cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Atopinės odos priežiūra: įsiminkite 3 minučių taisyklę

Besikeičiantys metų laikai dažnai kelia iššūkių atopinės odos savininkams. Nors atrodo, kad sudėtingiausias metų laikas – žiema, būklės paūmėjimai gali ištikti ir kitu metų laiku.

Sausumas, paraudimas, niežulys ar net įtrūkimai – tai dažniausi simptomai, kuriais pasižymi atopiška oda, sausa oda. „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė pranešime žiniasklaidai sako, kad atopinės odos savininkai besikeičiant metų laikams neretai jaučia būklės paūmėjimą.

Nors odos sausumas labiausiai vargina šaltuoju sezonu, kai vyrauja neigiama temperatūra, vėjuotos dienos, dėl šildymo sausas namų oras, dažnai pavasarį susiduriama su kitais iššūkiais. „Pavasarį odos nebevargina staigūs temperatūrų pokyčiai, žvarbus ir vėjuotas oras, tačiau vis tiek išlieka aspektų, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį. Gerėjant orams, pradedame daugiau laiko praleisti lauke, todėl labai svarbu nepamiršti apsaugos nuo UV spindulių“, – pataria vaistininkė.

Įpročių visuma

Rūpinantis atopine oda svarbūs kasdieniai įpročiai. Vienas tokių – maudynės vonioje ar duše. Vaistininkės teigimu, jos turėtų trukti ne ilgiau kaip 10 minučių, be to svarbu vengti karšto vandens.

T. Gečienė primena ir trijų minučių taisyklę. „Svarbiausios pirmosios minutės išlipus iš vonios – odą drėkinti reikėtų iškart. Taip neleidžiama išgaruoti vandeniui iš odos, todėl drėkinančią priemonę rekomenduojame naudoti per 3 minutes nuo maudynių“, – akcentuoja ji.

Atopinę odą gali prireikti drėkinti 3–4 kartus per dieną, o jeigu reikia, drėkinančių priemonių vaistininkė rekomenduoja nesibaiminti jų naudoti ir dažniau.

Odai drėkinti svarbu pasirinkti tinkamas priemones. Vaistininkė pataria pirmenybę teikti kremams ar tepalams, nes jų sudėtyje dažnai yra daugiau odą maitinančių medžiagų, lipidų.

„Kadangi atopinė oda turi pažeistą odos apsauginį barjerą, todėl svarbu naudoti jį atkuriančias priemones – emolientus. Emolientai gali būti losjonų, kremų, tepalų ir purškiklių pavidalu. Šios priemonės ne tik atkuria odos lipidinį sluoksnį, bet ir mažina išgarinamo vandens kiekį“, – akcentuoja vaistininkė.

Renkantis priemones atopinės odos priežiūrai, vaistininkė pataria jose ieškoti alavijo, kokosų aliejaus, keramidų, lanolino, natūralių drėkinančių medžiagų, tokių kaip šlapalas.

Odos priežiūrai svarbūs ne tik emolientai ar losjonai, bet ir prausimosi priemonės. Anot T. Gečienės, reikėtų rinktis švelnias prausimosi priemones, aliejines tekstūras. Rekomenduojama vengti agresyvių medžiagų, tokių kaip kvapikliai, alkoholiai, nes tai gali dar labiau sudirginti ir sausinti atopišką odą.

Turint atopinę odą ja rūpintis tik išoriškai dažniausiai nepakanka. Norint išvengti atopinės odos būklės paūmėjimo ir siekiant pagerinti ją vaistininkė pataria pasitelkti visapusišką priežiūrą, svarbu, kad organizmui netrūktų omega-3 riebiųjų rūgščių, vitamino D3, vitamino E ir C. Taip pat svarbūs prebiotikai bei probiotikai. Gerai odos būklei reikalingas ir pakankamas vandens kiekis.

Kaip prižiūrėti atopinę, sausą odą:

  1. Maudynes po dušu ar vonioje stenkitės sutrumpinti iki 10 minučių.
  2. Venkite praustis po karštu vandeniu.
  3. Rinkitės aliejines prausimosi priemones.
  4. Odą drėkinkite 3–4 kartus per dieną, o prireikus ir dažniau.
  5. Išėję iš vonios ar dušo drėkinančią priemonę naudokite per 3 minutes.
  6. Drėkinkite patalpų, kuriose leidžiate daug laiko, orą.
  7. Gerkite pakankamai vandens.
  8. Rūpinkitės vitaminų ir naudingų medžiagų atsargomis, valgykite visavertį maistą.
  9. Šiltuoju sezonu nepamirškite apsaugos nuo saulės.
  10. Venkite agresyvių kosmetikos priemonių.

 

Informacija iš:

Atopinės odos priežiūra: įsiminkite 3 minučių taisyklę 

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Grožis
Skaityti daugiau
masks
10 priežasčių, plaukų transplantacijai
masks
Pirmas lietuvių grožio sampratos tyrimas: išvaizda svarbi 6 iš 10
masks
Brandi veido oda: ar žinote, kaip teisingai ją prižiūrėti?