžiai ištekėti iš tulžies pūslės);
- jeigu kada nors sirgote podagra;
- jeigu nuolat yra sumažėjusi kalio koncentracija kraujyje;
- jeigu nuolat yra padidėjusi kalcio koncentracija kraujyje;
- jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.
Jeigu abejojate, ar kuris nors iš šių teiginių tinka Jums, prieš vartodami Canocombi, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Canocombi:
- jeigu sergate cukriniu diabetu;
- jeigu sergate širdies, kepenų ar inkstų ligomis;
- jeigu neseniai Jums buvo persodintas inkstas;
- jeigu vemiate, gausiai vėmėte arba viduriavote;
- jeigu sergate antinksčių liga, vadinama Kono (Conn) sindromu (dar vadinamas pirminiu hiperaldosteronizmu);
- jeigu kada nors sirgote liga, vadinama sistemine raudonąja vilklige (SRV);
- jeigu yra sumažėjęs kraujospūdis;
- jeigu kada nors buvo ištikęs insultas;
- jeigu kada nors pasireiškė alergija arba astma;
- turite pasakyti gydytojui, jeigu galvojate, kad esate (arba galite būti) nėščia. Canocombi nerekomenduojama vartoti nėštumo pradžioje ir negalima vartoti, jeigu yra daugiau kaip 3 nėštumo mėnesiai, nes šiuo nėštumo laikotarpiu vartojamas vaistas gali labai pakenkti vaisiui (žr. skyrelį ,,Nėštumas“);
- jeigu Jums praeityje buvo diagnozuotas odos vėžys arba gydymo laikotarpiu ant jūsų odos staiga atsirastų koks nors pakitimas. Taikant gydymą hidrochlorotiazidu, ypač ilgalaikį gydymą didelėmis šio vaisto dozėmis, gali padidėti tam tikrų rūšių odos ir lūpos vėžio (nemelanominio odos vėžio) rizika. Vartodami Canocombi saugokite savo odą nuo saulės ir ultravioletinių spindulių;
- jeigu Jums susilpnėja regėjimas arba atsiranda akių skausmas. Šie simptomai gali būti skysčio susikaupimo akies kraujagysliniame dangale (tarp gyslainės ir skleros) arba padidėjusio akispūdžio požymiais ir gali įvykti per kelias valandas ar savaites po Canocombi vartojimo. Tai gali lemti regėjimo sutrikimą visam laikui, jeigu negydoma. Jei Jums anksčiau buvo alergija penicilinui ar sulfonamidui, Jums gali būti didesnė rizika, kad tai išsivystys.
- jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:
- AKF inhibitorių (pavyzdžiui, enalaprilį, lizinoprilį, ramiprilį ir kt.), ypač jei turite su cukriniu diabetu susijusių inkstų sutrikimų;
- aliskireną.
Jūsų gydytojas gali reguliariai tirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų kiekį (pvz., kalio) kraujyje.
Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Canocombi vartoti negalima“.
Jeigu kuris nors iš šių teiginių tinka Jums, gydytojas gali pageidauti Jus dažniau stebėti ir atlikti kai kuriuos tyrimus.
Jeigu Jums numatyta atlikti kokią nors operaciją, pasakykite gydytojui ar odontologui, kad vartojate Canocombi. Tai padaryti reikia dėl to, kad vartojant kartu kai kuriuos anestetikus, gali labai sumažėti kraujospūdis.
Canocombi gali didinti odos jautrumą saulės spinduliams.
Vaikams ir paaugliams
Canocombi vartojimo vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams patirties nėra. Todėl vaikams ir paaugliams Canocombi vartoti negalima.
Kiti vaistai ir Canocombi
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Canocombi gali keisti kai kurių kitų vaistų veikimo būdą ir kiti vaistai gali keisti Canocombi tablečių poveikį. Jeigu vartojate tam tikrų vaistų, gydytojas turės periodiškai atlikti kai kuriuos kraujo tyrimus.
Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti Jūsų dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių, todėl ypač svarbu pasakyti gydytojui, jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų:
- kitus vaistus, kurie padeda sumažinti kraujospūdį, įskaitant beta adrenoreceptorių blokatorius, aliskireno turinčių vaistų, diazoksidą ir angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorius, pavyzdžiui, enalaprilį, kaptoprilį, lizinoprilį ar ramiprilį;
- nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU), pavyzdžiui, ibuprofeną, naprokseną, diklofenaką, celekoksibą ar etorikoksibą (skausmą malšinantys ir uždegimą mažinantys vaistai);
- acetilsalicilo rūgštį (jeigu vartojate daugiau kaip po 3 g kiekvieną dieną) (skausmą malšinantis ir uždegimą mažinantis vaistas);
- kalio papildus ar druskos pakaitalus, kurių sudėtyje yra kalio (vaistai, kurie didina kalio koncentraciją kraujyje);
- kalcio ar D vitamino papildus;
- vaistus, kurie mažina cholesterolio koncentraciją kraujyje, pavyzdžiui, kolestipolį ar kolestiraminą;
- vaistus cukriniam diabetui gydyti (tabletes ar insuliną);
- vaistus širdies plakimui kontroliuoti (antiaritminius vaistus), pavyzdžiui, digoksiną ir beta adrenoreceptorių blokatorius;
- vaistus, kurių veikimui įtaką gali daryti kalio kiekis kraujyje, pvz., kai kuriuos vaistus nuo psichozės;
- hepariną (kraujo krešėjimą mažinantis vaistas);
- šlapimo išsiskyrimą skatinančias tabletes (diuretikus);
- vidurių laisvinamuosius vaistus;
- peniciliną ar kotrimoksazolą taip pat žinomą kaip trimetoprimas/sulfametoksazolas (antibiotiniai vaistai);
- amfotericiną (gydomos grybelių sukeltos infekcinės ligos);
- litį (vaistus psichikos sutrikimams gydyti);
- steroidus, pavyzdžiui, prednizoloną;
- hipofizės hormoną (AKTH);
- vaistus vėžiui gydyti;
- amantadiną (Parkinsono ligai arba sunkioms virusų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti);
- barbitūratus (sedaciją sukeliantys vaistai, kurie vartojami ir epilepsijai gydyti);
- karbenoksoloną (stemplės ligai arba burnos opoms gydyti);
- anticholinerginius vaistus, pavyzdžiui, atropiną ir biperideną;
- ciklosporiną – tai vaistas, kuris vartojamas po organų persodinimo operacijos, kad būtų išvengta organo atmetimo;
- kitus vaistus, kurie gali sustiprinti antihipertenzinį poveikį, pavyzdžiui, baklofeną (spazmus malšinantis vaistas), amifostiną (vėžiui gydyti) ir kai kuriuos kitus vaistus nuo psichozių.
- jeigu vartojate AKF inhibitorių arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Canocombi vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).
Canocombi vartojimas su maistu ir gėrimais
- Canocombi galima vartoti valgant arba be maisto.
- Jeigu Jums paskirtas vartoti Canocombi, prieš vartodami alkoholinius gėrimus pasitarkite su gydytoju. Alkoholis gali sukelti svaigulį ar alpulį.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Turite pasakyti gydytojui, jeigu galvojate, kad esate (arba galite būti) nėščia. Paprastai gydytojas rekomenduos nutraukti Canocombi prieš pastojant arba iš karto, kai tik sužinosite, kad pastojote, ir vietoj Canocombi skirs vartoti kitokių vaistų. Canocombi nerekomenduojama vartoti nėštumo pradžioje ir negalima vartoti, jeigu yra daugiau kaip 3 nėštumo mėnesiai, nes po trečio nėštumo mėnesio vartojamas vaistas gali labai pakenkti vaisiui.
Žindymas
Pasakykite gydytojui, jeigu žindote arba planuojate pradėti žindyti kūdikį. Canocombi nerekomenduojama vartoti žindyvėms, taigi jeigu norite žindyti kūdikį, gydytojas gali skirti kitokį gydymą.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Kai kuriems Canocombi vartojantiems žmonėms gali pasireikšti nuovargis ar svaigulys. Jeigu pasireiškė toks poveikis, vairuoti ar mechanizmų valdyti negalima.
Canocombi sudėtyje yra laktozės (tam tikros rūšies angliavandenių).
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.