Kai kurios makiažo, plaukų grožio paslaptys atrodo visiškai naujos? O ar pagalvojote, kad daugelį dalykų, kuriuos laikome šių dienų tendencijomis, yra žinomi jau nuo seniausių laikų.
Akis juodai ryškindavo jau senovės Egipte
Manote, kad tik šiuolaikinės moterys ryškina akis juodai? Klystate. Senovės egiptiečiai mėgo apvesti akis juodai, panašiai kaip Kim Kardashian. Skirtumas tik tas, kad šiandien moterys tai daro dėl grožio, o senovės egiptiečiai tikėjo, kad dievas Horas ir saulės dievas Ra saugos nuo ligų tuos, kurie pasidažo akis juodai.
Veido kontūrų ryškinimas
Kai Kim Kardashian pradėjo ryškinti veido bruožus ir tai viešai demonstruoti, visi galvojo, jog tai – nauja mada, kuria reikia sekti. Taip mąstydami labai klystate.
Jau kur kas seniau būdavo pasitelkiami šviesūs ir tamsūs atspalviai, kad veidas atrodytų taip, kaip norima. Beje, taip buvo daryta ne todėl, kad moterys galėtų įsidėti tobulą nuotrauką į „Instagram“ paskyrą. Dar XVI a. scenos artistai ryškindavo veido kontūrus, kad net toli sėdintys žiūrovai galėtų aiškiai matyti aktoriaus mimikas. To pageidavo Anglijos karalienė Elžbieta I. Aktoriai išsitepdavo veidą suodžiais tose vietose, kurias reikia išryškinti kad veide emocijos būtų matomos kuo aiškiau. Vėliau, XX a., kontūrus ryškindavo ir kine, pavyzdžiui, tai darė aktorė Marlena Dietrich ir kt.
Antakių grožis
Šiuo metu madingi šiek tiek platesni ir vešlesni, truputį paryškinti antakiai.
Tačiau ar žinote, kad ir senovė Egipte, juos nusipiešdavo. Neištekėjusios graikės naudodavo juodus suodžius, kad paryškintų savo antakius. Antakiams skirta kosmetika pradėta pardavinėti tik 1920-aisiais.
Vėliau pradėta naudoti mikropigmentacija, tačiau tai nėra naujas išradimas. Kalbama, kad samurajai šį būdą išrado dar prieš tūkstančius metų, kad geišos galėtų turėti ryškius ir gražius antakius.
Blizgučių atgimimas
Šiuo metu blizgučiai vėl grįžta į madą. Jie naudojami visur: nuo makiažo, manikiūro, plaukų iki drabužių. 2017-ųjų vasarą pasipuošusi blizgučiais tikrai nesuklysite, tačiau, ar žinote, kad tai nėra naujas išradimas? Senosios Egipto, Kinų, Graikų civilizacijos juos jau naudojo. Ir blizgesys buvo ne tik piešiniuose, bet ir makiažo priemonėse. Aišku, nebuvo tokių cheminių galimybių, kaip dabar, tačiau pavykdavo išgauti blizgesį iš aukso, todėl žmonių veidai neretai būdavo puošiami aukso dulkėmis.
Manikiūras buvo svarbus ir prieš daugelį amžių
Neįsivaizduojate savo gyvenimo be manikiūro ir pakraupstate, kai pagalvojate, kaip anksčiau moterys galėjo gyventi be šios grožio procedūros? Tačiau nagų lakas išrastas senų senovėje. Ar žinote, kad senovės babiloniečiai vyrai nusidažydavo savo nagus prieš eidami į mūšį? Beje, akrilinius nagus ir dildę išrado taip pat... vyrai.
Kinijoje tam tikromis spalvomis dažyti nagai reikšdavo tam tikrą socialinį sluoksnį. Tik tiems, kurie priklausė aukštesniajai klasei, buvo leidžiama nusidažyti nagus. Jei žemesniosios klasės atstovas būtų nusidažęs nagus spalva, kuria dažydavosi aukštesniojo sluoksnio atstovai, jis galėjo būti nubaustas mirtimi. Pavyzdžiui, Kleopatra mėgo raudoną spalvą.
Ryškios plaukų spalvos – ne šių dienų sumanymas
„Ombre“ stiliaus, raudoni, mėlyni ar kitaip nudažyti plaukai – šių dienų mados reikalas. Tačiau ir senovėje žmonėms patiko keisti plaukų spalvą. Pavyzdžiui, ryškūs raudoni Elžbietos I plaukai padiktavo madą, kuri XVI a. Anglijoje spėjo greitai paplisti. Tiek moterys, tiek vyrai norėjo pakeisti savo plaukų spalvą: vieni dažė, kiti nešiojo raudonus perukus. Prieš tai žmonės raudonais plaukais buvo persekiojami, nes buvo įtariami raganavimu.
Korsetai prisiminti iš praeities
Šiuolaikinės pasaulinio lygio įžymybės – Jennifer Lopez, Kim Kardashian ir kt. – mėgsta dėvėti korsetus, nes jie išryškina liemenį ir visą figūrą padaro išraiškingesnę. Drabužių parduotuvėse jų galima rasti įvairiausių, o šią vasarą jie kaip tik „ant bangos“. Tačiau šis figūrą dailinantis drabužis nešiojamas jau keletą amžių, o tokį pavadinimą, kurį žinome dabar, gavo tik XIX a. Tada korsetus nešiojo kone visos moterys. Joms tekdavo kentėti didelius skausmus, nes korsetai būdavo stipriai surišami ir spausdavo vidaus organus. Kaip sakoma, grožis reikalauja aukų...
Dabar yra pačių įvairiausių korsetų ir jie dažnai nebeatlieka pirminės funkcijos, o yra daugiau kaip stiliaus detalė.
Image: FreeDigitalPhotos.net