cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Nuo saulės reikia saugoti ne tik odą, bet ir plaukus – 3 žingsniai, kaip tai padaryti

Sakoma, kad viena svarbiausių priemonių moters kosmetinėje – tai kremas nuo saulės. Tačiau ar žinojote, kad kelias į sveikų ir stiprių plaukų būklę taip pat prasideda nuo apsaugos UV spinduliuotei? Intensyvūs saulės spinduliai gali suardyti plauko struktūrą, todėl plaukai gali prarasti žvilgesį, tapti sausi, trapūs, linkę lūžinėti ar dar blogiau – pradėti slinkti. „Eurovaistinė internete“ grožio specialistė Orinta Ramanauskaitė pataria, kaip šiltuoju sezonu apsaugoti plaukus ir grąžinti jiems natūralų žvilgesį. 

„Daugelis iš mūsų žinome, kokią žalą odai gali sukelti UV spinduliuotė. Deja, tik nedaugelis susimąsto, kaip ji gali pažeisti mūsų plaukus. Intensyvūs saulės spinduliai gali lemti plaukų drėgmės praradimą, todėl jie tampa išsausėję. Taip pat UV spinduliai gali pažeisti pagrindinį plaukų baltymą – keratiną, kurio pažeidimai gali lemti plaukų struktūros pokyčius: jie gali tapti trapūs, sausi, lūžinėjantys. Galiausiai, šalutinis saulės poveikis gali pasireikšti plaukų slinkimu“, – pasakoja specialistė.

UV spinduliai gali turėti neigiamą poveikį ne tik plaukų struktūrai, bet ir spalvai. Ilgalaikis UV spindulių poveikis gali sukelti oksidacijos procesus, kurie gali lemti spalvos išblukimą. Tai ypač aktualu dažytų plaukų savininkams.

Kaip to išvengti?
1 žingsnis: naudoti priemones, apsaugančias nuo UV spindulių

Geriausios plaukų apsaugos nuo UV spindulių ieškokite savo drabužinėje – tai skrybėlės, kepurės ar skarelės. Tačiau galvos apdangalai patinka ir tinka ne kiekvienam, todėl pravartu naudoti ir plaukus nuo saulės saugančias kosmetikos priemones. 

„Plaukų apsaugos nuo saulės priemonės sudaro nematomą barjerą ant jūsų plaukų paviršiaus. Šiose priemonėse veikliosios medžiagos paprastai sugeria arba atspindi UV spinduliuotę. Apsauginės priemonės plaukams gali būti purškiamos, kurias galite naudoti panašiai, kaip plaukų laką. Taip pat tinkamos ir odai skirtos dulksnos, kurios suteiks SPF apsaugą, bet neapsunkins. Jeigu dvejojate, kokios priemonės jums tiktų labiausiai pagal jūsų plaukų tipą, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais. Tai nemokamai galite padaryti konsultuodamiesi su „Eurovaistinė internete“ grožio specialistais nuotoliniu būdu – telefonu ar internetu“, – pasakoja O. Ramanauskaitė. 

Specialistė priduria, kad šiltuoju sezonu plaukams tenkantis karščio kiekis ir taip didelis, todėl pravartu vengti papildomų karščio prietaisų naudojimo, kurie gali lemti dar didesnį plaukų drėgmės praradimą ir pažeisti jų struktūrą. „Jeigu be karščio prietaisų apsieiti negalite, prieš tai rekomenduojama naudoti nuo karščio apsaugančias priemones – serumus, kremus, pienelius.  Tačiau geriausia – leisti plaukams išdžiūti natūraliai ir apriboti karščiu formuojamų prietaisų naudojimą“, – priduria grožio specialistė.

2 žingsnis: skirti daugiau dėmesio plaukų drėgmės atstatymui

Intensyvi UV spinduliuotė gali lemti plaukų išsausėjimą ir drėgmės disbalansą. Gera žinia ta, kad tinkamai plaukus drėkinant, saulės žalą galima sumažinti.

„Kaip ir naudodami drėkinantį veido kremą padedame atkurti apsauginį odos barjerą, taip pat ir kondicionuodami plaukus galime juos apsaugoti nuo išorinio poveikio. Tinkamai sudrėkinti plaukai gali savyje geriau išlaikyti natūralius aliejus, kurie gali padėti apsaugoti plaukus nuo žalingo saulės poveikio. Galiausiai, pakankamai drėgme prisotinti plaukai gali tapti stipresni, lankstesni ir mažiau linkę lūžinėti“, – pasakoja O. Ramanauskaitė. 

Giliam drėkinimui pravartu rinktis nenuplaunamus kondicionierius, plaukų kaukes arba kremus. „Plaukų drėgmę padeda palaikyti tokie ingredientai kaip pantenolis, glicerinas, alavijas, hialurono rūgštis, medus, sorbitolis, natrio PCA, lecitinas, taukmedžio ir kakavos sviestas“, – teigia „Eurovaistinė internete“ specialistė. 

Taip pat pravartu nepamiršti ir plaukų aliejų, kurie gali padėti sugrąžinti prarastą blizgesį ir minkštumą. „Aliejuose esančios riebalų rūgštys atstato prarastus lipidus plaukuose. Po saulės vonių, nualintiems, drėgmės netekusiems plaukams rekomenduojama naudoti priemones su avokadų, kokosų, makadamijų, simondsijų, alyvuogių aliejais“, – sako internetu ir telefonu konsultuojanti specialistė.

3 žingsnis: labiau rūpintis galvos odos sveikata

Galvos odos priežiūra prasideda nuo paprasto žingsnio – šukavimo. „Dažniau šukuojant plaukus, jie gali mažiau sausėti, tolygiai per visą plaukų ilgį yra paskirstomas natūraliai išsiskiriantis sebumas. Tai gali padėti apsaugoti plaukus nuo drėgmės praradimo, palaikyti sveiką jų struktūrą. Todėl pravartu švelniu šepečiu šukuotis bent du kartus per dieną“, – teigia specialistė. 

Kylant oro temperatūrai, dėl šilumos ir aplinkos drėgmės suaktyvėja riebalinių liaukų veikla, gausiau prakaituojame. Tai gali paskatinti galvos odos porų kimšimąsi. 

„Kai ant galvos odos kaupiasi prakaito likučiai, nešvarumai, aliejai ir negyvos odos ląstelės, tai gali užkimšti plaukų folikulus, o tuo pačiu metu – užkirsti kelią sveikam plaukų augimui ir prisidėti prie pleiskanų ir kitų galvos odos problemų. Norint palaikyti sveiką ir švarią galvos odą, reikalingas periodinis galvos šveitimas šveitikliu. Šveitiklis ne tik padės pašalinti negyvas odos ragines ląsteles ir padės atkimšti poras, bet ir pašalins susikaupusius nešvarumus“, – sako O. Ramanauskaitė.

Specialistė priduria, kad galvos šveitimą rekomenduojama atlikti kartą į savaitę arba į dvi savaites.

Grožis
Skaityti daugiau
masks
„Pasimetę“ genai: kaip tai atsiliepia odai ir ką daryti
masks
Aknė – veido odos liga, kurią gydant lengva suklysti: kaip tinkamai ja pasirūpinti?
masks
10 priežasčių, plaukų transplantacijai