Stangri, sveika ir švytinti veido oda – pats gražiausias makiažas. Ne veltui klasikinis rafinuotųjų prancūzių makiažas yra toks, kuris pabrėžia (ar imituoja) odos skaistumą ir švytėjimą. Bėgant metams šios odos savybės slopsta, keičiantis organizmui, kinta ir odos būklė, gilėja raukšlės. Vis dėlto veido odos priežiūros specialistai teigia, kad teisingai ir atsakinai rūpinantis veido oda, jos senėjimą galima gerokai atitolinti be jokių drastiškų priemonių ir chirurginių intervencijų.
Pasak „BENU vaistinės“ sveikos odos instituto ekspertės Mildos Darulienės, odos sveikatą ir išvaizdą lemia ne tik paveldimumas, bet ir kontroliuojami faktoriai – gyvenimo būdas, mityba ar paprasčiausi odos priežiūros įpročiai – tinkamas jos valymas, drėkinimas. Tad ką reikėtų žinoti, norint išlaikyti natūralų odos grožį be „stebuklingų“ priemonių?
1. Mankštinti ne tik kūną, bet ir veidą
Mūsų veide veikia daugiau kaip 70 raumenų. Juos naudodami išreiškiame ar sulaikome daugybę emocijų, kasdien mimikuodami net po 2000–3000 kartų. Veido mankštos specialistės Viktorijos Baltramiejūnienės teigimu, reguliariai mankštindami veido raumenis galime pasiekti išties gerų rezultatų.
„Savo praktikoje turiu pavyzdžių, kai veido mankštą atliekantys žmonės vizualiai atjaunėja net septyneriais metais“, – patirtimi dalijasi veido mankštos specialistė Viktorija Baltramiejūnienė.
Anot jos, kasdienė veido mankšta padeda atitaisyti tam tikras žalas ir formuoti raumenyną. „Pradedantieji turėtų kasdien mankštinti visus savo veido raumenis, po to galima išskirti problemines veido vietas, kurios žmogui nepatinka, ir koncentruotis į jų mankštinimą. Tik pažengusieji gali kartais padaryti pertraukas, kad veido raumenys pailsėtų ir pasiilgtų fizinio krūvio“, – atkreipia dėmesį grožio specialistė.
Ji išskiria dvi metodines technikas: veido mankštą, nukreiptą į raumenų karkasą, ir veido savimasažą, skatinantį visų poodinių procesų atnaujinimą, regeneraciją bei bendrą odos būklės, kraujotakos ir limfotakos gerinimą.
„Mankštos metu raumenynui suteikiamas tonusas. Nelieka nei persitempusių, nei tinginčių veido raumenų vietų. Taip pat suaktyvėja kraujotaka ir kraujagyslių veikla, tad oda ir raumenynas maitinami iš vidaus. Suaktyvinamas limfos tekėjimas, vyksta detoksikacijos procesai, pagražėja veido spalva, sumažėja poros“, – masažo naudą akcentuoja V. Baltramiejūnienė.
Taip pat ji priduria, jog šias veido procedūras galima atlikti ne tik sau, bet ir kitiems: „Tiek mankštas, tiek savimasažą labai siūlyčiau atlikti kartu su šeimos nariais, kad jau mokyklinio amžiaus vaikai suprastų, jog raukšlė nėra tik odos veiklos pasekmė, ir priimtų tai kaip iššūkį, kurį galima išspręsti.“
Apie tai, kaip sugrąžinti odai švytėjimą ir kaip atlikti veido odos masažą Viktorija Baltramiejūnienė pasakos BENU akademijos renginiuose – kovo 17 d. 13 val. Vilniuje, PC „Ozas“ ir kovo 24 d. 13 val. PC „Mega“. Daugiau informacijos: http://www.benu.lt/benu-akademija/
2. Spręsti problemas iškart
V. Baltramiejūnienės pastebėjimu, vien (savi)masažo technikų nepakanka, norint išlaikyti odą švytinčią ir stangrią. Būtinos ir nuolatinės, kompleksinės odos priežiūros priemonės.
„Pastebiu, jog moterys yra įpratusios daugiausiai dėmesio veido odai skirti per šventes. Taip pat, nusiperka vieną priemonę, bet neinvestuoja į visą priežiūros priemonių liniją. Tokia priežiūra yra fragmentinė, ciklas neužbaigiamas, tad mažėja procedūros efektyvumas“, – odos priežiūros klaidas vardija V. Baltramiejūnienė.
Kartu ji atkreipia dėmesį, jog veido oda derėtų rūpintis kiekvieną dieną, visus metus, o ne tik tuomet, kai pasireiškia probleminiai simptomai.
„Jeigu pradedame rūpintis oda tik po to, kai problema jau susiformavusi, ar vyresniame amžiuje, gali būti, kad vien natūraliomis priemonėmis norimų rezultatų ir nepasieksime. Taip pat probleminei ar specifinius poreikius turinčiai odai gali prireikti didesnio rūpesčio nei tik natūralios priemonės“, – pabrėžia grožio specialistė.
Jos teigimu, intensyvesnė veido odos priežiūra rekomenduojama nuo 25 metų. Tiesa, intensyvėjant gyvenimo ritmams, eksperimentuoti su savo oda jaunos moterys ar paauglės pradeda labai anksti, kas turi įtakos odos pokyčiams, senėjimui. „Patarčiau intensyvesnės veido odos priežiūros imtis nuo to momento, kai suvokiate, kad odai reikia papildomo drėkinimo ar apsaugos“, – papildo pašnekovė.
3. Kasdieniai įpročiai: valyti odą taip pat svarbu kaip dantis
Pasak vaistininkės M. Darulienės, nors Lietuvos moterys tampa vis labiau išprususios odos priežiūros klausimais, konsultuojant į vaistinę užsukančias lankytojas vis dar pastebimo pagrindinės klaidos – netinkamai, nežinant savo odos tipo, pasirenkamos priemonės, netinkamas veido valymas ir „gaisro gesinimas“ – kai oda pradedama rūpintis jau tik tada, kai problema pradeda gerokai trukdyti.
„Priemonės, skirtos veidui, turi būti pasirinktos pagal savo odos tipą. Ypač svarbu veidą švariai nuvalyti vakare su specialia priemone – miceliniu vandeniu, švelnios sudėties prausikliu ar kosmetiniu pieneliu ir toniku. Dalis moteris vis dar veidą prausia muilu arba kasdien šveičia itin agresyvios sudėties šveitikliais, – to daryti jokiu būdu nepatarčiau“, – komentuoja M. Darulienė.
Veido odą, net jei ji yra riebi ar ją kamuoja aknė, būtina drėkinti kasdien, bent kartą per savaitę ją palepinti kaukėmis, taip pat nuolat pasirūpinti apsauga nuo saulės. Nemažiau svarbu, anot vaistininkės, ir leisti odai pailsėti – daugiau būti gryname ore ir įprasti reguliariai daryti makiažo pertraukas: „Odą apkrauna, erzina storas makiažo sluoksnis, tepamas be pertraukų. Idealiu atveju, geriausia turėti bent vieną dieną per savaitę, kai veidui leidžiama pailsėti nuo bet kokio makiažo. Tą verta išmėginti ir ilgesnį laiką per atostogas“.
Vis dėlto didelę dalį odos išvaizdos lemia organizmo sveikatos būklė. Todėl toms, kurios vasarą nori sutikti gražios ir švytinčios, M. Darulienė rekomenduoja į mitybą įtraukti daugiau vaisių ir daržovių, taip pat produktų, kuriuose yra gausu vitaminų C ir E, omega 3 riebiųjų rūgščių ir išsiugdyti įprotį išgerti po porą litrų vandens per dieną.
Informacija iš:
Image: FreeDigitalPhotos.net