cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Ar tikrai vyras turi būti tik šiek tiek gražesnis už velnią?

Moterims įvairios grožio procedūros, išrikiuoti kelių skirtingų rūšių kremai, perpildytos kosmetinės yra savaime suprantamas dalykas. Tačiau rūpindamosi savo grožiu, nepamirškime ir antrosios pusės, sūnaus ar tėčio – vyrai neturi būti tik vos gražesni už velnius.

Daugelis vyrų prie veidrodžio užtrunka vos kelias ar dešimt minučių – tiek, kiek reikia nusiprausti ir nusiskusti. Tačiau, nors jų oda ir skiriasi nuo mūsų – dažnai būna grubesnė, joje daugiau riebalų, prakaito liaukų ir, žinoma, didesnis plaukuotumas – tačiau tai nereiškia, kad jai galima skirti mažiau dėmesio.

Svarbiausia tinkamos priemonės

Pradėkime nuo prausimosi. Įprastu šarminiu muilu, kuriuo plaunamės rankas, veido prausti nederėtų. Šarminiai muilai neigiamai veikia odos apsauginę plėvelę, oda pradeda rausti, pleiskanoti, jaučiamas nemalonus tempimo, perštėjimo jausmas. Veidui prausti įsigykite specialų prausiklį, arba prauskite tik vandeniu. Įsigijus naują prausimosi priemonę, atsargiai išbandykite ir stebėkite poveikį, kad atsirinktumėte, kuri priemonė labiausiai tinka net dažnam naudojimui. Jei odą sudirginote netinkamu prausikliu, kelias dienas prauskitės tik vandeniu, nuraminkite odą žolelių nuovirais ar arbatos kompresais.

Nors vyrų odos Ph yra labiau rūgštinis, atsparesnis mikroorganizmams, todėl rečiau kyla problemų dėl spuogelių ir bėrimų, tačiau vadinamoji „T zona“ (kaktos ir nosies sritis) dažniausiai riebi, todėl gali kimštis poros. Norint to išvengti, kartą per savaitę patartina prausti veidą specialiu šveitikliu. Geriausia, pagulėjus vonioje, kai dėl šiltų garų, atsiveria odos poros ir smulkioms šveitiklio dalelėms lengviau iš jų pašalinti visus nešvarumus. Drauge pašalinamas ir senos suragėjusios ląsteles, riebalų ir purvo likučiai. Oda drėkinama, maitinama, švelninama. Dėl malonaus masažo gerėja kraujo apytaka, pagyvėja veido spalva, pašalinus negyvos odos sluoksnį, lengviau nuskusti net įaugusius plaukelius.

Skutimasis be skausmo

Vidutiniškai per parą vyrams barzdos plaukai paauga apie 2 mm. Priklausomai nuo plaukų storio, tankio, vyro stiliaus, skusti ją reikia kasdien ar kas kelios dienos. Deja, dažno skutimosi metu pašalinami ne tik plaukai, bet pažeidžiamas ir plonas viršutinis odos sluoksnis, todėl priemonės prieš ir po skutimosi turi būti labai kruopščiai parinktos. Specialistai pataria naudoti kuo natūralesnes, su kuo mažiau dirginančių kvapų ir dažų. Galima vietoj skutimosi putų ar gelio naudoti šalto spaudimo augalinius aliejus (kokosų, šaltalankių, simondsijų ar kt.). Jie ne tik drėkins, minkštins, bet ir pamaitins odą naudingomis medžiagomis.

Tikriausiai ne kartą teko matyti ar girdėti, kokia nemaloni procedūra vyrams yra priemonės po skutimosi naudojimas. Tiesiog dažnas vyras pasirenka netinkamą priemonę – spirito sudėtyje turinčius odekolonus ar losjonus. Suprantama, po skutimosi naudinga dezinfekuoti net ir mikroskopinius įpjovimus ar įbrėžimus, bet tai galima padaryti ir neskausmingai, nedirginant ir nesausinant odos. Naudoti reiktų švelnią antibakterinę želę ar nealkoholinį toniką, kuris drėkina ir ramina odą, suteikia gaivumo. Galite įsigyti ir drėkinamąją emulsiją – ypač lengvos struktūros priemonę, mažinančią odos sudirginimą po skutimosi, raminančią uždegimą, drėkinančią odą bei saugančią nuo spuogų susidarymo.

Po skutimosi netepkite odos riebiais kremais, nes galite užkimšti poras ir sukelti uždegimą. Beje, rinkdamiesi priemones po skutimo, ieškokite skirtų jautriai, pažeistai odai.

Kremai – ne tik moterims

Nors daugelis vyrų pamažu suvokia, kad kremai nuo saulės, raukšlių ar skirti odos problemoms spręsti nėra „velnio pramanas“, tačiau vis dar nemaža dalis mano, kad vyrams jie nereikalingi. Tiesa ta, kad jų oda sensta lygiai taip pat, dėl kenksmingų darbo aplinkos ir patiriamo streso kai kada net greičiau nei moterų, todėl kremai tiesiog būtini.

Ryte veidą reiktų tepti dieniniu kremu, saugančiu nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių. Šaltuoju metu šiuo kremu veidą pasitepti reiktų pusvalandis iki keliaujant iš namų.

Jei oda pavytusi, sausoka, pravartu nakčiai naudoti maitinamuosius kremus.

Turintiems riebią odą, prieš tepant drėkinamuoju ar maitinamuoju kremu, riebias vietas reikia nuvalyti dezinfekuojamuoju toniku ar kita panašia priemone. Tada tepti riebiai ar mišriai veido odai tinkančiu kremu.

Nors vyrai, kitaip nei moterys, lengviau susitaiko su savo amžiumi ir vienos kitos raukšlelės nesureikšmina, tačiau kremą nuo raukšlių patartina pradėti naudoti įpusėjus ketvirtą dešimtmetį (33–37 m.). Daug lengviau pristabdyti senėjimo procesus odoje, nei vėliau bandyti pašalinti jau esamus padarinius.

Sakykite „taip“ grožio procedūroms

Apsilankykite SPA. Kai kurių dalykų tiesiog neįmanoma atlikti be specialisto pagalbos. Giluminis veido valymas, porų atkimšimas, profesionalus masažas, kūno odos šveitimas, įvairūs įvyniojimai gali padaryti stebuklus. Jei jaučiatės nejaukiai ten eidami vieni, pasidovanokite pasilepinimą sau ir antrajai pusei – dviese bus drąsiau.

Daugelis vyrų yra stabilumo ir tvirtos nuomonės pavyzdžiai, tačiau tai neturėtų galioti visose gyvenimo srityse. Kirptis visą gyvenimą vienoje kirpykloje ir pasakant kodinį prašymą „mane kaip visąlaik“ nėra pats geriausias pasirinkimas. Išbandykite kelių kirpyklų ar grožio salonų paslaugas. Patikėkite vienoje vieno meistro „trumpai“ ir kito meistro „trumpai“ gali labai skirtis. Gal atrasite, kas jums tinka labiau. Dar vienas patarimas – būkite smalsūs. Paklauskite specialistų, kaip kasdien tvarkytis plaukus, kokias priemones naudoti, kad atrodytumėte, kaip ką tik iš kirpyklos.

Jei auginate barzdą ar ūsus, bent kartą apsilankykite pas profesionalų barzdaskutį ir išmokite teisingai prižiūrėti veido plaukus. Paprastai sūnūs skustis išmoksta iš tėčio, vėliau kažką pritaiko savo, kitaip tariant – improvizuoja. Norint kuo mažiau pažeisti veido odą, išvengti įaugusių plaukelių ir kitų problemų, reikia išmokti teisingai valdyti skutimosi peiliuką.

Ne mažiau svarbi ir plaukų priežiūra

Sakoma, kad niekas taip nekerta per vyro pasitikėjimą savimi, kaip retėjantys plaukai. Plaukų slinkimui įtakos turi ne tik paveldimumas, bet kai kurių vaistų vartojimas, stresas ir nuovargis, dietos ir netinkama mityba, senėjimas, pablogėjusi kraujotaka apie plauko svogūnėlį, per sausa galvos oda. Daugeliui šių lemiančių faktorių galima užkirsti kelią.

Pirmiausia reikia tinkamai maitintis. Pasirūpinkite, kad su kiekvienu valgiu gautumėte reikiamų mineralų, vitaminų ir kitų naudingų medžiagų. Pavasarį ir rudenį pastiprinkite imunitetą natūraliai preparatais, gerkite daugiau sulčių, valgykite šviežių vaisių ir daržovių. Stresą darbe menkai galime įtakoti, todėl laiką namuose leiskime ramiai ir maloniai.

Stresą ir nuovargį puikiai malšina reguliari fizinė veikla. Nebūtinai sporto salė, treniruokliai ar bėgimas. Nemažiau naudingi žaidimai su vaikais, ar romantiški pasivaikščiojimai. Tiesiog prisiminkite bent valandą per dieną aktyviai pajudėti.

Galvos odos sausėjimą lemia netinkamos plaukų priežiūros priemonės ar klaidingas jų naudojimas. Jei plaukus formuojate želė, putomis ar kt. vakare būtinai reikia ištrinkti plaukus. Naudokite sausai galvos odai skirtus šampūnus, skalaujant perliekite ramunėlių ar kitokiu raminančiu nuoviru. Jei oda ima pleiskanoti, nenumokite ranką į šią problemą, vaistinėje įsigykite specialių gydomųjų priemonių.

 

Informacija iš:

Ar tikrai vyras turi būti tik šiek tiek gražesnis už velnią?

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Grožis
Skaityti daugiau
masks
Aknė – veido odos liga, kurią gydant lengva suklysti: kaip tinkamai ja pasirūpinti?
masks
10 priežasčių, plaukų transplantacijai
masks
Pirmas lietuvių grožio sampratos tyrimas: išvaizda svarbi 6 iš 10