cscpharma-tantumverde-202311.jpg
merck-gardasil-top-202407.gif
blog image

Riebaluojasi plaukai? Galvą plaukime kartą per savaitę

Vis dar stipriai vyrauja mitas, kad norint rečiau besiriebaluojančių plaukų, reikia dažniau keisti plaukų priežiūros priemones. Tačiau tai neturi įtakos plaukų odai.

„Jeigu atradote priemones, kurios puikiai tinka jūsų galvos odai ir plaukams, pasidžiaukite ir neskubėkite ieškoti alternatyvų joms pasibaigus. Iki šiol nėra įrodymų, kad plaukai taptų atsparūs priemonių poveikiams. Todėl jas keiskite tik tuo atveju, jeigu kurį laiką naudodami nematote teigiamo poveikio, o plaukai kaip tik greičiau išsausėja arba dar intensyviau riebaluojasi. O jeigu priemonėmis esate patenkinti, bet vis tiek norite pokyčių – pabandykite pažaisti tarp jūsų mėgstamos linijos priemonių, pavyzdžiui, vietoje drėkinančių išbandykite maitinančias“, – pataria Eurovaistinės“ grožio specialistė Aušra Vareikienė.

Galvos plovimas – kartą per savaitę

Kaip dažnai plaunate plaukus? Tai pirmas klausimas, kurį grožio specialistė užduoda į vaistines konsultacijai apsilankiusiems žmonėms. Anot jos, būtent šis atsakymas gali padiktuoti, ką reikėtų keisti plaukų priežiūros rutinoje.

„Jeigu žmogus pasako, kad galvą plauna kiekvieną dieną, galima manyti, kad jis naudoja netinkamas plaukų priežiūros priemones arba jas naudoja neteisingai. Visgi, nesvarbu, kokios priemonės bebūtų, kuo dažniau mes plauname plaukus – tuo galvos oda išskiria daugiau riebalų, taip kovodama su išsausėjimu. Geriausia plaukus šampūnu trinkti kartą per savaitę, o kad galvos oda spėtų įprasti prie pokyčių, iš pradžių plaukus trinkite kas antrą dieną, po to kas trečią ir taip didinkite dienų intervalus. Jūsų organizmas adaptuosis ir pradės nebeišskirti tiek riebalinio sekreto“, – pasakoja A. Vareikienė.

Kuo rečiau lieskite plaukus rankomis

Grožio specialistė pasakoja, kad dažnai stipresnį plaukų riebalavimąsi gali paskatinti ne tik priežiūros priemonės, bet ir mūsų įpročiai. Anot jos, vienas iš jų – tai dažnas plaukų lietimas rankomis.

„Su ranka lengvai prabraukti per švelnius ir švarius plaukus gali būti tikras džiaugsmas. Visgi toks atsikartojantis veiksmas, kai rankomis liečiame plaukus ir galvos odą, gali paskatinti riebalų gamybą. Todėl norint džiaugtis retesniu plaukų trinkimu, vertėtų pradėti keisti šį įprotį ir stengtis kuo rečiau glostyti ir liesti savo plaukus. Taip džiaugsitės ne tik lėčiau besiriebaluojančiomis plaukų šaknimis, bet ir nepaskirstysite šių riebalų po visą plaukų ilgį“, – pataria A. Vareikienė.

Sausi šampūnai

Grožio specialistė neslepia, kad šiuo metu sausi šampūnai išgyvena visišką renesansą. Anot jos, per pastaruosius 20 metų jų sudėtis ir kokybė kardinaliai pasikeitė.

„Jeigu seniau sausi šampūnai plaukams suteikdavo pilkšvą atspalvį, šiandien jie ne tik gražiai pasidengia ant plaukų, bet ir gali praversti kaip plaukų formavimo priemonės. Nors kai kurių sausų šampūnų instrukcijos rekomenduoja papurkštus plaukus patrinti rankšluosčiu, geriau rinkitės plaukų prapūtimą šilta džiovintuvo srove. Be to, norint sausą šampūną naudoti kaip formavimo priemonę, jo sudėtyje ieškokite kukurūzų arba ryžių miltų, kurie ne tik formuos šukuoseną, bet ir apsaugos plauką nuo išsausėjimo bei suteiks žvilgesio“, – pataria A. Vareikienė.

Odos pilingas – kartą per mėnesį

Grožio specialistė pataria bent kartą per mėnesį pasidaryti galvos odos pilingą, kuris padės atstatyti tiek odos, tiek plaukų būklę.

„Odos pilingas padeda sureguliuoti riebalinių liaukų sekreto kiekį, dėl kurio plaukai pradeda rečiau riebaluotis. Lygiai taip pat vertėtų nepamiršti, kad mūsų plaukuose ilgainiui gali likti įvairių kosmetinių priemonių likučių, dėl kurių plaukai praranda gyvybingumą ir lengvumą, atrodo labiau susiriebalavę. Galvos odos pilingas gali pašalinti priemonių likučius ir kitus įvairius nešvarumus iš aplinkos, o jūsų plaukai susigrąžins prarastą gyvumą ir žvilgesį“, – pasakoja A. Vareikienė.

Informacija iš:

Riebaluojasi plaukai? Galvą plaukime kartą per savaitę 

Image: FreeDigitalPhotos.net

camelia_brontex_202411.jpg
Grožis
Skaityti daugiau
masks
10 priežasčių, plaukų transplantacijai
masks
Pirmas lietuvių grožio sampratos tyrimas: išvaizda svarbi 6 iš 10
masks
Brandi veido oda: ar žinote, kaip teisingai ją prižiūrėti?