Pavasaris įsibėgėja, o ir vasara ne už kalnų, tačiau pasilepinti saulės voniomis galėsime dar tikrai negreit. Laimė, yra būdų, kaip džiaugtis auksiniu įdegiu.
Šaltuoju metų laiku įgautą blyškumą paslėpti galima savaiminio įdegio priemonėmis, naudojant natūralius produktus arba dekoratyvinę kosmetiką.
Priklausomai nuo to, koks įdegis jums atrodo žavingas ir kiek laiko bei pinigų esate pasiryžusios investuoti į gundančiai rusvą odą, pasirinkite tinkamiausią.
Savaiminio įdegio kremai
Savaiminio įdegio priemonių gimtinė yra JAV. Pirmoji tokių produktų linija „Coppertone“ buvo sukurta prieš kelis dešimtmečius ir, deja, odą nudažydavo nepatraukliu oranžiniu atspalviu.
Tobulėjant technologijoms, keitėsi produktų sudėtis ir priemonių, kurių dėka dailiai įrundama, asortimentas augo kaip ant mielių. Dabar galima įsigyti savaiminio įdegio putų, kremų, gelių, pienelių, purškiklių, servetėlių, pirštinių... Vieni jų kūną ir veidą parudina akimirksniu, kiti per kelias valandas ar dienas.
Už galimybę kremais susikurti dirbtinį įdegį turime būti dėkingi JAV mokslininkei Evai Wittgenstein, tyrinėjusiai dihidroksiacetoną (DHA). Tai pagrindinis rudinamųjų produktų komponentas, suteikiantis šiems savotišką kvapą.
DHA yra tam tikra cukraus forma. Jis netoksiškas ir veikia tik viršutinį epidermio sluoksnį. Ten, reaguodamas su suragėjusiomis ląstelėmis, DHA keičiasi ir oda įgauna rusvą spalvą. (Šis procesas primena tai, kas nutinka, kai prapjauname obuolį ar bulvę.) Tačiau kasdien vykstant suragėjusių odos ląstelių šalinimui, savaiminis įdegis gana greitai blunka ir procedūrą tenka atlikti reguliariai.
Kokią priemonę rinktis?
Kaip ir bet kurią kitą kosmetikos priemonę, savaiminio įdegio kremą rinkitės atsakingai. Jei pasitikite kokiu nors kosmetikos gamintoju, ieškokite jų produkcijos. Jei svarbiausias finansinis aspektas, nesibaiminkite – galima įsigyti savaiminio įdegio priemonių, kainuojančių nuo kelių iki keliasdešimties eurų.
Atkreipkite dėmesį į priemonių stiprumą. Jei oda labai blyški, rinkitės normalų (angl. – normal) arba vidutinį (angl. – medium), nes pasinaudojusios stipriu (angl. – strong) arba itin stipriu (angl. – extra strong), galite tapti panašios į sportininkes, už kelių minučių dalyvausiančią fitneso ar kultūrizmo varžybose.
Stiprios savaiminio įdegio priemonės skirtos tamsesnio gymio žmonėms.
Naudojant savaiminio įdegio priemones galima įdegti iškart (t.y. kūną išsitepusi vos kartą), arba rusti palengva, procedūrą kartojant kasdien.
Ištepus kūną įprastu savaiminio įdegio kremu, losjonu ar geliu, oda sodrų rusvą atspalvį įgauna maždaug po 2–3 valandų, jis išlieka dvi ar net tris dienas. Tada rekomenduojama kartoti.
Laipsnišką įdegio efektą suteikiantis kūno pienelis su savaiminio įdegio dalelėmis odą veikia labai švelniai, paprastai švelnų rusvą atspalvį ji įgauna tik kelis sykius pasitepus kūną. Tokį pienelį galima naudoti kasdien, jis ne tik rudina, bet ir veiksmingai drėkina odą.
Kaip įdegti tolygiai?
Tenka sutikti, kad naudojant savaiminio įdegio priemones tolygiai įdegti yra daug sudėtingiau nei vartantis pliaže ant minkšto smėliuko. Tačiau jei pasiryžote – keletas patarimų, kad įdegis būtų kuo natūralesnis.
- Rūpestingai nušveiskite ir depiliuokite odą. Tai padaryti reikia likus 12–24 valandoms yra savaiminio įdegio priemonės naudojimo.
- Prieš rudindama sausesnes kūno vietas (kelius, alkūnes, kulnus) sudrėkinkite pieneliu ar kremu ir tik tada naudokite savaiminio įdegio produktą.
- Jei turite senų randų ar odos defektėlių, pigmentinių dėmelių, kai baigsite teptis ar purkštis savaiminio įdegio priemone, perbraukite juos drėgnais ausų krapštukais. Šitaip išvengsite rudų dėmių.
- Kad veidas atrodytų natūraliai nudegęs, pirmiausia priemone tepkite skruostikaulius akių kampučių kryptimi, tada kaktą, nosį, smakrą.
- Sunkiausia yra tinkamai nurudinti nugarą. Jei neturite pagalbininko, pabandykite tai atlikti dviem būdais. Iš pradžių sukamaisiais judesiais ištepkite abi mentes (pirmiau ranka nugaros siekiant per petį, paskui pro pažastį), tuomet priemonės įspauskite ant abiejų delnų ir įtrinkite nugaros centrinę dalį bei strėnas. ARBA naudokite purškiamą savaiminio įdegio priemonę. Papurškite jos į viršų ir greitai pakiškite nugarą po dulksna. Pakartokite kelis kartus.
- Išvengsite dėmių ant pirštų, jei priemonės tepimo metu (procedūra turi vykti kruopščiai ir atsargiai) kelis kartus nusiplausite rankas.
- Nepamirškite patepti ir ausų, paausių, tarpupirščių, pažastų.
- Jei naudojate produktą, kuris parudina ne iškart, bet per kelias valandas, visą tą laiką, kuris būna nurodytas instrukcijoje, nesimaudykite, saugokitės prakaito – drėgmė stabdo poveikį.
- Jei jūsų oda sausesnė, geriau rinkitės losjonus, nei putas, arba netgi savaiminio įdegio aliejus. Jei nesate patyrusi savaiminio įdegio srityje, tuomet putos ar servetėlės – geriausias pasirinkimas.
Kaip taisyti klaidas?
Jei vistiek nepavyko tolygiai įdegti, nesibaiminkite. Štai keletas gudrybių, kaip pataisyti situaciją.
Jei keliai, alkūnės, kulnai „nudegė“ per tamsiai, pasitelkite pagalbon nagų dildę (švelniąją jos pusę!). Nebrūžinkite stipriai, kad nepažeistumėte odos.
Jei netolygiai atrodo bet kuri kita kūno vieta, čiupkite pudros kempinėlę ir sukamaisiais judesiais suvienodinkite riekiamos vietos įdegio tonus.
Įdegėte per tamsiai? Pagulėkite keliolika minučių šiltoje vonioje ir nusišluostykite rankšluosčiu. Tik jokiais būdais netrinkite, bet švelniai spusteldamos, nusausinkite visą kūną.
Jei tepdamos praleidote kokį plotelį ir jis dabar atrodo blyškiai, kremu ar losjonu suvilgykite kempinėlę ir sukamaisiais judesiais šiek tiek patrinkite didesnį odos plotą aplink neįdegusį lopinėlį. Taip savaiminio įdegio priemonės pateks ir ant reikiamos vietos.
Praėjus 3–4 dienoms švelniai nušveiskite kūną, pašalinkite suragėjusias odos ląsteles – bus lengva gražiai atnaujinti dirbtinį įdegį.
Natūralios priemonės
Turinčioms kantrybės ir nenorinčioms išlaidauti bei naudoti cheminių medžiagų, taip pat turime patarimų, kaip įdegti be saulės. Tiesa, naudojant natūralias priemones, norimo efekto teks luktelti savaitę ir ilgiau.
Dermakosmetologai vieningai sutaria, kad geriausia priemonė natūraliai įdegti yra morkų sultys. Jose esantis beta karotenas suteikia odai įdegio atspalvį ir saugo odos elastingumą. Jas taip pat skanu ir sveika gerti.
Įdegį skatina ir daugiau karotenoidų turinčių daržovių, vaisių ir kitų augalų: šaltalankiai, moliūgų sėklos, aitrios paprikos, špinatai, lapiniai kopūstai, pomidorai, ciberžolė. Siekiant greitesnių rezultatų, šiuos produktus reikėtų vartoti su augaliniu aliejumi, grietine ar sviestu, nes su riebalais karotenoidai lengviau įsisavinami.
Neiškišant nosies iš namų, galima įdegti ir naudojant namines kaukes. Išsivirkite kavos, kakavos ar juodosios arbatos. Avėsinkite ir ja plaukite veidą ryte ir vakare. Ši procedūra tonizuoja skaistina odą bei suteikia norimą atspalvį. Kakavos miltelius išmaišykite nedideliame kiekyje vandens. Gauta košele ištepkite veidą ir nuplaukite po 15-20 min.– džiaugsitės švelnia, lengvai įdegusia oda.1 val. š. mėtų nuoviro sumaišykite su 1 val. š. ciberžolės. Gautą kaukę užtepkite ant veido ir palikite 20 min. Kaukė sutrauks poras, saugos nuo sudirgimų, suteiks gražų atspalvį.
Vartojant karotenoidų turinčius produktus, greičiau įdegama ir saulėje, oda saugoma nuo kenksmingų spindulių, įdegis išlieka ilgiau.
Image: FreeDigitalPhotos.net