Internete, socialiniuose tinkluose neretai matome pasiūlymus nebrangiai atlikti įvairias grožio paslaugas. Artėjant gražiausioms metų šventėms dažnai siūlomos ir nuolaidos. Kaip neapsigauti ir, susiviliojus maža kaina, nenusivilti paslaugos kokybe? Kokie pavojai sveikatai gali tykoti netinkamai ir neatsakingai pasirinkus grožio paslaugų teikimo saloną ar konkretų meistrą? O tokia rizika visuomet yra, kai paslaugos teikiamos neturint reikalingo dokumento.
Veiklai būtinas leidimas-higienos pasas
Grožio paslaugų veikla – tai viena iš veiklos rūšių, kurioms būtina turėti leidimą-higienos pasą (LHP), t. y. dokumentą, liudijantį, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus bei suteikia jo turėtojui teisę verstis tokia veikla. Jei tokio dokumento neturi, tikėtina, kad, vartotojai, besinaudojantys tokiomis paslaugomis, rizikuoja savo sveikata.
Norėdami sužinoti, ar Jūsų pasirinktas paslaugų teikėjas turi LHP, galite tai pasitikrinti Licencijų informacinėje sistemoje.
Svarbu atminti, kad naudodamiesi nesaugiomis paslaugomis galime užsikrėsti infekcinėmis ligomis. Atliekant įvairias grožio procedūras nesteriliais arba netinkamai sterilizuotais instrumentais, kyla rizika užkrėsti per kraują plintančiomis užkrečiamosiomis ligomis (hepatitais B ir C, ŽIV). Per užterštas darbo priemones, esant netinkamai rankų higienai, patalpų valymui, patalpų ventiliacijai ir vėdinimui, gali plisti odos ir nagų grybelinės ligos, niežai, odos virusai (karpos), pūlinių bakterinių infekcijų sukėlėjai. Neigiamą poveikį sveikatai (odos nudegimai, randėjimai, nervų pažeidimas, bėrimai, pigmentinių dėmių atsiradimas ir kt.) gali sukelti nesertifikuotų kosmetologinių aparatų ir priemonių naudojimas, įrangos naudojimas nesilaikant naudojimo instrukcijų, paslaugų teikimas neturint reikalingos kompetencijos.
Informacija iš:
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos Image: FreeDigitalPhotos.net