Kas žinotina prieš vartojant RefoximRefoxim vartoti draudžiama
- jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra alergija kuriam nors cefalosporinų grupės antibiotikui;
- jeigu yra sunki alergija (padidėjęs jautrumas) kuriam nors kitokiam beta laktaminiam antibiotikui (penicilinams, monobaktamams, karbapenemams);
- jeigu po gydymo cefuroksimu arba bet kuriuo kitu cefalosporinų grupės antibiotiku pasireiškė sunkus odos išbėrimas arba odos lupimasis, pūslės ir (arba) burnos opos.
- Jeigu galvojate, kad yra tokių aplinkybių, apie tai pasakykite gydytojui prieš pradėdami vartoti Refoxim. Jums negalima vartoti Refoxim.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Turite stebėti, ar vartojant Refoxim, neatsiranda tam tikrų simptomų, pavyzdžiui: alerginių reakcijų, odos išbėrimų, virškinimo trakto sutrikimų, pavyzdžiui, viduriavimo arba grybelių sukeltų infekcinių ligų. Taip galima sumažinti galimų sutrikimų riziką. Žr. 4 skyriuje (,,Būklės, į kurias reikia atkreipti dėmesį“). Jeigu pasireiškė kokia nors alerginė reakcija kitiems antibiotikams, pavyzdžiui, penicilinui, galite būti alergiški ir Refoxim.
Gauta pranešimų apie su gydymu cefuroksimu susijusias pavojingas odos reakcijas, įskaitant Stevenso ir Džonsono sindromą, toksinę epidermio nekrolizę, vaisto sukeltą reakciją su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (DRESS). Pastebėję bet kurį iš 4 skyriuje aprašytų simptomų, susijusių su pavojingomis odos reakcijomis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją (žr. 4 skyrių).
Jeigu reikia atlikti kraujo arba šlapimo tyrimą
Refoxim gali veikti šlapimo arba kraujo tyrimų gliukozei nustatyti arba kraujo mėginio, kuris vadinamas Kumbso mėginiu, rezultatus. Jeigu reikia atlikti kraujo tyrimą:
- mėginį imančiam asmeniui pasakykite, kad vartojate Refoxim.
Kiti vaistai ir Refoxim
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui.
Kai kurie vaistai gali keisti Refoxim veikimą arba didinti šalutinio poveikio atsiradimo tikimybę. Tokie vaistai yra:
- aminoglikozidų grupės antibiotikai;
- šlapimo išsiskyrimą skatinančios tabletės (diuretikai), pavyzdžiui, furozemidas;
- probenecidas;
- geriamieji antikoaguliantai.
- Jeigu yra tokių aplinkybių, pasakykite gydytojui. Vartojant Refoxim, gali prireikti papildomų tyrimų Jūsų inkstų funkcijai stebėti.
Kontraceptinės tabletės
Refoxim gali mažinti kontraceptinių tablečių veiksmingumą. Jeigu vartojate kontraceptines tabletes gydymo Refoxim metu, turite naudoti ir barjerinį kontracepcijos metodą (pvz., prezervatyvus). Kreipkitės į gydytoją patarimo.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.
Jūsų gydytojas įvertins gydymo Refoxim naudos Jums ir rizikos Jūsų kūdikiui santykį.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Jeigu jaučiatės blogai, negalima vairuoti ir valdyti mechanizmų.
Refoxim sudėtyje yra natrio
Kiekviename 750 mg flakone yra 42 mg natrio (valgomosios druskos sudedamosios dalies). Tai atitinka 2,1% didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiems. Kiekviename 1500 mg flakone yra 83 mg natrio (valgomosios druskos sudedamosios dalies). Tai atitinka 4,15% didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiems.
Kaip vartoti RefoximRefoxim paprastai suleidžia gydytojas arba slaugytojas. Vaistas gali būti vartojamas per lašelinę (infuzija į veną) arba suleidžiamas (injekcija) tiesiai į veną arba į raumenį.
Įprasta dozė
Teisingą Refoxim dozę Jums nustatys gydytojas. Dozė priklauso nuo infekcinės ligos sunkumo ir tipo, ar vartojate kokių nors kitų antibiotikų, Jūsų kūno masės ir amžiaus, Jūsų inkstų funkcijos.
Naujagimiams (0-3 savaičių)
Kiekvienam naujagimio kūno masės kilogramui bus vartojama po 30100 mg Refoxim per parą dozė, padalyta į dvi ar tris dozes.
Kūdikiams (vyresniems kaip 3 savaičių) ir vaikams
Kiekvienam kūdikio ar vaiko kūno masės kilogramui bus vartojama po 30100 mg Refoxim per parą dozė, padalyta į tris ar keturias dozes.
Suaugusiesiems ir paaugliams
Nuo 750 mg iki 1,5 g Refoxim dozė du, tris arba keturis kartus per parą. Didžiausia dozė – 6 g per parą.
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Jeigu Jūsų inkstų funkcija sutrikusi, gydytojas gali keisti Jums skirtą dozę.
Pasakykite gydytojui, jeigu yra tokia aplinkybė.
Galimas šalutinis poveikisŠis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Būklės, į kurias reikia atkreipti dėmesį
Mažai daliai Refoxim vartojančių žmonių pasireiškė alerginė reakcija arba galinti būti sunki odos reakcija. Tokių reakcijų simptomai yra:
- sunki alerginė reakcija. Požymiai gali būti iškilus niežtintis išbėrimas, patinimas, kartais veido ar burnos, dėl kurio pasunkėja kvėpavimas;
- odos išbėrimas, kuris gali apsitraukti pūslėmis arba atrodyti kaip maži taikiniai (centre tamsus taškas, apsuptas blyškesnės srities, o iš krašto apjuostas tamsaus žiedo);
- išplitęs išbėrimas su pūslėmis ir odos lupimusi (tai gali būti Stevens-Johnson sindromo arba toksinės epidermio nekrolizės požymiai);
- išplitęs bėrimas, aukšta kūno temperatūra ir padidėję limfmazgiai (DRESS sindromas ar padidėjusio jautrumo vaistui sindromas);
- krūtinės skausmas pasireiškus alerginėms reakcijoms – tai gali būti alergijos sukelto širdies infarkto simptomas (Kounis sindromas).
Kiti simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį vartojant Refoxim, yra
- retais atvejais grybelių sukeltos infekcinės ligos. Į Refoxim panašūs vaistai skatina pernelyg didelį mieliagrybių (Candida) dauginimąsi organizme, dėl to gali pasireikšti grybelių sukeltos infekcinės ligos (pvz., pienligė). Šalutinio poveikio tikimybė yra didesnė, jeigu vartojate Refoxim ilgai;
- sunkus viduriavimas (pseudomembraninis kolitas). Į Refoxim panašūs vaistai gali sukelti gaubtinės (storosios) žarnos uždegimą, dėl kurio pasireiškia sunkus viduriavimas, įprastai su krauju ir gleivėmis, pilvo skausmu, karščiavimu.
Jeigu pasireiškė kuris nors iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):