Kaip ir kiekvienais metais šiltuoju metu, taip ir dabar, dažną mūsų užklumpa bėda, kurios nepaslėpsi – žliaugiantis prakaitas. Viena, kai taip nutinka intensyviai sportuojant, ir visai kas kita, kai pamatote peršlapusius marškinėlius, atėję į svarbų susitikimą.
Ką daryti? Yra keletas patarimų, padėsiančių išvengti prakaituotos gėdos.
1. Pamirškite aptemptas palaidines. O jeigu jos dar sintetinio audinio... Prigludęs drabužis ne pats tinkamiausias darbe, jeigu jums būdingas padidėjęs prakaitavimas. Rinkitės savo dydžio, natūralaus ir malonaus kūnui audinio, geriausia be rankovių. Visgi, jeigu tenka vilkėti šviesius drabužius su rankovėmis, ant kurių itin matosi bet koks drėgmės perteklius, tuomet galite pasinaudoti specialiais įklotais, kurie skirti sugerti prakaitą.2. Leiskite susigerti dezodorantui. Didžiausia bėda ta, jog skubame ir rengiamės tada, kai dar naudojamas dezodorantas nėra kaip reikiant įsigėręs ir išdžiūvęs. Vėliau jis ne tik nusivalo į jūsų drabužius, bet ir neatlieka jokios apsauginės funkcijos. Rezultatas – gelsvos prakaitos dėmės ant jūsų drabužių, kurias sunkiai įveikia net aršiausi skalbimo milteliai.3. Rinkitės kokybiško, leidžiančio odai kvėpuoti, audinio drabužius. Greičiausiai sutiksite, kad labiausiai tam tiks medvilnė, linas, viskozė. Taigi, pamirštame sintetiką, nuo kurios prakaitavimo procesas primena savyje nebetelpančią jūrą. 4. Dažniau mankštinkitės ir sveikai maitinkitės. Paprasta – nuo mūsų mitybos priklauso ne tik prakaito kvapas, bet ir jo gausumas. Todėl vertėtų vengti aštraus maisto, itin aitraus kvapo prieskonių, tarkime, svogūnų, česnakų, nepiktnaudžiauti alkoholiu, raudona mėsa. Daugiau sporto, vaisių, daržovių ir pamatysite, kad pagerės ne tik savijauta. 5. Spalvų galia. Šviesūs, spalvoti drabužiai tikri išdavikai. Pavyzdžiui, raudona, šviesiai mėlyna ar pilka nėra pačios tinkamiausios, jeigu žinote, kad smarkiai prakaituojate. Taigi, atsižvelkite į tai ir rinkitės mažiau išduodančias spalvas. Tarkime, balta ar juoda gali kiek palengvinti problemą. 6. Šilta ar šalta? Dar vienas patarimas – skaitykite orų prognozes, kad neprisirengtumėte per daug ir per storai. Kuo daugiau storų drabužių, tuo blogiau jausimės, kai jais žliaugs prakaitas. Taigi, verčiau keli plonesni, kad galėtumėte nusirengti, negu keli didžiuliai, pūkuoti, vilnoniai aprėdai, kurių, tarkime, darbe negalėsite nusimesti be jokio vargo. taigi, trumparankovė palaidinė ir megztukas geriau nei vien tik golfas.7. Turėkite pamainą. Marškinėlių, palaidinių, drėgnų servetėlių, dezodorantą rankinėje... Žmonės, kuriems gausus prakaitavimas yra tapęs kasdienybe, dažniausiai viską apmąsto iš anksto, kad galėtų prireikus persirengti. Juk sėdėti šalia to, kuris prakaituoja, nėra malonu.
3. Rinkitės kokybiško, leidžiančio odai kvėpuoti, audinio drabužius. Greičiausiai sutiksite, kad labiausiai tam tiks medvilnė, linas, viskozė. Taigi, pamirštame sintetiką, nuo kurios prakaitavimo procesas primena savyje nebetelpančią jūrą. 4. Dažniau mankštinkitės ir sveikai maitinkitės. Paprasta – nuo mūsų mitybos priklauso ne tik prakaito kvapas, bet ir jo gausumas. Todėl vertėtų vengti aštraus maisto, itin aitraus kvapo prieskonių, tarkime, svogūnų, česnakų, nepiktnaudžiauti alkoholiu, raudona mėsa. Daugiau sporto, vaisių, daržovių ir pamatysite, kad pagerės ne tik savijauta. 5. Spalvų galia. Šviesūs, spalvoti drabužiai tikri išdavikai. Pavyzdžiui, raudona, šviesiai mėlyna ar pilka nėra pačios tinkamiausios, jeigu žinote, kad smarkiai prakaituojate. Taigi, atsižvelkite į tai ir rinkitės mažiau išduodančias spalvas. Tarkime, balta ar juoda gali kiek palengvinti problemą. 6. Šilta ar šalta? Dar vienas patarimas – skaitykite orų prognozes, kad neprisirengtumėte per daug ir per storai. Kuo daugiau storų drabužių, tuo blogiau jausimės, kai jais žliaugs prakaitas. Taigi, verčiau keli plonesni, kad galėtumėte nusirengti, negu keli didžiuliai, pūkuoti, vilnoniai aprėdai, kurių, tarkime, darbe negalėsite nusimesti be jokio vargo. taigi, trumparankovė palaidinė ir megztukas geriau nei vien tik golfas.7. Turėkite pamainą. Marškinėlių, palaidinių, drėgnų servetėlių, dezodorantą rankinėje... Žmonės, kuriems gausus prakaitavimas yra tapęs kasdienybe, dažniausiai viską apmąsto iš anksto, kad galėtų prireikus persirengti. Juk sėdėti šalia to, kuris prakaituoja, nėra malonu.
5. Spalvų galia. Šviesūs, spalvoti drabužiai tikri išdavikai. Pavyzdžiui, raudona, šviesiai mėlyna ar pilka nėra pačios tinkamiausios, jeigu žinote, kad smarkiai prakaituojate. Taigi, atsižvelkite į tai ir rinkitės mažiau išduodančias spalvas. Tarkime, balta ar juoda gali kiek palengvinti problemą. 6. Šilta ar šalta? Dar vienas patarimas – skaitykite orų prognozes, kad neprisirengtumėte per daug ir per storai. Kuo daugiau storų drabužių, tuo blogiau jausimės, kai jais žliaugs prakaitas. Taigi, verčiau keli plonesni, kad galėtumėte nusirengti, negu keli didžiuliai, pūkuoti, vilnoniai aprėdai, kurių, tarkime, darbe negalėsite nusimesti be jokio vargo. taigi, trumparankovė palaidinė ir megztukas geriau nei vien tik golfas.7. Turėkite pamainą. Marškinėlių, palaidinių, drėgnų servetėlių, dezodorantą rankinėje... Žmonės, kuriems gausus prakaitavimas yra tapęs kasdienybe, dažniausiai viską apmąsto iš anksto, kad galėtų prireikus persirengti. Juk sėdėti šalia to, kuris prakaituoja, nėra malonu.
7. Turėkite pamainą. Marškinėlių, palaidinių, drėgnų servetėlių, dezodorantą rankinėje... Žmonės, kuriems gausus prakaitavimas yra tapęs kasdienybe, dažniausiai viską apmąsto iš anksto, kad galėtų prireikus persirengti. Juk sėdėti šalia to, kuris prakaituoja, nėra malonu.
P. S. Dabar galite įsigyti ne vieną itin efektyvų ir stiprų preparatą, skirtą mažinti prakaitavimui, tačiau tokie tinka ne visiems, todėl visada verta pasitarti su gydytoju.
Image: FreeDigitalPhotos.net
Grožis
Skaityti daugiau