cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Norite stipresnių plaukų? Atsikratykite šių įpročių!

Nė vienai dailiosios lyties atstovei nepatiktų „komplimentas“, kad jos plaukai atrodo ploni, tačiau kartais realybė būna būtent tokia. Na, o jei pastebėjote, kad plaukai slenka labiau nei įprastai, vertėtų susirūpinti.

Mokslų daktaras ir plaukų transplantacijos chirurgas Alanas Baumannas tikina, kad tiek šukuosena, tiek mūsų gyvenimo būdas turi didelės įtakos ir plaukų būklei. Vis dėlto tai puikios naujienos, mat dėl gražesnių ir sveikesnių plaukų jums tereikės pakeisti kelis įpročius. Kokie jie, praneša tinklalapis prevention.com.

Netrinkite plaukų karštu vandeniu

„Karštas vanduo išsausina plaukus, jie pasidaro trapūs ir gali pradėti slinkti“, – aiškina mokslų daktaras ir plaukų transplantacijos chirurgas Ryanas Welteris. Anot jo, vanduo nuplauna riebalų sluoksnį, kuris apsaugo plaukus, o kur dar karštis, skatinantis galvos odos poras gaminti dar daugiau riebalų.

Aukšta vandens temperatūra kenkia plaukų šaknims ir gali dar labiau paspartinti slinkimą, todėl plaukus derėtų plauti vėsiu ar tik šiltu vandeniu.

Nenaudokite karštų plaukų formavimo priemonių

Aukšta temperatūra pažeidžia plauko baltymus ir jų apsauginį sluoksnį. Daktaras A.  Baumanas įspėja, jog tada, kai baltymo odelė yra pažeidžiama, sutrinka drėgmės balansas, ir plaukai tampa mažiau atsparūs. Karštas formavimo priemones, net ir plaukų džiovintuvą, jis pataria naudoti kuo rečiau, daugiausia du ar tris kartus per savaitę ir tik įjungus vėsų džiovinimo režimą.

Nesilaikykite griežtos dietos

Badavimas verčia organizmą nukreipti energiją vien tik į gyvybinių funkcijų palaikymą, bet ne į plaukų augimą. Dermatologė iš Kalifornijos Paradi Mirmirani teigia, jog vienas iš anoreksijos simptomų ir yra itin didelis plaukų slinkimas. Išgelbėkite savo garbanas ir sveikai maitinkitės – valgykite daugiau baltymų: žuvies, vištienos, lęšių ir pupelių. Dermatologė pataria suvalgyti apie 46 g baltymų per dieną (tai turėtų sudaryti 20–30 proc. visos dienos kilokalorijų).

Nešukuokite šlapių plaukų

Mūsų garbanos labiausiai pažeidžiamos būtent tada, kai yra šlapios, todėl šlapių plaukų šukavimas ar gręžimas (intensyvus trynimas rankšluosčiu) pažeidžia plauko paviršių. Plaukus verčiau susišukuoti prieš juos plaunant, o juos išsiplovus – švelniai nusisausinti rankšluosčiu.

Pernelyg stipriai neriškite plaukų

Medicinos mokslų daktarė ir dermatologė Doris Day tvirtina, kad toks plaukų rišimas gali pernelyg įtempti plaukų folikulus, juos pažeisti ir tuomet visam laikui juos sunaikinti. Tai gali paskatinti plaukų slinkimą ar net plikimą, kuomet plaukai nebeatauga. Leiskite garbanoms pailsėti! Kiek įmanoma rečiau riškite plaukus, ypač kai miegate.

Nenaudokite plaukų formavimo priemonių

Jei naudojate plaukų laką ar želę, ant kurių etiketės nurodoma, jog priemonė suteikia ilgalaikę ir stiprią apsaugą, tai reiškia, jog efektas bus priešingas. Dermatologė P. Mirmirani teigia, jog tokios priemonės turi daug alkoholio, kuris džiovina ir silpnina plaukus. Vietoj jų ji pataria rinktis švelnesnes priemones, pavyzdžiui, plaukų formavimo kremą, kuris turi puikų drėkinamąjį poveikį.

Pakeiskite kontraceptines piliules

Jei naudojate netinkamus kontraceptikus, hormonų pasikeitimai organizme gali turėti įtakos jūsų plaukų būklei. Daktaras A. Baumanas sako, jog piliulės, kuriose yra androgenų – vyriškų hormonų – taip pat gali turėti įtakos plaukų slinkimui.

Nesikasykite galvos odos

Niežtinti galvos oda (pavyzdžiui, seborėjinis dermatitas – odos uždegimas) gali paskatinti ir plaukų slinkimą. Jei nuolat kasotės galvos odą, pažeidžiate plauko paviršių, ir patys plaukai tampa silpnesni. Norėdami sumažinti niežėjimą, rinkitės šampūną, kuriame yra seleno, cinko ar arbatmedžių aliejaus. Jei tokios priemonės nepadeda, tuomet kreipkitės į gydytoją, kuris skirs šampūną nuo grybelio ar kitokių priemonių, išgydysiančių uždegimą.

Saikingai mėgaukitės saulės spinduliais

Net jeigu ir nesideginate intensyviai, ultravioletiniai saulės spinduliai vis tiek veikia jūsų plaukus,  jie praranda gyvybingumą ir elastingumą. Saulė paveikia išorinį plauko sluoksnį, jis tampa silpnas ir pažeidžiamas, tuomet ir plaukai pradeda slinkti. Jei saulė tikrai intensyvi, nešiokite kepurę ar skrybėlaitę, jei mėgstate surišti plaukus, nepamirškite paslėpti ir arklio uodegos.

Trinkikte plaukus kas antrą dieną

Sausas šampūnas – daugumos moterų naudojama grožio priemonė. Nebereikia vargintis ir kasdien trinkti plaukų, patogu ar ne? Vis dėlto šis šampūnas tikrai duoda mažai naudos jūsų plaukams. Daktarė Doris Day sako, jog sauso šampūno liekanos kartu su pleiskanomis kaupiasi ant galvos odos ir užkemša plaukų folikulus, todėl plaukams gali būti sunku augti.

Žinoma, nėra nieko blogo, jei ir netrinksite galvos kasdien, tačiau jei tai taps įpročiu, pagalvokite, kas atsiras ant jūsų galvos odos. Pradės kauptis įvairūs nešvarumai, plaukų priežiūros priemonių liekanos, riebalai, ir galvos odos poros užsikimš. Geriausia būtų galvą trinkti kas antrą dieną, ypač jei daug prakaituojate ar naudojate daug plaukų priežiūros priemonių.

Pasitarkite su gydytoju dėl vaistų vartojimo

Tam tikri vaistai, pavyzdžiui, vaistai cholesterolio kiekiui mažinti, antidepresantai ar hormonai turi įtakos plaukų slinkimui. Medikamentai gali sutrikdyti plauko augimo fazes, tada plaukai pradeda slinkti ir gali nebeataugti. Jei vartojate kokius nors vaistus ir pastebėjote, kad susilpnėjo plaukai, pasitarkite su gydytoju dėl kitokių vaistų vartojimo.

 

Informacija iš:

Norite stipresnių plaukų? Atsikratykite šių įpročių!

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Grožis
Skaityti daugiau
masks
Aknė – veido odos liga, kurią gydant lengva suklysti: kaip tinkamai ja pasirūpinti?
masks
10 priežasčių, plaukų transplantacijai
masks
Pirmas lietuvių grožio sampratos tyrimas: išvaizda svarbi 6 iš 10